آرشیو
انتخاب نشریه


در گفتگو با مهندس فرشيدي مطرح شد؛
تلنگري بر گزينش و نظارت معيوب در آموزش ‌و پرورش

حادثه مدرسه غرب تهران فاجعه‌ اي بود که آموزش‌وپرورش بايد بابت تمام بي‌توجهي‌ها و کم‌کاري‌هايش نسبت به آن پاسخگو باشد، قصورهايي که از بي‌توجهي به گزينش صحيح معلم و نظارت دقيق بر فعاليت مدارس غيردولتي حکايت دارد. 
به گزارش خبرنگار تسنيم، چندي پيش انتشار خبر آزار و اذيت 
16 دانش‌آموز توسط ناظم مدرسه در غرب تهران، احساسات جامعه را جريحه ‌دار کرده است؛ براساس فيلم‌هاي منتشرشده از اين حادثه، گفتگوي غيراخلاقي ناظم مدرسه و دانش‌آموزان در اتاق او در حال انجام است و طبق ادعاي خانواده‌ها اين فرد با نشان دادن فيلم‌هاي مستهجن به دانش‌آموزان آنها را مورد آزار و اذيت قرار داده است. يکي از مسائل مهمي که هم‌اکنون در بررسي ابعاد مختلف وقوع چنين فاجعه‌اي مطرح است، مسئله گزينش معلمان توسط وزارت آموزش‌وپرورش است. طبق برخي اخبار ناظم متخلف اين مدرسه 5 سال قبل در منطقه 3 گزينش شده و پيشينه او مثبت بود، با توجه به اينکه ملاک حال فعلي افراد است و نمي‌توان به گزينش 5  سال قبل اکتفا کرد، اين فرد پس از آن به مناطق 
6 و 2 آموزش‌وپرورش شهر تهران مي‌رود اما در اين مدت، مجدد گزينش او تمديد نمي‌شود. در اين حادثه، سوال اصلي اين است که چرا ناظم متخلف بدون تمديد گزينش توانسته در مدارس غيردولتي مناطق 6 و 2 فعاليت کند؟ آيا مدارس غيردولتي در جذب و به کارگيري نيرو، اين بخش از قانون را که تاکيد مي‌کند حتي در صورت گزينش فرد در سال‌هاي قبل، مجدد بايد گزينش او تمديد شود، دور مي‌زنند؟
طبق قانون، گزينش نيروهاي آزاد مدارس بايد هر سال تمديد شود اما اين موضوع تا چه اندازه توسط مديران مدارس غيردولتي رعايت مي‌شود؟ گزينش آموزش وپرورش چه در بحث نيروهاي آزاد و چه در بحث نيروهاي رسمي داراي چه نواقص و مشکلاتي است؟ آيا يک نظام گزينش هوشمند وجود دارد که علاوه بر مسائل سياسي و اعتقادي، جنبه‌هاي رواني را هم رصد کند؟ آيا نيروهاي رسمي پس از عبور از فيلتر گزينش در طول 
30 سال دوران خدمت خود به لحاظ وضعيت اعتقادي،‌ سياسي، اخلاقي و سلامت روان رصد مي‌شوند تا در صورت دور شدن از استانداردهاي آموزش‌وپرورش با آنها برخورد شود؟ متاسفانه هم‌اکنون چنين نظام رصدي وجود ندارد و اگر گزارشي به حراست برسد، اين بخش وارد بررسي خواهد شد. همچنين سوابق موسسان مدارس غيردولتي و آموزشگاه‌هاي آزاد تا چه اندازه از سوي گزينش مورد بررسي و رصد قرار مي‌گيرد؟
البته پس از وقوع حادثه اخير، سيد محمد بطحايي وزير آموزش‌وپرورش اعلام کرد با تقويت و به روزرساني فرايند گزينش به ويژه نظارت سخت‌گيرانه و بدون مسامحه، از تکرار اتفاقات اخير جلوگيري مي‌کنيم. مجرم، نيروي غيررسمي بود و بدون طي مراحل قانوني به‌کار گرفته شده است که تمامي مسببان مسئولند. اما چرا بايد پس از وقوع يک حادثه با اين ابعاد به دنبال نظارت بيشتر بر معلمان و تقويت فرايند گزينش باشيم؟
فراموش نشود، اين نخستين بار نبود که دانش‌آموزان قرباني آزار و اذيت جنسي در مدارس شدند و پيش از اين نيز چنين حوادث تلخي را شاهد بوديم، سرايدار مدرسه‌اي در استان آذربايجان غربي که به آزار و اذيت يکي از دانش‌آموزان پرداخت يا ماجراي ندا دختر 9 ساله‌اي که در يکي از روستاهاي توابع زنجان از سوي معلمش مورد اذيت و آزار قرار گرفت؛ حال با توجه به اينکه اين مسائل خدشه‌اي بر حريم امن مدرسه است و با توجه به وعده جديد وزير آموزش‌وپرورش بايد ديد از اين پس در جذب معلم حساسيت‌هاي لازم اعمال خواهد شد؟ آن هم در شرايطي که وزارت آموزش‌وپرورش با توجه به کمبود معلم در سال‌‌هاي آينده اقدام به استخدام تعداد زيادي نيروي انساني خواهد کرد؟
در همين ارتباط مهندس محمود فرشيدي وزير اسبق وزارت آموزش‌وپرورش به تسنيم گفت:  در آموزش و پرورش سه رکن وجود دارد که باعث مي‌شود استاندارد تربيتي و اخلاقي بر مدرسه تضمين شود و با رعايت سه شاخص محيط مدرسه به لحاظ اخلاقي، فرهنگي و تربيتي مطمئن ‌شود و مهمترين بخش آن گزينش است.
وي افزود: هر فرد که به نوعي با مدرسه ارتباط دارد بايد صلاحيتش مورد بررسي قرار بگيرد و حتي صلاحيت سرايدار و خدمتگزار مدرسه بايد به خوبي رصد شود؛ سال گذشته اتفاقي در يکي از مدارس استان آذربايجان غربي رخ داد که اين مدرسه دولتي بود. بنابراين اگر حساسيت‌ها رعايت نشود مشکلات در مدارس دولتي و غيردولتي به وجود مي‌آيد.
فرشيدي ادامه داد: در دوره‌هاي گذشته نهاد گزينش بسيار تضعيف شد. البته هر دستگاه يا واحدي ممکن است کاستي‌هايي داشته باشد. هم‌اکنون در گزينش سوالاتي مي پرسند که ممکن است يک فرد آيت اله هم آن را نداند اما نبايد به بهانه اين کاستي‌ها و بزرگنمايي آنها، نهاد گزينش را تضعيف کرد؛ برخي افراد با تصميماتي که گرفتند به تضعيف گزينش و محدود کردن آن اقدام کردند و هم‌اکنون اين نهاد افراد کارشناس و قدري ندارد. وي بيان کرد: زمان گزينش هم محدود است و در ضرب‌الاجلي مي‌گويند بايد اين تعداد افراد را بررسي کنيد. همين مسائل باعث مي‌شود استاندارد بالاي اخلاقي در آموزش‌وپرورش کاهش يابد و همين اندازه که ثابت شود فرد مشکلي ندارد کافي است، در حالي که براي آموزش‌وپرورش نياز است تا اثبات شود فرد شاخص‌هاي لازم را دارد نه اينکه نقطه منفي نداشته باشد.
فرشيدي با اشاره به اينکه در آموزش‌وپرورش به دليل حساسيتي که وجود دارد و حضور دانش‌آموزان به عنوان امانت، گفت:‌ افراد شاغل در مدارس بايد به لحاظ اخلاقي سالم و به ارزش‌ها پايبند باشند. از سوي ديگر تربيت معلم‌ها رکن امنيت و اخلاق در مدارس بودند که در دوره‌اي تعطيل شدند و گفتند هر فرد فارغ التحصيل را مي توانيم وارد آموزش‌وپرورش کنيم و برخي افراد بدون گذراندن دوره‌هاي آموزشي و طي مراحل تربيت معلم وارد مدارس شدند.وزير اسبق آموزش‌وپرورش بيان کرد: بحث نظارت در کشور ما نظارت ضعيف است و در آموزش‌وپرورش نيز نظارت‌ها مناسب نيست. همچنين اولويت نظارت بايد در مرحله نخست با مسائل تربيتي و پرورشي، دوم مسائل آموزشي و سوم مسائل اداري و مالي باشد. اما هم‌اکنون برعکس است و اول سراغ مسائل اداري و مالي مي‌روند.وي در پايان عنوان کرد: افرادي که نسخه 2030 را توصيه مي‌کنند بايد ببينند آيا اين نسخه‌ها در اروپا جواب داده است؟ آيا اين کشورها بحث آزار جنسي و تجاوز به کودکان را ندارند؟ هم اکنون شاهد هستيم که در برخي موارد در بحث آموزش‌هاي ضمن خدمت معلمان 2030 را ارائه مي‌دهند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9283/1/32284/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha