آرشیو
انتخاب نشریه


اولويت هاي ليست اميد تهران

صادق رخ‌‌فرد
فکر کنيد سوال از رئيس جمهور در خصوص رفع حصر در دستور مجلس قرار گيرد يا اينکه چرا رئيس جمهور به عنوان رئيس شوراي عالي امنيت کشور براي رفع حصر فتنه گران کاري نمي کند؛ به نظر مي رسد 30 نماينده تهران - که از ليست اميد به پشتوانه «تکرار مي کنم» وارد مجلس شده بودند - نه تنها پاي درخواست سوال از رئيس جمهور را امضا مي کردند که حتي حاضر بودند تک تک انگشت هاي خود را داخل جوهر کرده و پاي آن درخواست بزنند.
اما اين روزها حديث ديگري است؛ پس از حواشي بسيار، بالاخره سوال از رئيس جمهور از تريبون رئيس مجلس اعلام وصول شد و پنج محور شامل عدم موفقيت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز، استمرار تحريم هاي بانکي، عدم اقدام شايسته دولت درباره کاهش نرخ بيکاري، رکود اقتصادي شديد چند ساله و افزايش شتابان نرخ ارز خارجي و کاهش شديد ارزش پول ملي اعلام شد. بستر اين سوال اين واقعيت است که مردم براي گذران زندگي بسيار تحت فشار هستند.
بالا رفتن قيمت دلار، پايين آمدن ارزش پول کشور، بي ثباتي قيمت ها و از طرفي عدم نظارت مناسب باعث شده است قيمت اجناس ضروري کشور بالا برود و سفره هاي اکثر مردم، بخصوص قشر ضعيف هر روز کوچکتر از روز گذشته شود. از طرفي هم ناگهان قيمت لبنيات 33 درصد افزايش قانوني مي يابد تا مردم بيشتر نگران شوند که چرا قيمت ها بدون هيچ گونه نظارتي آن هم رسمي سر به فلک بکشد و هيچ صدايي از مجلس يا دولت يا قوه قضائيه در اين خصوص شنيده نشود؟
هر چند دير اما سوال از رئيس جمهور اگر در حد يک هياهوي رسانه اي باقي نماند و با عقب نشيني برخي نمايندگان به طرق مختلف، از جديت خارج نشود، مي تواند خيلي از ابهامات را روشن کند. 5 محور اعلام شده مستقيم با معيشت مردم در ارتباط است؛ اما سوال اين جا است که چرا نمايندگان تهران جايي در ليست سوال از رئيس جمهور  ندارند؟ آيا مردم تهران وضع خوبي دارند؟ يا ليست اميد اصلا رفت آمدي در ميان مردم شهر ندارد تا ببيند مردم چگونه سخت امرار و معاش مي کنند؟
يا چون خود را حامي دولت مي دانند گمان مي کنند نبايد سمت سوال بروند؟ اگر چنين باشد مشخص است جناح بازي براي آنها اولويت بيشتري دارد تا حل مشکلات مردم.
ليستي که براساس رانت ، هزينه ميلياردي براي قرار گرفتن در ليست و يا ژن خوب و آقازادگي بسته شود، نمي تواند دغدغه مشکلات مردم را داشته باشد؛ چرا که حالا بايد پاسخ منت رانت ها 
را بدهد يا به گونه اي عمل کند که آن ميلياردها تومان هزينه جبران شود و يا اينکه از تريبون به دست آمده به جاي دفاع از حقوق مردم بايد به دفاع از فيش حقوقي نجومي بگيران و توجيه  حق اوقات فراغت ختم شود. به جاي ستاندن حق مردم از بيگانه در صف اول سلفي گرفتن با رئيس سياست خارجي اتحاديه اروپا قرار خواهد گرفت و يا هر از چند گاهي هم براي باقي ماندن در فهرست دوره بعد، از رفع حصر نطقي ايراد خواهد کرد تا خاکي از ويترين اين دکان تکانده باشند.
تا وقتي اخذ رأي بدون ارائه برنامه و نگاه به سوابق توسط احزاب باشد و جنگ رواني يک باند سياسي تعيين کننده نتيجه انتخابات شود، مردم تهران بايد به جناح بازي عادت  کنند و اميدي به ليست هاي وعده دهنده اميد براي حل مشکلات معيشتي خود نداشته باشند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9282/1/32251/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha