آرشیو
انتخاب نشریه


محمد دهقان در گفت‌و گو با رسالت:
آمريكايي‌ها برنامه اي براي توافق با ايران ندارند

نايب رئيس فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس گفت: آمريکايي ها برنامه اي براي توافق پايدار با جمهوري اسلامي ندارند و اگر بازهم فريب آنها را در اين موقعيت بخوريم، خيانت به کشور است.
محمد دهقان ادامه داد: مذاکره با آمريکا از زماني که حسن روحاني بر سرکار آمد به صورت مستقيم شروع شد و ما 5 سال مذاکره با اين کشور را امتحان کرديم و بدعهدي هاي آنها را ديديم.
وي اظهار کرد: همه عالم فهميدند ما به توافقاتي که با اروپايي ها و آمريکايي ها داشتيم، پايبند بوديم و اين آمريکا بود که توافق هسته اي را نقض کرد.وي با بيان اينکه شرق و غرب عالم متوجه شدند که آمريکايي ها عهدشکني کردند، گفت: اين مذاکره باعث شد 5 سال دچار فرصت سوزي شده و کشور و اقتصادمان در برابر مواضع آمريکا و دولتمردانش شرطي شود.
دهقان تصريح کرد: در حال حاضر حاصل آن مذاکرات و توافقات و خوشبيني ها، وضعيت اقتصادي است که مشاهده مي کنيم. بي ترديد برخي از مسئولين ما فرصت هاي داخلي کشور را تباه کردند زيرا رويکرد اصلي آنها برمبناي مذاکره و توافق با آمريکا 
پايه ريزي شده بود.وي افزود: اين امر باعث شد نسبت به کشورهاي شرقي، همسايه هاي خود و حتي 
ظرفيت هاي داخلي توجه لازم را نداشته باشيم واکنون هدف آمريکايي ها از اينکه دوباره پيشنهاد مذاکره داده اند، اين است که دوباره فرصت هاي جديد جمهوري اسلامي ايران را از بين ببرند. 
نايب رئيس فراکسيون نمايندگان ولايي مجلس يادآور شد: آنها اگر مذاکره را راهي براي توافق واقعي 
مي دانستند که ما با آنها هم مذاکره و هم توافق انجام مي‌داديم اما واقعيت اين است که آنها مذاکره را براي از بين ظرفيت هاي داخلي و شرطي کردن اقتصاد ما در برابر مواضع خودشان طلب مي کنند. وي تاکيد کرد: ما چند بار آمريکا را آزموده ايم و اين مذاکره اي که انجام داديم براي آخرين بار بود، بنابراين آمريکا امتحان خودش را پس داده و از همان ابتدا امام خميني (ره) گفتند، تا زماني که آمريکايي ها خوي استکباري داشته باشند ما با آنها مذاکره نمي کنيم.دهقان عنوان کرد: اگر روزي هم جمهوري اسلامي بخواهد با آمريکايي ها مذاکره کند، با امثال ترامپ و افرادي که به موازين اخلاقي هيچ پايبندي ندارند، مذاکره نخواهد کرد.  وي با تاکيد بر اينکه آمريكا هدفي جز غافلگير کردن جمهوري اسلامي ايران ندارد، گفت: آمريکايي ها صادق نيستند و برنامه واقعي براي توافق پايدار با جمهوري اسلامي ندارند و همان طور که خودشان بارها گفته اند، هدفشان فروپاشي نظام اسلامي و به زانو درآوردن ملت ايران است و اگر بازهم فريب آمريکايي ها را در اين موقعيت بخوريم، خيانت به کشور است. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9281/1/32155/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha