آرشیو
انتخاب نشریه


حميدرضا ترقي: اميد مردم به مديران جهادي است

 حميد رضا ترقي در گفت‌وگو با رسالت گفت:اميد مردم به مديران جهادي است. ترقي گفت: مديران جهادي، انتخاب مردم وحق مردم براي افزايش رفاه وکارآمدي اقتصاد کشور هستند اميد مي رود دولت آقاي روحاني با توجه به اين مطالبه مردمي حضور نيروهاي جهادي شناخته شده و تاثير گذار کارآمد را در دولت و در حل مشکلات مردم تسريع نمايد.
وي با بيان اينکه مردم سرنوشت و هستي خود را در انتخابات به دست منتخبين مي سپارند گفت: مفهوم انتخابات، انتخاب سرنوشت کشور به دست مردم است. مسئوليني که در انتخابات انتخاب 
مي شوند با نوع گرايشات سياسي و  توانمندي هاي مختلف,  ظرفيت هاي 
فکري و تخصصي آنهاست که نقش اساسي در تشکيل کابينه و مديريت و اداره کشور را بازي مي کنند بنابراين اين مردم هستند که  سرنوشت خودشان را به همراه هستي کشور يعني تمامي منابع مالي و امکانات خدادادي و  سيستم اجرايي کشور را با بيش از چند ميليون پرسنل  در اختيار فردي قرار مي دهند که براي مديريت بر آنها انتخاب کرده اند. 
 وي با تاکيد براينکه بخش زيادي از خسارت هاي کشور ناشي از عدم انتخاب درست مردم است اظهار داشت: هر چند مردم همواره به دنبال بهبود وضعيت جامعه هستند اما ممکن است با توجه به گزينش هاي هيجاني اين انتخاب  به بيراهه رود و مطالباتي ظهور و بروز پيدا کند که نه تنها اصلي ترين بخش خواسته هاي مردمي نيست بلکه حتي فرعي ترين آنها نيز نمي تواند باشد. اگر مردم مديراني ناکارآمد را راهي مجلس يا دولت کنند, مديران و مسئولاني که نتوانند مطالبات مردم را محقق و اموال کشور را درست مديريت کنند در واقع مردم سرمايه هاي کشور را به دست کساني سپرده اند که لايق چنين مسئوليت خطيري نبوده اند بنابراين بخش بزرگي از خسارتي که به سبب  عدم حفظ سرمايه ها و استقلال کشور بر ميهن وارد مي شود برعهده کساني است که انتخاب اشتباهي داشته اند. 
ترقي درخصوص توجه به شاخص هاي انتخاب مديران از بيان مقام معظم رهبري گفت: بنابراين مي توان با تاکيد گفت نقش مردم دراين واقعيت بسيار مهم و حائز اهميت است, تاکيدي که همواره مقام  معظم رهبري براين نکته داشته اند که مردم به شاخصه هاي انتخاب  يک رئيس جمهور يا نماينده توجه داشته باشند که براساس کدام ويژگي ها فردي را راهي مجلس يا نهاد رياست جمهوري 
مي کنيد. تاکيد مقام معظم رهبري براين موضوع به اين دليل است که توجه به شاخص هاست که نشان مي دهد آيا فرد منتخب درآينده مي تواند مسئوليتي که مردم بدو واگذار کرده اند را به نحواحسن به مرحله ظهور و بروز درآورد؟ 
وي دراين باره افزود: آيا رئيس جمهوري که مردم را از عدم آزادي کانديداهاي رقيب مي ترساند قادر است آنچه بدان قسم خورده را عملا به مرحله اجرا درآورد وبه قولهايي که به مردم داده عمل کند؟ بنابراين مي توان نتيجه گرفت دراين موضوع بسيار مهم و حياتي که اداره جامعه و امنيت کشور بدان وابسته است نقش مردم بسيار حائز اهميت است. 
ترقي با تاکيد بر استفاده از حضور مديران جهادي مردمي در بدنه دولت در راستاي حل بحران هاي اقتصادي خاطر نشان شد: بي شک ناآگاهي و به دور بودن از رصد وظايفي که برعهده رئيس جمهور و مسئولان نظام گذاشته شده به ضرر مردم تمام مي شود. هر چند که مردم با اين اميد که رئيس جمهوري که در چهار سال گذشته نتوانسته مشکلات را حل کند انتخاب کنند شايد در چهار سال آينده  مشکلات کشور را حل کند اما تراکم مشکلات چهار سال گذشته وچهار سال پيش رو تنها به ضرر و زيان مردم تمام مي شود، کما اينکه در حال حاضر بسياري از مردم متوجه اين موضوع شده اند دولتي که نتوانست برجام را که از آن به عنوان  کليد همه مشکلات کشور ياد مي کرد به نتيجه برساند چگونه مي تواند با همان ابزار و توسل به همان روش ساير مشکلات را حل کند و کشور را از بحران هاي 
مختلف عبور دهد؟! البته نبايد از اين موضوع دور شد که مردم متوجه حضور و اثر گذاري مديران جهادي در کشور هستند و اميد به حل مشکلات به دست مديران جهادي مي‌باشند که آنها را تا کنون پايبند انقلاب اسلامي کرده است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9280/1/31552/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha