آرشیو
انتخاب نشریه


مردم منتظر اعلام و اعدام مفسدين اقتصادي هستند!

مرتضي نجفي قدسي 
سخنان اخير جناب حجت الاسلام محسني اژه اي معاون اول قوه قضائيه و افشاي نقش يکي از عوامل بانک مرکزي در به هم ريختگي بازار ارز که متاسفانه بانک مرکزي مبلغ 159 ميليون و هشتصد هزار دلار و همچنين 51 ميليون يورو به فردي داده است تا اين ارزها را در بازار آزاد بفروشد ! نمونه بسيار واضحي از خيانت مسئولان بانکي کشور نسبت به بيت المال ، مردم، نظام، انقلاب و کشور است و قطعا از اين سري افراد باز هم هستند يا اين مطلب دادستان تهران که اعلام کرد تعداد سکه هاي طلاي ثبت نام شده توسط بانک ها هفت ميليون و 600 هزار عدد است و مشخص شد که منبع خريد سکه توسط 30 نفر اول که بالاترين شمار سکه را خريداري کرده اند، سپرده هاي خارج شده از 6 بانک دولتي و خصوصي است ! به‌خوبي بيانگر اين است که منشأ تمام به هم ريختگي اقتصادي ، عوامل بانک مرکزي و ديگر بانک ها هستند.
اينجانب از چند سال پيش خطر موسسات مالي و اعتباري غير مجاز را طي مقالاتي تحت عنوان "لزوم مبارزه با مفاسد موسسات مالي و اعتباري غير مجاز " و همچنين " سوء استفاده موسسات مالي و اعتباري غيرمجاز از اسماء مقدس" گوشزد کردم و اگر آن روزها که ابتداي شروع فعاليت اينگونه موسسات بود، بانک مرکزي با قاطعيت وارد عمل مي شد و جلوي تکثير آنها را مي گرفت و به مردم هم اطلاع رساني مي کرد ما شاهد صدمات سنگين آنها به اقتصاد کشور نبوديم، اما بانک مرکزي در طول اين مدت عملا با آنها تباني مي کرد و در حقيقت حيات خلوت آنها شده بودند و ناگاه نظام با معضل بزرگي مواجه شد و هزاران ميليارد تومان سرمايه هاي مردم که در سپرده هاي اين موسسات مالي بود توسط دست اندرکاران آنها به يغما رفت و دولت مجبور شد به‌خاطر تائيد و حمايتي که از اين موسسات مالي و مجوزهايي که هرچند موقت به آنها داده بودند، بيش از 30 هزار ميليارد تومان به مردم بپردازد!
اما چرا مفسدين اين موسسات معرفي نمي شوند و آبروي آنها در جامعه نمي رود! اگر اين کار را بکنند و شدت مجازات هم داشته باشند، به‌مرور محل اختفاي پول ها و اموالي که در حساب هاي ديگران خوابانده اند و املاکي که به نام ديگران ذخيره کرده اند معلوم خواهد شد و آنها مادامي که احساس امنيت مي کنند اين پولها و اموال را پس نخواهند داد مگر اينکه قرار باشد جانشان را بدهند، آنگاه شايد عده اي 
براي زنده ماندن صورت دارايي ها را عيان کنند، گرچه عده اي آنقدر حرامخوار هستند و مال دوست و مال پرست هستند که شايد تا پاي جان هم حاضر به افشاي اينگونه اطلاعات نباشند! اما سوال در اين است که چرا بايد مسائل پولي و بانکي اينقدر غير شفاف باشد و عده اي بتواننداينگونه سوء استفاده بکنند؟!
چرا با مردم شفاف نيستيد! قطعا اگر بي تدبيري عوامل بانک مرکزي و ديگر بانک ها در فعاليتهاي پولي و بانکي کشور نبود، اين به هم ريختگي اقتصادي پديد نمي آمد. چرا در کشور سوريه که در حال جنگ است و مورد تحريم هم هست و منابع نفتي هم ندارد، ارزش پولش ثابت است ولي ما که در جنگ نيستيم و فقط مورد تحريم بوده و سرشار از منابع انرژي هم هستيم،  بايد روز به روز ارزش پولمان کاسته شود؟!
چند ماه پيش که در اثر کاهش ارزش پول ملي بيش از 40درصد از دارايي مردم کاسته شد، طي مقاله اي تحت عنوان "لزوم جلوگيري از کاهش ارزش پول ملي " معترض اين موضوع شدم که اساسا وظيفه ذاتي دولت و بانک مرکزي حفظ ارزش پول ملي است و براي اين کار بايد تيم اقتصادي دولت عوض شوند و اينها عدم کفايت خود را بارها به اثبات رسانده اند، ولي متاسفانه دولت هيچ اقدامي در جهت تعويض مسئولان اقتصادي نکرد و حتي همين رئيس بانک مرکزي را هم که عوض کردند، گفتند زمان مسئوليتش به پايان رسيده بود .البته اقدامات اخير قوه قضائيه در عمل به توصيه هاي رهبري معظم انقلاب در جديت مبارزه با مفاسد اقتصادي موجب اميدواري شده است وليکن قطعا ابتداي راه است و خواست عموم مردم مبارزه جدي و 
بي امان با مفسدين اقتصادي و مخصوصا دانه درشت هاست و طبق بيان مراجع عظام تقليد اينها مفسد في الارض هستند و هيچ راهي جز اعدام آنها نيست و ان‌شاءالله اگر روزي شاهد اعدام تعداد قابل توجهي از اين مفسدين باشيم قطعا اميدواري مردم به نظام و انقلاب بيشتر خواهد شد .اميدواريم اين حرکتي که قوه قضائيه در افشاي مفاسد اقتصادي آغاز کرده است با قوت بيشتر ادامه يابد و آنان بتوانند تمام اموالي را که عده اي به اجحاف و اختلاس و دزدي از بيت المال کسب کرده اند تا دلار آخر پس بگيرند و دولت محترم نيز بيش از اين فرصت هاي خود را نسوزاند و براي واگذاري سمت ها و مسئوليتها دنبال افراد شايسته و صالح بروند .


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9277/1/31262/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha