آرشیو
انتخاب نشریه


حسين شيخ‌الاسلام در گفت‌وگو با رسالت:
پيروزي قنيطره يك دستاورد نظامي و استراتژيك است

حسين شيخ الاسلام در گفت و گو با رسالت اظهار کرد: پيروزي قنيطره يک دستاورد نظامي و استراتژيک بوده و مي توان اين پيروزي را بسيار بزرگ توصيف کرد، البته امکان تجديدقواي تروريست ها و حمله دوباره وجود دارد اما در حال حاضر ارتش سوريه توانسته در قنيطره به پيروزي برسد.
وي بيان کرد: قنيطره در جنوب غربي سوريه و در ‌ بلندي‌هاي جولان قرار گرفته و از آنجايي که اين منطقه؛ خط درگيري با رژيم اشغالگر صهيونيستي بوده، داراي اهميت است.  
وي ادامه داد: همان طور که اشاره کردم اين پيروزي و موفقيت، بسيار بزرگ و ارزشمند است، به ويژه اينکه رژيم صهيونيستي پذيرفته 
آتش بس در جولان براساس توافق 1974 پايه ريزي شود. 
اين کارشناس مسائل منطقه تصريح کرد: در مصاحبه اي که پوتين و ترامپ داشتند بر مسئله توافقات 1974 تاکيد شد و اين يعني رژيم صهيونيستي بايد از تمام پيشروي هايي که از سال 1974 در زمينه هاي امنيتي، اجتماعي و سياسي و زيرساختي جولان داشته عقب نشيني کند.  
شيخ الاسلام بيان کرد: اين اتفاق در حالي رخ مي دهد که رژيم صهيونيستي ترتيباتي اتخاذ کرده بود تا تروريست ها بتوانند در آنجا حضور داشته باشند و حتي زخمي هايشان را در مراکز پزشکي خود درمان و يا اسلحه، تجهيزات و امکانات ديگري در اختيارشان مي گذاشت.  
وي افزود: باتوجه به مسائل ذکر شده، آتش بس يک پيروزي بزرگ براي ارتش، مردم سوريه و پشتيبانان اين کشور بوده و نشان دهنده توازن قواست. 
 اين کارشناس مسائل منطقه درباره علت وحشت آمريکا از پيروزي قنيطره گفت: اين وحشت به حمايت آمريکايي ها از اسرائيل و جولان اشغالي باز مي گردد و امروز توازن قوا فرق کرده است. 
وي گفت: حکومت سوريه توانست اکثر خاک خود را که اشغال شده بود از تروريست ها پس بگيرد و در واقع آنها و حاميانشان از جمله رژيم صهيونيستي را به علت کم شدن نفوذ خود شکست دهد،  بي ترديد اين امر نشان دهنده افزايش قدرت حکومت و ارتش اين کشور است.
شيخ الاسلام بيان کرد: اگر ادلب از تروريست ها تخليه شود، اکثر قريب به اتفاق خاک سوريه تحت حاکميت سوريه است و در حال حاضر حکومت سوريه به دنبال زمينه سازي براي بازگشت آوارگاني است که از لبنان و اردن و ترکيه بازمي گردند.
وي اظهار کرد: زمينه سازي براي بازگشت آوارگان اثبات مي کند دولت سوريه متعهد، قدرتمند و مقتدر است زيرا مي تواند بعد از جنگ فرسايشي 8 ساله وضعيت خودش را سرو سامان بدهد.
وي درباره نقش ايران در آزادسازي و پيروزي قنيطره اظهار کرد: ايران نقش مستشاري داشته و به درخواست حکومت سوريه و البته براساس مصالح و منافع خود براي جلوگيري از گسترش تروريستي که حتي مي تواند در مجلس شوراي اسلامي ما نيز عمليات انجام دهد به اين کشور وارد شده است.
شيخ الاسلام تاکيد کرد: در حال حاضر قدم به قدم امنيت در سوريه بيشتر مي شود. طبعا هر اندازه که تروريست ها شکست خورده و 
عقب نشيني کنند، ميزان امنيت افزايش مي يابد.
اين کارشناس مسائل منطقه بيان کرد: مسئله اي که بايد به آن اشاره داشت اين است که در حال حاضر روشي منطقي، معقول و بشردوستانه براي تسليم تروريست ها پيش بيني شده، اينکه 
تروريست ها اسلحه هاي سنگين خود را تحويل داده و با اسلحه هاي سبک به ادلب بروند و اين از کشتن تروريست ها و افزايش تلفات ارتش سوريه جلوگيري کرد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9275/1/31082/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha