آرشیو
انتخاب نشریه


مسيح مهاجري به کجا مي‌رود؟!

حسن کربلايي
آمريکايي‌ها پس از پاره کردن برجام هر روز عليه دولت و ملت ايران رجز مي خوانند. رئيس جمهور آمريکا، نظام جمهوري اسلامي را تهديد به براندازي نرم و سخت مي کند.
رئيس جمهور روحاني عليه اين مواضع براندازانه به نمايندگي از ملت پاسخ بدمستي هاي ترامپ را داد. سردار سرفراز و شجاع لشکر اسلام حاج قاسم سليماني هم به پشتيباني از رئيس جمهور 
خطاب به ترامپ قمارباز و کاباره دار اعلام کرد؛ "حريف تو سپاه قدس است. جايي که آمريکايي ها فکرش را هم نمي کنند نزديکشان هستيم."
اين موضع گيري انقلابي و مقتدرانه شنبه گذشته تيتر يک همه روزنامه هاي کشور بود. حتي محتاط ترين روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب اين موضع را تيتر اول خود قرار دادند اما با کمال تعجب روزنامه جمهوري اسلامي نه تنها اين خبر را منعکس نکرد بلکه در عوض آقاي مسيح مهاجري مدير مسئول اين روزنامه در سرمقاله اي تحت عنوان "آقاي رئيس جمهور اين يک دام است" نوشت: «شأن رئيس جمهور بالاتر از آن است که پاسخ رجز‌خواني‌هاي ترامپ را بدهد.»
وي در اين سرمقاله نوشت؛ "آقاي رئيس جمهور مردم ايران شما را به اعتدال مي شناسند و انتظار دارند اعتدال را در گفتار و رفتار رعايت کنيد ... احساساتي شدن 
و سخنان تند گفتن نشانه انقلابي بودن نيست"!
سرمقاله نويس جمهوري اسلامي ضمن تمجيد و ستايش از برجام و دستاوردهاي آن که به تعبير مقامات دولتي"تقريباً هيچ" است در ادامه مي نويسد؛ "رجزخواني ترامپ و پمپئو، دامي است براي کشاندن شما به داخل آن. شما نبايد به اين دام بيفتيد"!!
با اين رهنمود آقاي مهاجري معلوم نيست در برابر رجزخواني آمريکا، رئيس جمهور 
که نبايد حرفي بزند، سپاه هم نبايد چيزي بگويد. پس پاسخ زورگويي و قلدرمآبي دشمن را چه کسي بايد بدهد!
اگر فردا ملت به خيابان‌ها بريزند و شعار مرگ بر آمريکا بدهند و خود مسئوليت برخورد با آمريکا را به عهده بگيرند آقاي مهاجري چه خواهد گفت!
آقاي مهاجري بايد بداند جنگ تحميلي عراق که به سفارش آمريکا صورت گرفت درست وقتي اتفاق افتاد که اصلاً در داخل، عليه عراق هيچ تحرکي صورت نگرفته بود اما آنها حمله کردند و هشت سال مملکت را آماج جنايات خود قرار دادند. امروز هم اگر آمريکايي‌ها بخواهند به ايران حمله کنند به توصيه‌هاي حکيمانه شما توجه نمي‌کنند آنها دنبال شرارت هستند اگر رجز آنها را با رجز پاسخ ندهيم آنها در تصميمات جنايتکارانه خود مصمم خواهند شد.
چه کسي بهتر از رئيس جمهور و فرماندهان قواي مسلح مي توانند پاسخ آنها را بدهند. شما اگر حال مقاومت نداريد جلوي حضور حماسي ملت در اين نبرد و انجام وظايف ذاتي رئيس جمهور و قواي مسلح به ويژه سپاه و بسيج را نگيريد.
از برجام چه چيز مانده است که آقاي مهاجري مي‌نويسد؛ "عده‌اي تلاش مي‌کنند برجام را کوچک و حتي بيهوده جلوه دهند. اما عقلاي جهان مي دانند 
برجام دستاورد بسيار مهمي است که دولت توانست آن را براي مردم ايران به ارمغان آورد"!
اين عقلاي جهان کجا هستند که يکي دو دستاورد برجام را براي آقاي مهاجري فهرست کنند.
در حالي‌كه وزير خارجه، رئيس کل بانک مرکزي، آقاي عراقچي و ديگر مسئولان ديپلماسي کشور مي گويند دستاورد برجام "تقريباً هيچ" است آقاي مهاجري مستند به عقلاي جهان که معلوم نيست کجاي کره زمين زندگي مي‌کنند برجام را دستاورد مهم مي‌داند!
آقاي مهاجري در حال کوچک کردن چه رويدادي و بزرگ کردن چه حادثه‌اي است. او بايد براي مخاطبين خود قدري عقلانيت قائل باشد. سانسور سخنان فرمانده دلاور و بسيجي نيروي قدس سپاه پاسداران و دعوت رئيس جمهور به سکوت در برابر رجز‌خواني ترامپ، چه مشکلي از ديدگاه او را حل مي کند؟
مسيح مهاجري کجا مي‌رود؟ آيا او نمي‌خواهد در صورت عملياتي شدن تهديدات آمريکا، در کنار ملت ايران، رئيس جمهور و سپاه پاسداران و ديگر قواي مسلح باشد؟

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9275/1/31079/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha