آرشیو
انتخاب نشریه


از قاسم تا قاصم

مسعود پيرهادي
اين روزها ايرانيان به عزت خود بيش از پيش افتخار مي کنند؛ آن هم 
به خاطر سرداري که خود را همواره سرباز 
مي داند و چشم و زبان و قلمش معطوف و متمرکز به ولي خود است.
سپاه قدس به فرماندهي قاسم سليماني تحت لواي فرماندهي کل قوا، ضمانت پاسخ به تهديدات عليه ايران است که وعده هاي صادق آن زبانزد شده است.
حاج قاسم در مراسم بزرگداشت عمليات رمضان در اجتماع مردم همدان بيشتر قاصم بود تا قاسم؛ آينه قاصم الجبارين در آن محفل خوش درخشيد و به قاصم شوکة المعتدين هم با زبان حال، عرضه داشت سربازان شما منتظر و آماده هستند تا قيام اصلي را در رکاب شما رقم بزنيم و جلال و شوکت تجاوزگران و جباران را در هم شکنيم. چند روز قبل تر هم قاسم سليماني نقش قاسم بودنش را ايفا کرد و به تقسيم جماعت بصير و خبير و ناآگاهان مدعي پرداخت.
رجزهاي قاسم سليماني ما را به ياد رجزهاي قهرمانان کربلا مي اندازد و عملش گويي خيال آويني را راحت مي کند که هستند کساني که کل تاريخ را کربلا مي دانند و همواره در جبهه حق، با شمشير آخته آماده و منتظرند.
مگر نه اين است که سردار سليماني دلنوشته هاي آويني را با عمق وجود درک کرده که «الماس اگر چه از همه جوهرها شفاف تر است، سخت تر نيز هست. ماندن در صف اصحاب عاشورايي امام عشق، تنها با يقين مطلق ممكن است ... و اي دل! تو را نيز از اين سنت لايتغير خلقت گريزي نيست.
 نپندار كه تنها عاشوراييان را بدان بالا آزموده اند و لاغير... صحراي بلا به وسعت تاريخ است و كار به يك يا ليتني كنت معكم 
ختم نمي شود. اگر مرد ميدان صداقتي، نيك در خويش بنگر كه تو را نيز با مرگ انسي اين گونه هست يا خير! اگر هست كه هيچ؛ تو نيز از قبله داران دايره طوافي، و اگر نه ... ديگر به جاي آنكه با زبان «زيارت عاشورا» بخواني، در خيل اصحاب آخرالزماني حسين با دل به زيارت عاشورا برو.
 «ضحاك بن عبدالله مشرقي» را كه مي شناسي! عصر عاشورا از جبهه حق گريخت، بعد از آنكه صبح تا شام را در ركاب امام شمشير زده بود. خوف، فرزند شك است و شك، زاييده شرك و اين هرسه، خوف و شك و شرك، راهزنان طريق حقند ... كه اگر با مرگ انس نگيري، خوف، راهِ تو را خواهد زد و امام را در صحراي بلا رها خواهي كرد.»
نکته اي که شايد کمي مغفول واقع شده باشد، دلدادگي افتخار جهان اسلام به حضرت حق است که او را به اين نقطه رسانده است. آن هنگام که نگراني يک مجاهد في سبيل الله نگراني براي عاقبت بخيري است و مي گويد: "همه بايد دعا کنيم خدا عاقبتمان را ختم به خير کند، موضوعي که  امام معصوم (ع) نيز به آن تاکيد دارد، پس تکليف ما به عنوان يک فرد عادي در اين عرصه نيز معلوم است." نشان مي دهد عمق تقوا و خوف وي باعث رشد و صلاحش مي شود.
تنها کسي مي تواند آمريکاي جهانخوار را چنين تحقير کند که مؤمنانه بگويد:  
"اگر وجود انسان پر شود از تعلق به خداوند از ديگر تعلقات تهي مي‌شود و تعلق شهدا به خداوند متعال در سطح عالي و الهي و براي رسيدن به خدا بود که به همين دليل ديگر تعلقات والاي دنيوي را فداي تعلق جاويد شدن و رسيدن به خداوند کردند."


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9274/1/30979/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha