آرشیو
انتخاب نشریه


شوراي‌ عالي هماهنگي اقتصادي تصويب كرد؛
معافيت 10 ساله مالياتي براي سرمايه‌گذاران

امکان تغيير کاربري، پرداخت اقساطي و معافيت 10 ساله مالياتي براي سرمايه‌گذاران فراهم شد. شوراي عالي هماهنگي اقتصادي در جلسه خود به رياست رئيس جمهور و با حضور سران قوا، موانع واگذاري طرح‌هاي نيمه تمام به بخش خصوصي و اختصاص مشوق‌هاي لازم در اين زمينه را بررسي و دراين باره تصميم‌گيري کرد. در ششمين جلسه اين شورا که صبح شنبه برگزار شد؛ در راستاي کنترل نقدينگي و سوق دادن آن به بخش توليد و بازار سرمايه، موضوع واگذاري شرکت‌هاي بزرگ دولتي و نهادهاي عمومي به بخش خصوصي و عرضه آن در بورس و موانع استقبال بخش خصوصي و سرمايه‌گذاران از مصوبات خوبي که در اين زمينه وجود دارد، مورد بحث و بررسي قرار گرفت و مقرر گرديد مشوق‌هايي براي جذب و سودآور کردن طرح‌هاي نيمه تمام براي بخش خصوصي اختصاص يابد. شوراي عالي هماهنگي اقتصادي بر اين اساس و با تعيين ضوابطي، تغيير کاربري در برخي از طرح‌هاي نيمه تمام را به عنوان مشوقي براي جذابيت بخشيدن و سودآور کردن اين نوع طرح‌ها به منظور مشارکت سرمايه‌گذاران و بخش خصوصي در تکميل و بهره‌برداري از آنها در نظر گرفت. قيمت‌گذاري در پرداخت مبلغ طرح‌هاي نيمه تمام از ديگر مشوق‌هايي بود که براي واگذاري اين نوع طرح‌ها به بخش خصوصي در نظر گرفته شد و بر اين اساس مقرر گرديد کارگروه‌هايي که براي اين منظور در نظر گرفت شده، به گونه اي قيمت‌گذاري کنند که طرح‌ها و پروژه‌ها ، جذابيت بيشتري براي بخش خصوصي داشته باشند و سرمايه‌گذار بتواند بعد از تکميل طرح و حتي به صورت اقساط قيمت آن را بپردازد. 
مشوق ديگري که در اين جلسه براي استقبال بخش خصوصي از تکميل طرح‌هاي نيمه تمام در نظر گرفته شد، اين بود که اين طرح‌ها حداقل تا 10 سال بعد از بهره‌برداري، معافيت مالياتي داشته باشند.
در اين جلسه همچنين انجام واگذاري‌ها در چارچوب مقررات و مصوبات کارگروه  و حمايت دستگاه قضائي از فعاليت سرمايه‌گذاران و بخش خصوصي  در اين عرصه مورد تأکيد قرار گرفت تا به اين ترتيب بخش خصوصي بتواند با کمترين دغدغه به فعاليت و تکميل و سودآوري اين طرح‌ها بپردازد.


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9274/1/30978/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha