آرشیو
انتخاب نشریه


ريشه اشتباهات محاسباتي دشمن

مهدي فضائلي
4 مرداد، سالگرد تجاوز منافقين به خاک کشورمان با نام عمليات فروغ جاويدان و 8 مرداد، سالگرد شکست آن طي عمليات رزمندگان اسلام با نام مرصاد است!
عمليات احمقانه منافقين، اين خائنين حرفه اي، حدود 
10 روز پس از پذيرش قطعنامه 598 از سوي جمهوري اسلامي ايران، از غرب کشور و از مرز قصر شيرين شروع شد.
عملياتي که بار ديگر ثابت کرد، هرگاه دشمن در ما احساس ضعف کند، نه تنها متوقف نخواهد شد بلکه گستاخ‌تر و با اعتماد به نفس بيشتر ما را تحت فشار قرار خواهد داد. بر اساس طراحي منافقين و نطق هيجاني و حماسي مسعود رجوي در جمع نيروهاي پايگاه اشرف، اين عمليات قرار بود پس از سه روز به فتح تهران منجر شود! و "امروز مهران فردا تهران" شعار منافقين در آن جلسه تماشايي بود. اين نه اولين بار بود که دشمنان انقلاب اسلامي دچار اشتباه محاسباتي مي شدند و نه آخرين بار.اشتباهاتي که هر چند براي ما مزاحمت هايي را بوجود آورده اما سرانجام به فضاحت دشمنان و سربلندي انقلاب اسلامي ايران منجر شده است. از ابتداي پيروزي انقلاب، دشمنان مهلت هاي سه ماهه و شش ماهه را براي شکست انقلاب تعيين کردند و امروز چهلمين سال پيروزي آن را مي گذرانيم.
آمريکايي ها در ارديبهشت سال 59، عمليات "پنجه عقاب" را با هدف آزادسازي گروگان هاي خود در لانه جاسوسي طراحي کردند و سرانجام با 8 کشته و از دست دادن يک هواپيما و پنج بالگرد، دست از پا درازتر به آمريکا بازگشتند.
صدام در سال 59 و با هدف فتح سه روزه خوزستان به ايران حمله کرد و امروز جنازه صدام خوراک مار و مور شده و ايران اسلامي بدون اينکه ذره اي به تماميت ارضي اش آسيب وارد شده باشد، راست قامت ايستاده است.
علاوه بر تحريم هايي که از ابتداي انقلاب به ايران اسلامي تحميل شد، به بهانه فعاليت هاي هسته اي نيز از سال 85، تحريم هاي جديد آغاز و در مجموع 6 قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل عليه ايران صادر شده است. قطعنامه 1696 و 1737 در سال 2006، 1747 در سال 2007، 1803 و 1835 در سال 2008 و قطعنامه 1929 در سال 2010 عليه ايران به تصويب رسيد و اعمال شد اما انقلاب اسلامي ايران همچنان به پيش مي رود.
اشتباهات محاسباتي دشمنان انقلاب اسلامي، به جغرافياي ايران محدود نمي شود.
در سال 2011 ميلادي، جنگ داخلي سوريه طراحي و اجرا شد و در سال 2012، برخي کشورهاي حامي معارضين(ترکيه)وعده نماز در مسجد اموي در فاصله دو هفته بعد را دادند. امروز دولت سوريه و البته با کمک هاي مستشاري و نظامي ايران و روسيه بر جبهه گسترده دشمنانش فائق آمده است.
مداخله نظامي در يمن نيز در 25 مارس 2015 ميلادي برابر 6 فروردين 1394 با حمله هوايي ائتلافي از کشورهاي منطقه به رهبري عربستان سعودي به يمن با نام عمليات طوفان قاطعيت (عملية عاصِفة الحزم) آغاز شد و از 2 ارديبهشت با نام عمليات احياي اميد (عملية إعادة الأمل) ادامه يافت.
اين عمليات نيز قرار بود طي چند روز، انصارالله را از پا درآورد اما اکنون حدود 40 ماه است که نه تنها چنين نشده، بلکه انصارالله روز به روز قويتر و نيروهاي ائتلاف هر روز از قبل ضعيف تر شده اند تا جايي که عربستان و بقيه اعضاي ائتلاف به دنبال مفري براي توقف جنگ هستند.
اين فهرست قطعا" کامل نيست و مي توان موارد ديگري را به آن افزود؛ اما سوال اساسي و مهم اين است که راز اين همه اشتباه محاسباتي در چنين رويداد هاي مهم و از سوي کشورهايي که يا خود به عنوان ابرقدرت شناخته مي شوند و يا از جانب ابرقدرت ها حمايت 
مي شوند، چيست؟
پاسخ صحيح به اين سوال، راز و رمز پيروزي در همه عرصه ها، اعم از نظامي، سياسي، اقتصادي و فرهنگي است.
پاسخ اين سوال را در دو محور مي‌توان يافت؛
نخست،اصرار به حل مسائل جهاني بر اساس فرمول هاي قرون قبل از قرن 21 و عدم درک نسبت به تغيير مناسبات جهاني و دوم،عدم فهم نسبت به شکل گيري جرياني بنام مقاومت و رفتار جهادي!
اين دو بدفهمي يا عدم ادراک،ريشه اشتباهات محاسباتي دشمنان انقلاب اسلامي و دشمنان جبهه مقاومت است، اشتباهي که موجب زحمت ما و رفتن آبروي دشمنان شده و همچنان ادامه دارد.
تکرار اشتباه محاسباتي به رغم تغيير شرايط و تحول در مناسبات جهاني و همينطور شکل گيري جريان مقاومت و روحيه و رفتار جهادي را مي توان يکجا در تهديد اخير رئيس جمهور فاسد آمريکا و پاسخ عزتمندانه و غرور آفرين فرمانده نيروي قدس سپاه، سردار سليماني يکجا مشاهده کرد.
اين روزها نظام سلطه به سرکردگي شيطان بزرگ، دشمن اصلي ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي با منافقين، خائنين به ملت ايران و پادوي ديروز صدام، پيوندي برقرار کرده اند تا به زعم خودشان ملت سربلند ايران و نظام سرافراز انقلاب اسلامي ايران را به ستوه آورند.
سرنوشت اين پيوند نامبارک ، تکرار سرشکستگي دشمنان و پيروزي انقلاب اسلامي خواهد بود.ان شاءالله

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9274/1/30971/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha