آرشیو
انتخاب نشریه


از تنگه مرصاد تا تنگه هرمز

محمدكاظم انبارلويي
اين روزها رئيس جمهور مفلوک آمريکا و وزيرخارجه سبک ‌مغز اين کشور اختيار زبان و قلم خود را داده‌اند به منافقين و در اجتماعاتي که ظاهر مي‌شوند و حرف‌هايي که مي‌زنند کسي که کمترين اطلاعي از تحليل محتواي سخنان آنها داشته باشد، مي‌فهمد حرف، حرف منافقين است.
منافقين در عراق، صدام را به خاک سياه نشاندند و خودشان هم در عمليات مرصاد ضربه‌اي خوردند که اگر قرار بود جمهوري اسلامي 10 سال با آنها مبارزه کند چنين تلفاتي از آنها نمي‌توانست بگيرد. منافقين 17 هزار نفر از مردم کوچه و خيابان را به خاک و خون کشيدند. آنها روسياه‌ترين گروه تروريستي در جهان هستند، بي‌آبروترين گروه اپوزيسيون خارج از کشور مي‌باشند که رهبري فاسد آن حاضر نيست از حرمسرا بيرون بيايد و قدري دور و بر خود را نگاه کند، همسرش را به پاريس فرستاده و کل حرکت سازمان نفاق را به يک زن کنترات داده است.
جنايات منافقين درعراق و ايران چيزي نيست که تاريخ فراموش کند، اکنون صداي آمريکا شده است صداي منافقين و مردم اين صدا را خوب مي‌شناسند.
جالب است عنوان سخنان پمپئو، وزير خارجه آمريکا هم "صداي ايرانيان" است. او از ايران جز صداي منافقين، صداي ديگر را نمي‌شنود.
اسپانسر مالي اين نشست‌ها، بنياد دفاع از دموکراسي است. يکي از سرمايه‌گذاران اصلي اين بنياد که به "اف دي دي" معروف است، آقاي شلدون ادسون است. او چندي پيش گفته بود:
"رئيس جمهور آمريکا بايد به ارتش آمريکا دستور دهد يک بمب  اتمي به کوير ايران بزند، سپس به ايران تلفن کند و بگويد آن بمب را ديدي؟ بمب اتمي بعدي در تهران فرود مي‌آيد. اگر به مواضع خود پافشاري کنيد به کلي محو مي‌شويد."
اين سطح از خشونت هيچ‌گاه در هيئت  حاکمه آمريکا طي نيم قرن اخير سابقه ندارد. اين ادبيات از همنشيني آنها با منافقين و اخبار و تحليل‌هاي دروغ و اغراق‌آميز از ايران سرچشمه مي‌گيرد.
"سي‌ان‌ان" در جمع‌بندي و در تفسيري از سخنان اخير وزيرخارجه آمريکا مي‌گويد :
"سخنان پمپئو را در يک جمله مي‌شود خطاب به رهبران ايران خلاصه‌ کرد؛ هر چه ما مي‌گوييم انجام دهيد وگرنه شما را نابود مي‌کنيم."
رمزگشايي از سخنان آقاي روحاني در برابر زياده‌خواهي هاي آمريکا و برخورد تند با ترامپ در همين نکته نهفته است.
آنها از موضع‌ زورگويي و ستم‌پيشگي يک ذره کوتاه نيامده‌اند. هنوز مرکب امضاي توافقات برجام خشک نشده طوري حرف مي‌زنند که گويي اصلا پاي يک معاهده جهاني را امضاء نکرده‌اند و کسي هم نيست در ايران پاسخ عربده‌کشي‌هاي آنها را بدهد.
اينکه روحاني خطاب به ترامپ مي‌گويد؛ "آقاي ترامپ! با دم شير بازي نکن، پشيمان‌کننده است." اينکه او مي‌گويد؛ "فقط بستن تنگه هرمز مطرح نيست بلکه ما فراتر از آن عمل مي‌کنيم." اين صداي کسي است که در بوق‌هاي آمريکا و انگليس از آن به عنوان صداي ميانه‌روها ياد مي‌شد. اگر ترامپ بخواهد صداي تندروها را در ايران بشنود بايد گوش‌هاي خود را آماده کند. اين صدا از دهان خارج نمي‌شود، از دهانه توپ‌ها و تانک‌ها و موشک‌ها و پهپادهاي تهاجمي درخواهد آمد. 
از ايران صداي واحد عليه آمريکا شنيده مي‌شود، از آمريکا هم صداي کفر و نفاق و شرک به گوش مي‌رسد. اين دو صدا طي 40 سال گذشته در ميادين مختلف رودرروي هم قرار گرفته‌اند. آگاهان مي‌دانند صداي واقعي ايرانيان را فقط در ايران مي‌شود شنيد نه در واشنگتن!
30  سال پيش در چنين روزهايي از بغداد صداي منافقين در کنار صدام به گوش مي‌رسيد. صدام مي‌خواست آن صدا را به اسم صداي ايراني سند بزند. لذا با عمليات فروغ جاويدان آنها را به سمت تهران فرستاد و خود هم در جنوب علي‌رغم پذيرش قطعنامه‌، حمله نظامي را شروع کرد. آنها فکر مي‌کردند برحسب گزارش هاي منافقين، مقاومتي در کار نيست.
اما با مشت آهنين مردم و نيروهاي مسلح، ارتش و سپاه روبه‌رو شدند. عمليات فروغ جاويدان با غروب غم‌انگيزي در تنگه مرصاد به گل نشست و منافقين مجبور شدند براي هميشه سلاح‌هاي خودرا زمين بگذارند و ادا و اطوار يک گروهک سياسي را درآورند.
امام (ره) با جنگ، پيشروي ارتش بعث را متوقف کرد و با صلح، صدام و منافقين را به مهلکه‌اي برد که در تاريخ ايران و جهان از آن به عنوان يک معجزه ياد مي‌شود و خدا در همه اين سال‌هاي مقاومت، پشتيبان ملت ايران و انقلاب اسلامي بود. اکنون منافقين، قدم به قدم آمريکايي‌ها را به سمت تنگه‌اي هدايت مي‌کنند که 30 سال قبل از آن خداوند طعم شکست را در مرصاد به آنها چشاند. توان نظامي ايران و روحيه ملت و رزمندگان مقاومت امروز اصلا قابل مقايسه با 30 سال پيش نيست. همان خدايي که ما را در 8 سال جنگ تحميلي در فراز و نشيب‌ها ياري رساند، همان خدا امروز پشتيبان ملت فداکار ايران است و قطعا طعم شکست را به دشمن خواهد چشاند. اگر ترامپ ديوانگي کند، زنگ فروپاشي جهان سرمايه‌داري و سپردن ليبراليسم به موزه‌ها در تنگه هرمز با توقف سوت کشتي‌ها به صدا در خواهد آمد.
فرمانده سپاه قدس پاسخ عربده جويي‌هاي ترامپ را داد. موضع گيري شجاعانه و جسورانه سردار سرافراز اسلام و ايران، حاج قاسم سليماني بازتاب وسيعي در جهان داشت.  سردار سليماني با خطاب قرار دادن ترامپ به نمايندگي از همه رزمندگان دلير اسلام که دست به ماشه منتظر پاسخ آتشين به تهديدهاي آمريکا هستند، نکات مهمي را به او يادآور شد. ترامپ بايد بداند ملت ايران از تنگه مرصاد تا تنگه هرمز در تعقيب منافقين و کفار و مشرکين جنايتكار هستند. خدا کند مثل جنگ تحميلي شروع از دشمن باشد، سرنوشت جنگ و عاقبت جنايتکاران را ملت ايران، خود تعيين مي کند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9273/1/30826/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha