آرشیو
انتخاب نشریه


آيت‌الله سيد احمد خاتمي: خداباور باشيم؛ 40 سال است توطئه‌ها خنثي مي‌شود

امام جمعه موقت تهران گفت: خداباور باشيم؛ 40 سال است توطئه‌ها خنثي مي شود.به گزارش خبرگزاري تسنيم از شيراز، آيت‌الله سيد احمد خاتمي در جشن ميلاد امام رضا(ع) در حرم شاهچراغ(ع) با بيان اينکه امام رضا (ع) 
ميزبان کشور ايران است، گفت: برخي تعبير مي‌کنند که امام رضا (ع) مهمان کشور ماست در صورتي که ما بر سر سفره امام رضا(ع) نشسته‌ايم و بلاها از اين کشور به خاطر امام رضا (ع) دفع شده و به ياري خداوند دفع مي‌شود.خاتمي با بيان اينکه امام خميني فرموده که مرکز ايران آستان قدس رضوي است، بيان کرد: اين کشور، کشور اهل بيت است به برکت عنايت آنها بلاها دور شده و دور مي‌شود. عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري با اشاره به حديث سلسله الذهب عنوان کرد: اين حديث از روايات مشهوري است هر کس که در رابطه با امام رضا (ع) کتاب نوشته، اين روايت را نقل کرده است. وقتي امام رضا(ع) وارد نيشابور شدند 4 هزار قلم به دست به ايشان گفتند يادگاري به ما دهيد که امام اين حديث را فرمودند. وي با اشاره به متن حديث " کلمه لااله‌الاالله حصني؛ فمن دخل حصني امن من عذابي" گفت: اين حديث قدسي است که خداوند مي‌فرمايد کلمه لااله الاالله دژ محکم من است و هرکس وارد اين دژ شود از  عذابم در امان مي‌ماند، نخستين نکته در " فمن دخل حصني" است نه "فمن قال"، يعني شعار تنها نه، يعني باور، يعني از عمق جان خداباور باشد. امام جمعه موقت تهران تصريح کرد: ظاهر روايت عذاب اخروي است اما معناي عام هم دارد يعني اگر کسي مي‌خواهد در اين دنيا هم جهنمي زندگي نکند در عذاب خدا نباشد راهش اين است که خداباور شود نه خداشعار. خاتمي با بيان اينکه بين باور و علم فرق است، بيان کرد: چه بسا کسي کتابي درباره توحيد مي‌نويسد اما رفتار مشرکانه دارد. فمن دخل يعني از عمق جان خداباور باشد و بداند که عزت از آن خداست. کسي که در پي عزت است و خدا عزيزش مي‌کند به گونه‌اي که دنيا عليه‌اش هم باشد، تاثير در آن ندارد. وي گفت: خداباوري يعني اينکه اعتقاد داشته باشيم که اگر ما با خدا باشيم خدا پشت و پناه است و نمي‌گذارد زمين بخوريم. جامعه‌اي هم که خداباور باشد " من دخل حصني" است. جامعه‌اي که خداباور شد هيچ وقت احساس شکست نمي‌کند شما با خدا باشيد دشمنان هيچ غلطي نمي‌توانند بکنند.امام جمعه موقت تهران بيان کرد: شما مقاومت کنيد و با خدا آشتي باشيد، نقشه‌هاي دشمنان به شما آسيب نمي‌زند. در شرايط بسيار خطير و  گردنه سختي قرار داريم. امروز انقلاب اسلامي در مصاف با تمام کفر قرار گرفته است همه را بسيج کردند عليه اين ملت، آمريكا که راس استکبار است که بدعهدي و شيطنت آن را ديده‌ايد و مي‌بينيد.وي گفت: يک رئيس جمهور تازه به دوران رسيده مثل لات‌هاي چاله ميدان وارد صحنه شده و اتحاديه اروپا هم مرعوب اين ديوانه است. از برجام 80 درصد 
مربوط به آمريكا و 20 درصد مربوط به اتحاديه اروپا بود، اينها هم از آمريکا مي‌ترسند و ترس هم نباشد همفکر با آمريكا هستند.عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان بيان کرد: در نهايت فرانسه و آلمان در کنار ملت ايران نيستند، آنچه در اين عرصه بسيار مهم است و 40 سال تجربه شده آن است که با اعتماد به ذات مقدس ربوبي و با تکيه بر او پيش برويم. 40 سال توطئه‌ها خنثي شده و خنثي خواهد شد. آنچه مهم است اينکه خداباور شويم.خاتمي عنوان کرد: مقام معظم رهبري فرمود در اين 40 سال خدا بارها بارها نشان داده، با خدا باشيم خدا يار ماست براي مثال در واقعه طبس هيچ کس حتي امام خبر نداشت يک مرتبه خبر دادند يک هواپيما در طبس سقوط کرد، يک هلي کوپتر در آتش سوخت. خداي امروز همان خداي ديروز است ما با اعتماد به اين خداوند و با توکل بر اين جمله حديث قدسي باور داريم که فمن دخل في حصني امن من عذابي.امام جمعه موقت تهران با اشاره به ادامه اين حديث گفت: امام رضا(ع) در ادامه شروطي را براي اين موضوع بيان کردند و گفتند " انا من شروطها" يکي از شرطهايش من هستم يعني اينکه اگر توحيد با ولايت همراه شد دژ محکمي مي‌شود که در اين جهان و آن جهان آدم را از عذاب نگه مي‌دارد.وي با بيان اينکه ولايت فقيه امروز در تداوم ولايت امام رضا(ع) است، بيان کرد: امام فرمود پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا کشور آسيب نبيند. خداباوري بايد همراه با ولايتمداري باشد. 40 سال کشور آسيب نديد و به ياري خداوند 40 سال‌هاي ديگر هم خواهند آمد و نسل‌‌هاي ديگر هم خواهند ديد که با همراهي توحيد و ولايت انقلاب آسيب نمي‌بيند. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9272/1/30781/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha