آرشیو
انتخاب نشریه


پاسخ به تهديد آمريکا
بچرخ تا بچرخيم

سيد مسعود علوي
رئيس جمهور در ديدار سفرا، ابعاد جديدي از برخورد جمهوري اسلامي با آمريکا را در تهديد به صفر رساندن صادرات نفت ايران بيان کرد. او قبلاً گفته بود اگر قرار باشد نفت ايران صادر نشود، نفت هيچ کشور ديگري هم در اين منطقه صادر نخواهد شد.
سه کلمه کليدي در اعلام مواضع جديد رئيس جمهور وجود دارد که بايد جنگ افروزان آمريکايي، آن را جدي بگيرند و به آن توجه کنند؛ 
1- آمريکايي ها بايد خوب بفهمند که جنگ با ايران، مادر جنگ هاست.
2- سخن گفتن با آمريکا معنايي جز تسليم و پايان دستاوردهاي ملت ندارد.
3- ملت، دولت و نيروهاي مسلح در کنار هم هستند. وقتي 
مي گوييم اگر نفت ايران صادر نشود، هيچ کشوري نمي تواند نفت صادر کند، بستن تنگه هرمز روش ساده آن است، اما بسياري تنگه هاي ديگر براي اين کار در اختيار داريم.
موضع رئيس جمهور در جمع سفرا که با استقبال رؤساي قوه مقننه و قضائيه روبه‌رو شد، موضع نظام و مردم ما نيز هست و همه کساني که دلشان براي اسلام و ايران مي تپد، پاي آن ايستاده اند.
ترامپ با شعارهاي ضد جنگ و انتقاد شديد از دولت هاي قبل از خود که ميلياردها دلار در غرب آسيا و ديگر نقاط جهان بابت جنگ افروزي هزينه کرده اند، روي کار آمد. اين نشان مي دهد جامعه امروز آمريکا بيش از هر زماني استعداد ورود به يک جنگ جديد را ندارد.
رئيس جمهور کشورمان پس از بدعهدي آمريکا، انگشت جاي حساسي گذاشته است. او به آمريکا هشدار مي دهد ادامه تحريم ها 
و نيز تحقير ملت ايران چيزي جز اعلام جنگ با جمهوري اسلامي نيست. در اين معرکه، ملت ما براي دفاع از عزت و شرف و حيات خود نه تنها از جنگ پرهيز ندارد، بلکه از آن استقبال مي کند. آغاز اين جنگ با تهديدهاي آشکار رئيس جمهور ايران در مورد قطع رگ حيات اقتصادي غرب يعني نفت شروع مي شود. امروز تمام پايگاه هاي آمريکا در منطقه در تيررس موشک هاي کوتاه برد و بلندبرد جمهوري اسلامي است. امروز تمامي ناوهاي آمريکا در خليج فارس و درياي عمان و مديترانه در تيررس حمله پهپادهاي ايراني است. امروز ايران در مرز رژيم صهيونيستي با غني سازي جبهه مقاومت، ده ها هزار نيروي جان برکف دارد که فقط منتظر يک فرمان از تهران هستند. امروز تنگه باب المندب علاوه بر تنگه هرمز در اختيار ايران است، ميليون ها انسان آزاده در سراسر جهان، شرارت آمريکا عليه ايران را برنمي تابند و بزرگ ترين سرمايه معنوي در اين جنگ مقدس هستند.
امت اسلام در طليعه ظهور آخرين پيامبر آسماني، برخورد کفار و مشرکين را در محاصره اقتصادي و «تحريم» و سپس «تحقير» را تجربه کرد و با مقاومت، به راحتي از آن عبور کرد. امروز کفار و مشرکين مي خواهند يک بار ديگر اين تجربه تاريخي را تکرار کنند. کار آنها نتيجه اي جز شکست نخواهد داشت. امروز ما در شعب ابي طالب نيستيم، اما آنها فکر مي کنند مي توانند شرايط سخت دوران مقاومت در شعب ابي طالب را برايمان تکرار کنند. آنها بايد بدانند و بفهمند؛ به قول رئيس جمهورمان جنگ با ايران، مادر جنگ هاست و ملت ايران پدر آنها را در اين جنگ درخواهد آورد.
نکته دومي که رئيس جمهور به آن اشاره کرد، موضوع رد هر گونه گفت‌وگو و مذاکره با آمريکا بود که در پاسخ به سخنان دروغ رئيس جمهور آمريکا که گفته بود ايراني ها به زودي با سردمداران کفر در کاخ سفيد ملاقات خواهند کرد، بيان شد. ترامپ بايد اين آرزو را به گور ببرد. اولاً معلوم شده ترامپ براي مذاکره در موضع التماس است. ثانياً اگر قرار باشد روزي ايران با آمريکا مجدداً گفت‌وگو کند قطعاً آن روز، ايام حکومت ننگين ترامپ و حضور وي در کاخ سفيد نيست.
نکته سوم سخن رئيس جمهور، آمادگي ملت ايران براي برخورد سخت با آمريکاست. امروز نيروهاي مسلح از هر زمان ديگري آماده تر است. امروز اجماع ملي براي برخورد سخت با آمريکا پديد آمده است. ملت ما اجازه نمي دهد آمريکا با اخلال در نظام اقتصادي کشور و اخلال در روابط تجاري ايران با جهان به اهداف شوم خود برسد.
ترجمه تحت اللفظي تهديدات رئيس جمهور ما اين است که؛ اگر قرار باشد ديگ اقتصاد جهان براي ايران نجوشد، اجازه نخواهيم داد براي هيچ کس ديگر به ويژه براي آمريکا بجوشد.
ديروز ترامپ پاسخي به تهديد رئيس جمهور ما داد كه قابل ذكر نيست.من اگر جاي روحاني بودم توئيت مي كردم ؛«بچرخ تا بچرخيم».وقتي آمريكايي ها اولين ضربه را دريافت كنند از خواب بيدار خواهند شد و مي فهمند در خواب حرف زدن چه زيان هايي دارد.ترامپ با تهديد ملت ايران و رئيس جمهور ما عملاً فرمان آتش به اختيار ميليون ها نيروي مقاومت در منطقه و جهان را صادر كرد. 
ترامپ با ديوانگي، کشورش را وارد يک جنگ جديد کرده است. اين جنگ قطعاً از جنگ ويتنام براي آمريکا خسارت بارتر و از جنگ و لشکرکشي به عراق و افغانستان پر هزينه تر خواهد بود. اين تهديد رئيس جمهورمان که گفت؛ «آقاي ترامپ! با دم شير بازي نکن، پشيمان کننده است»، موضع چهل ساله ملت ايران است. اگر واشنگتن امروز اين تهديد ما را جدي نگيرد، فردا خيلي دير است.
دنيا بايد بداند جنگ را ما آغاز نکرديم، آمريکا چهل سال است مدام با ملت ايران مي جنگد. اکنون بايد با دفاع جانانه، رخ به رخ آمريکايي ها بايستيم و آنها را به قعر جهنم بفرستيم.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9270/1/30589/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha