آرشیو
انتخاب نشریه


رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)؛
مأموريت اصلي ما توانمندسازي مناطق محروم است

ساخت نزديک به دويست مرکز بهداشتي را نيز از سوي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام هدف گذاري کرديم که 154 مورد يا در حال اتمام است يا تمام شده و مابقي نيز تا آخر سال جاري به پايان 
مي رسد. مخبر با اشاره به اينکه در سال گذشته، هزينه 70000 نسخه بيماران سرطاني را پرداخت کرديم، افزود: همچنين 500 هزار بيمار مناطق محروم را بيمه تکميلي درمان کرديم.
بيمارستان 96 تخت‌خوابي بنياد برکت در قرچک ورامين، روز پنج‌شنبه 28 تير ماه با حضور دکتر مخبر، رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) افتتاح و به عنوان هديه‌ مقام معظم رهبري آماده‌ خدمت‌رساني به مردم شريف اين منطقه شد.
 دکتر محمد مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در مراسم افتتاح و بهره برداري از بيمارستان 96 تختخوابي برکت شهيد ستاري قرچک با گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي دشت ورامين گفت: مردم اين منطقه حق زيادي گردن ما و انقلاب دارند. وي با گرامي‌داشت ياد فرمانده شهيد نيروي هوايي ارتش افزود: از سپهبد شهيد ستاري ياد مي کنيم که از شهداي خاص نظام اسلامي است.
مخبر ادامه داد: نمي شود از کنار نام شهدا به راحتي گذشت. ما چرا خيلي وقت  ها دلمان براي دوران دفاع مقدس تنگ مي شود؟ آيا براي پاره پاره شدن رزمندگان دلمان تنگ مي شود؟ اينها که همه اش غم و ناراحتي است. آنچه باعث دلتنگي ما مي شود، آن صميميت ها، يکرنگي ها، از خودگذشتي ها و خود نديدن هاست.
وي تصريح کرد: اکسير و درمان درد فعلي ما هم همين است. در حال حاضر در جنگي بدتر از آن دوران قرار داريم. اگر اين مشخصات حاکم شود، درد مردم را فراموش نمي کنيم.
رئيس ستاد اجرايي فرمان امام(ره) افزود: دکتر هاشمي بسياري از اين ويژگي ها را داراست. قبل از آنکه وي وزير بهداشت بشود، ما به عنوان ستاد اجرايي فرمان حضرت امام در بخش درمان به جز بخش کوچک دارويي، هيچ حضوري نداشتيم.
مخبر تصريح کرد: مأموريت اصلي ما توانمندسازي مناطق محروم است. در چند سال گذشته، با 
45 هزار ميليارد تومان از منابع مختلف اعم از فاينانس يا کمک هاي دولتي يا منابع داخلي ستاد، 400 هزار شغل ايجاد کرديم.
وي با بيان اينکه هم پول مال مردم است هم مديريت به مردم تعلق دارد، گفت: روز گذشته طي نامه اي به رئيس جمهور اعلام کردم که حاضريم با هر جريان حقيقي و حقوقي همکاري داشته باشيم.
رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام يادآور شد: با همکاري دکتر هاشمي بود که به جايي رسيديم که از ده بيمارستاني که قرار بود بنياد برکت بسازد، هفت دستگاه آن ساخته و تحويل شد و تا آخر سال دو بيمارستان ديگر را مي سازيم و به وزارت بهداشت تحويل مي دهيم.مخبر تأکيد کرد: ساخت يک بيمارستان سرطاني را در دست ساخت داريم؛ ضمن اينکه احداث يک بيمارستان ديگر را هم امروز کلنگ زني کرديم و ساخت يک بيمارستان ديگر را در زاهدان کلنگ خواهيم زد.
وي خاطرنشان کرد: ساخت نزديک به 200 مرکز بهداشتي را نيز از سوي ستاد اجرايي فرمان حضرت امام هدف گذاري کرديم که 154 مورد يا در حال اتمام است يا تمام شده و مابقي نيز تا آخر سال جاري به پايان مي رسد.
مخبر با اشاره به اينکه در سال گذشته هزينه 
70 هزار نسخه بيماران سرطاني را پرداخت کرديم، افزود: همچنين 500 هزار بيمار مناطق محروم را بيمه تکميلي درمان کرديم.
وي با اشاره به فعاليت ساخت دارو در بنياد برکت گفت: با اين اقدامات هم جلوي بخشي از واردات داروهاي هاي تِک را مي گيريم هم قيمت تمام شده دارو را پايين مي آوريم.رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در پايان اظهار کرد: بيمارستان برکت شهيد ستاري قرچک ورامين در زيربنايي به مساحت 8300 مترمربع و با تأمين اعتبار 122 ميليارد ريال تکميل شده، هفتمين بيمارستاني است که طي انعقاد تفاهم‌نامه سال 1394 ميان ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مبني بر مشارکت ستاد در ساخت و تکميل 10 پروژه‌ي بيمارستاني در مناطق محروم کشور ساخته و امروز افتتاح آن انجام شد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9267/1/29333/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha