آرشیو
انتخاب نشریه


ترامپ: اتحاديه اروپا دشمن آمريكاست

رئيس جمهور آمريکا اتحاديه اروپا را به لحاظ نوع برخوردي که در زمينه تجارت با آمريکا دارد دشمن خطاب کرد.به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما، رئيس جمهور آمريکا، اتحاديه اروپا را به لحاظ نوع برخوردي که در زمينه تجارت با آمريکا دارد دشمن خطاب کرد.­دونالد ترامپ در مصاحبه با شبکه «سي بي اس» در پاسخ به اين سوال که بزرگترين دشمن آمريکا از نظر وي در سطح جهاني کدام کشورهاست گفت: خب، من فکر مي کنم ما دشمنان زيادي داريم . فکر مي کنم با توجه به آنچه اتحاديه اروپا در زمينه تجارت با ما انجام مي دهند آنها يک دشمن هستند. در حال حاضر ، شما به اتحاديه اروپا فکر نمي کنيد اما آنها دشمن هستند.ترامپ ادامه داد: روسيه در برخي جنبه ها دشمن است. چين به لحاظ اقتصادي دشمن است. آنها يقينا دشمن هستند . ولي اين بدان معنا نيست که آنها بد هستند. اين بدان معناست که آنها رقيب هستند.
رئيس شوراي اروپا: ترامپ در حال نشر اخبار جعلي است
رئيس شوراي اروپا با اشاره تلويحي به اظهارات اخير رئيس جمهور آمريکا گفت که اتحاديه اروپا و آمريکا «بهترين دوستان» يکديگر هستند و هرکس جز اين بگويد، در حال نشر «اخبار جعلي» است.به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از اسپوتنيک، در پي وضع تعرفه هاي 
گمرکي توسط دولت آمريکا بر واردات فولاد و آلومينيوم اروپا و اقدام تلافي جويانه کشورهاي اروپايي در وضع تعرفه بر کالاهاي آمريکايي، «دونالد تاسک» رئيس شوراي اروپا در واکنش به اظهارات اخير «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا گفت که اتحاديه اروپا و آمريکا «بهترين دوستان» يکديگر هستند و هرکس جز اين بگويد، در حال نشر «اخبار جعلي» است.
واکنش موگريني 
مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا به اظهارات رئيس جمهور آمريکا در دشمن خواندن اروپا واکنش نشان داد.به گزارش خبرگزاري مهر ، «فدريکا موگريني» در حاشيه نشست وزيران خارجه اتحاديه اروپا در بروکسل، در واکنش به اظهارات «دونالد ترامپ» گفت: اروپا دشمن است؟ از او سوال مي کنم چه کسي را دوست خود مي داند؟ براي ما روشن است دوستانمان چه کساني هستند. آمريکا قطعا دوست و شريک ما است. اما ما دوستان زياد ديگري هم داريم مثل کانادا، ژاپن، استراليا، آمريکاي لاتين.موگريني در ادامه گفت: بارها گفته ام که تغيير در دولت ها موجب تغيير در دوستي ميان کشورها و مردم نمي شود و مطمئنا آمريکا يکي از دوستان و شريکان نزديک ماست.گفتني است رئيس جمهور آمريکا براي برهم زدن آرامش کشورهاي اروپايي پيش از آغاز نشست ناتو آلمان را هدف قرار داده و اين کشور را که بزرگترين اقتصاد اتحاديه اروپا محسوب مي شود گروگاني در دستان روسيه توصيف کرده بود.
حماقت‌هاي آمريکا
جالب اينکه رئيس جمهور آمريکا در همين حال اعلام کرده است که به علت حماقت و سفاهت آمريکا در طول ساليان گذشته روابط واشنگتن و مسکو هرگز تا اين حد بد نبوده است.
به گزارش رسانه هاي خبري ترامپ در پيامي توئيتري نوشته است: روابط کشورش با روسيه هرگز تا اين حد بد نبوده است.
دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا در آستانه ديدارش باولاديمير پوتين رئيس جمهور روسيه در هلسينيکي فنلاند در پيامي 
طعنه آميز در صفحه توئيتر خود نوشت به علت حماقت و سفاهت آمريکا در طول ساليان گذشته روابط آمريکا و روسيه هرگز تا اين حد بد نبوده است و اکنون هم که موضوع جعلي مداخله روسيه در امور آمريکا و انتخابات آن را مطرح مي کنند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9264/1/28949/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha