آرشیو
انتخاب نشریه


رهبر معظم انقلاب در ديدار رئيس جمهور و اعضاي هيئت دولت:
مردم بايد احساس آرامش و ثبات كنند

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز در نشستي که با دعوت ايشان از رئيس‌جمهور و اعضاي هيئت دولت برگزار شد، با تأکيد بر توانايي کشور براي عبور از مشکلات اقتصادي با برخورداري از روحيه انقلابي و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزيِ مسئولان و همکاري و همراهي آحاد مردم، شرايط و الزامات استمرار پيشرفت و حرکت پر شتاب به سمت اهداف را بيان کردند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين جلسه، شرط اصلي موفقيت در همه عرصه‌ها را برخورداري از «روحيه قوي، انگيزه، شجاعت و عزم راسخ» دانستند و افزودند: همه مديران دولتي بايد در مقابل مشکلات با تحرک بيشتر و با احساس مسئوليت مضاعف عمل کنند.
رهبر انقلاب اسلامي، تيم اقتصادي دولت را مياندار و محور اصلي کار و تحرک در کشور خواندند و همه دستگاهها را به هماهنگي با آن فراخواندند.
ايشان شرط ديگر غلبه بر تنگناها را ارسال تصويري مقتدر از دولت برشمردند و افزودند: تصوير دولت در چشم مردم بايد تصويري توانا، کارآمد و تلاشگر باشد، زيرا نفس تلاشگري براي مردم جذاب و اميدوارکننده است.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين صداوسيما و 
دستگاه هاي تبليغاتي را به انتقال تصوير درست از اقدامات دولت توصيه کردند و افزودند: البته بيان انتقادهاي منطقي اشکالي ندارد، ضمن اينکه بخش عمده‌اي از تصويرسازي درست از دولت وابسته به عملکرد مسئولان است، يعني مسئولان بايد به ميان مردم، کارگران و صنايع بروند و از نزديک با آنها ارتباط برقرار کنند.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با مقتدرانه توصيف کردن مواضع رئيس‌جمهور کشورمان در اروپا افزودند: نشان دادن اقتدار در مقابل بيگانگان بويژه آمريکايي‌ها امري لازم است و اين کار بايد بهنگام، صريح و قاطع انجام شود.
«دنبال کردن جدي کارها با استفاده از امکانات و توانايي‌هاي کشور» سفارش ديگر رهبر انقلاب اسلامي به مسئولان بود.
ايشان افزودند: البته طرف‌هاي اروپايي موظفند تضمين‌هاي لازم را در خصوص برجام بدهند اما نبايد اقتصاد کشور به اين موضوع گره زده و معطل آن شود.
حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأکيد بر «لزوم گسترش روزافزون ديپلماسي و ارتباطات خارجي»، افزودند: به جز موارد معدودي همچون آمريكا، روابط کشور با شرق و غرب بايد هر چه بيشتر تقويت شود و تحرک عملياتي و هدفمند ديپلماسي افزايش يابد.
رهبر انقلاب اسلامي در ادامه به بيان چند توصيه و راهکار براي حل مشکلات اقتصادي پرداختند.
ايشان تهيه «نقشه راه اقتصادِ با ثبات» را لازم دانستند و افزودند: اگر نقشه راه اقتصاد تهيه شود، مردم و فعالان اقتصادي تکليف خود را خواهند دانست و با احساس ثبات و آرامش به کمک دولت خواهند شتافت.
«تقويت بخش خصوصي» و «ضرورت برخورد قاطع با متخلفان» دو توصيه ديگر حضرت 
آيت الله خامنه‌اي بود.
ايشان در همين زمينه به نمونه‌هايي از تخلفات برخي دستگاهها و افراد در مسائل اخير سکه و ارز اشاره و تأکيد کردند: بايد با متخلفان در هر سطحي که هستند برخورد شود.
رهبر انقلاب اسلامي دستور روز گذشته رئيس‌جمهور براي برخورد با تخلفات در واردات خودرو را خوب خواندند و افزودند: البته اين دستورها بايد پيگيري شود تا به نتيجه مطلوب برسد.
ايشان «اشراف و اعمال قدرت دولت بر مبادلات مالي براي جلوگيري از عمليات مخرب نظير قاچاق و پولشويي» را ضروري دانستند و با اشاره به برخي تخلفات انجام‌شده در استفاده از ارز دولتي گفتند: بايد با سامانه هاي مربوط و يا مقررات قانوني جلوي چنين تخلفات آشکاري گرفته شود.
«جدي گرفتن سياست هاي اقتصاد مقاومتي»، «اقدام بهنگام و علاج واقعه قبل از وقوع» و «مبارزه واقعي با فساد» محورهاي بعدي مورد تأکيد رهبر انقلاب اسلامي در اين نشست بود.
ايشان با تأکيد بر اينکه در مبارزه با مفاسد ابتدا بايد با فساد و عنصر متخلف برخورد و سپس به طور شفاف اطلاع‌رساني شود، گفتند: البته مسئله برخورد با مفاسد در وهله اول به عهده مسئولان دستگاهها است و پس از آن بايد موضوع به قوه قضائيه واگذار شود.
حضرت آيت الله خامنه‌اي، «حرف زدن رودرروي مسئولان با مردم و بيان شرايط» را لازم دانستند و خاطرنشان کردند: مشکلات را با مردم در ميان بگذاريد و ضمن ارائه اقدامات خود، نقشه دشمن را براي آنها تبيين کنيد.
ايشان در پايان گفتند: جداً معتقدم دولت به شرط انجام اقداماتِ لازم، خواهد توانست بر مشکلات فائق آيد و توطئه‌هاي آمريكا را ناکام بگذارد.
در اين جلسه، آقاي روحاني رئيس‌جمهور خطاب به رهبر انقلاب اسلامي گفت: همه تلاش خود را به کار مي‌بنديم تا نکاتي را که بيان فرموديد، عملياتي و اجرايي کنيم.
رئيس‌جمهور با اشاره به تلاش دشمن براي نگران کردن مردم از آينده و ايجاد انتظارات تورمي، افزود: با وجود همه تلاش هاي رواني و اقتصادي دشمنان ايران، درآمدهاي ارزي و ريالي کشور در سه ماهه اول امسال بيش از سه ماهه اول سال قبل بوده و در بخش عمراني ۲۲ برابر سال قبل اعتبارات لازم تخصيص و تأمين شده است.
آقاي روحاني با تأکيد بر اينکه برخي مسائل همچون اشکالات نظام بانکي و نقدينگي، ارتباطي با تحريم و فشارهاي خارجي ندارد و از گذشته وجود داشته است، به برنامه دولت براي حل اين مسائل اشاره کرد و گفت: حل اين مسائل جزء دستورکارهاي اساسي شوراي عالي هماهنگي اقتصادي و ستاد اقتصادي دولت است.
رئيس‌جمهور همچنين هماهنگي کامل قوا و 
دستگاه ها براي خنثي کردن توطئه‌هاي آمريكايي‌ها را ضروري دانست.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9263/1/28828/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha