آرشیو
انتخاب نشریه


چهار رويکرد جديد در سپهر سياست ايران

 حسن کربلايي
 1- هفته گذشته به دنبال  موضع‌ گيري‌هاي قاطع رئيس جمهور کشورمان عليه آمريکا و رژيم کودک‌کش صهيونيستي و اعلام آمادگي در داخل براي مقابله با توطئه‌هاي استکبار جهاني، جمع کثيري از نخبگان سياسي و فعالان رسانه‌اي با استقبال از اين موضع‌گيري‌ها بر حمايت از دولت تاکيد کردند.
موضع‌گيري سردار سرافراز حاج قاسم سليماني فرمانده دلاور و ولايي سپاه قدس در عملياتي کردن اين مواضع به عنوان يک تضمين براي مقابله با شرارت دنياي استکباري غرب و نوکران منطقه‌اي آنان برگي از اين رخداد بود.
اين موضع‌گيري‌ها در داخل و خارج بازتاب وسيعي داشت.
آمريکايي‌ها و صهيونيست‌ها از تابستان امسال به عنوان يک تابستان داغ عليه ملت ايران و رو کردن چند "سورپرايز" ياد مي‌کنند.
وحدت ملي و انسجام اسلامي و توليد يک صدا عليه مواضع تجاوزکارانه دشمنان اسلام و ايران اولين سورپرايز ملت ايران عليه واشنگتن و جماعت روسياه طرفداران آنها بود.
آقاي روحاني دوره دوم رياست جمهوري خود را طي مي‌کند. محصول بدعهدي و نقض پيمان آمريکا و برخورد فريب‌آميز اروپا باعث شده است اميدها به رفع مشکلات از طريق ديپلماسي و برخورد نرم با آمريکا قطع شود. امروز در ايران همه به برخورد سخت فکر مي‌کنند.
آمريکايي‌ها فکر مي‌کنند با تشديد فشارها مي‌توانند اوضاع داخل را به هم بريزند و توسط نوکران داخلي آنها مشکلات پديد آمده را به حساب جاري رقابت جناح‌ها و رقباي انتخاباتي فاکتور کنند و دور جديدي از ناآرامي‌ها را رقم بزنند اما تير آنها به سنگ خورده است.آمريکا امروز به عنوان متهم اصلي اخلال در نظام اقتصادي کشور شناخته مي‌شود و مردم در حل مشکلات او را دشمن اصلي مي‌شناسند.
2- تحليل صهيونيست‌ها و آمريکايي‌ها که توسط منافقين روسياه شارژ اطلاعاتي مي‌شوند اين است که وضع امروز مردم ايران شکننده است و تحريم‌هاي فلج‌کننده، آثار خود را دارد نشان مي دهد! به زعم منافقين و سرويس‌هاي امنيتي فعال آمريکا و رژيم صهيونيستي، ايران امروز به مثابه انبار باروت است فقط کافي است يک کبريت به اين انبار برسانند. آنها بر اساس اين تحليل غلط يک مشت جيره‌خوار را در دي ماه گذشته به ميدان آوردند.
از منافقين و سلطنت‌طلب‌ها و ري‌استارتي‌ها گرفته تا عده‌اي فريب‌خورده را در اين آزمايش به کار گرفتند اما خيلي زود فهميدند که اشتباه کرده و تحليل‌هايشان غلط از آب درآمده است. از اين رويداد عبرت نگرفتند لذا در کازرون به بهانه تقسيمات کشوري، در بازار تهران با تهديد بازاريان و در خرمشهر و آبادان به بهانه مشکل آب، فتنه‌گري کردند. اما نه کبريتي روشن شد و نه انبار باروتي ديده شد! محصول اين تحرکات يک سري دستگيري‌ها بود که سرنخ تحرکات سرويس‌هاي امنيتي دشمن لو رفت!
سطح هوشياري مردم بالا رفت. اقشاري که به هر دليلي مشکل دارند يک تفکيکي بين پيگيري مطالبات خود با کساني که به بهانه اين مطالبات مي‌خواهند به مقاصد شوم خود برسند و فرمان نافرماني مدني ترامپ را در ايران اجرا کنند، قائل هستند.
3- مسئولين کشور در حد توان با رصد مشکلات مردم، کار خود را مي‌کنند. مشکل آب شور برخي شهرهاي خوزستان با تلاش شبانه روزي کساني که به مديريت جهادي فکر مي‌کنند و لحظه‌اي از دغدغه حل مشکلات مردم غافل نيستند حل شد. آنها در موعد مقرر و حتي زودتر اين مشکل را حل کردند. اين رويکرد نشان مي‌دهد هر مشکلي راه حلي دارد و مشکلات چيزي نيست که از حوصله صبر و استقامت مديران مردمي، جهادي و دلسوز خارج باشد.
آمريکايي‌ها در روياي براندازي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، 40 سال است خواب آشفته مي‌بينند.
ايران امروز قوي‌تر از هر روز است. قواي کشور از هر زمان متحدتر و بسيج، ارتش و سپاه در کنار مردم، آماده هرگونه مقابله و پاسخگويي در برابر دشمن هستند. 
و از همه مهمتر مردم اميدوارتر از هميشه معتقدند کمر دشمن را خواهند شکست و آمريکا را به زانو درخواهند آورد. آقاي روحاني به نمايندگي از ملت بزرگ و انقلابي ايران اين موضع صريح را هفته گذشته اعلام کرد.
4- ترديدي نيست بعضي از مشکلات پديد آمده به ويژه در حوزه اقتصاد محصول عدم تدبير و عدم کارآمدي برخي مديران است. تيم اقتصادي دولت خوب عمل نکرده است. تئوري‌هاي اقتصادي که در اين دولت ارائه شده است پاسخگوي حل مشکلات نيست. امروز بيش از هر زمان ضرورت تغيير مديران اقتصادي و تغيير رويکرد و تجديد نظر در تئوري‌هاي عملياتي دولت در حوزه اقتصاد احساس مي‌شود.
بيش از دوسوم نمايندگان مجلس اين ضرورت را حس کرده و خواستار تغيير مديران اقتصادي دولت هستند. در خود دولت هم همين احساس وجود دارد. لذا تغيير آرايش جنگي نظام در حوزه اقتصادي با تغيير ژنرال‌هاي اين عرصه و آمدن نيروهايي با روحيه جهادي، دلسوز، متخصص، کارآمد و انقلابي اجتناب‌ناپذير است.نقشه راه روشن است. اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي راه برون‌رفت از چالش‌هاي پديد آمده است حتي يک لحظه از طي اين مسير نبايد غافل شد.بسته پيشنهادي اروپا "پر" از "خالي" است. رئيس جمهور در گفتگو با مرکل و ماكرون در اين خصوص گفته است؛ اين بسته مايوس‌کننده است و انتظارات ما را برآورده نمي‌کند. او تاکيد کرده است؛ بسته پيشنهادي دربرگيرنده خواست ملت ايران نيست.
پس از همين امروز بايد کمرها را محکم بست، آستين‌هاي همت را بالا زد و با اتکاء به درون، مشکلات را حل و اميد به خارج و بيگانه را براي هميشه به ديوار کوبيد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9256/1/26531/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha