آرشیو
انتخاب نشریه


تهديد رئيس جمهور!

سيد مسعود علوي
آمريکايي ها چهل سال است طبل مخالفت و دشمني و ستيز با انقلاب اسلامي را به صدا درآورده اند. آنها حتي يک روز هم در انديشه کنار آمدن با ملت ايران و انقلاب اسلامي نبوده اند.
استراتژيست هاي آمريکايي سه کليدواژه را در 
نقشه هاي ستيزه جويانه خود عليه ملت ما، هميشه به کار برده اند؛
1- تضعيف
2- مهار
3- تغيير
فشار نظامي و سياسي در دهه اول انقلاب در دامنه اقدامات آمريکا قرار گرفت. آنها هر آنچه از دستشان برمي آمد عليه ملت ما به کار بردند تا انقلاب را تضعيف کنند. جمع جبري آن اقدامات چيزي جز قدرتمند شدن ايران در منطقه و استقرار هر چه بيشتر نظام سياسي در داخل کشور نشد.
آمريکايي ها به نبرد نرم روي آوردند و عمليات سنگين براندازي در سال هاي 78 و 88 را به مرحله اجرا درآوردند. آنها اين عمليات را به عنوان مهار انقلاب در درون اجرا کردند و نه تنها نتيجه اي نگرفتند بلکه با اين تهديدات بر اقتدار ملي ما افزودند.
فاز تغيير نظام که يک فاز مکمل دو فاز قبلي است هيچ گاه از ذهن استراتژيست هاي 
آمريکايي دور نشده است. آنها معتقدند فاز تغيير پس از عبور از فاز تضعيف و مهار صورت مي گيرد. فاز تغيير يک ماهيت نرم دارد، آن هم نه از جنس سياسي بلکه جنس اقتصادي است.
امروز از 800 کارمند وزارت خزانه داري آمريکا 300 نفر روي تحريم هاي ايران تمرکز دارند. کارمندان وزارت خزانه داري آمريکا شرکت به شرکت، بنگاه به بنگاه و بانک به بانک در سراسر جهان مي روند و تماس مي گيرند و آنها را از مراودات با ايران برحذر مي کنند. حتي آنها را تهديد مي کنند و از بالاي سر دولتهايشان به آنها مي گويند که اگر در تحريم ها با آمريکا همراهي نکنند مورد مجازات قرار مي گيرند. امروز آمريکايي ها از «هنر تحريم ها» سخن مي گويند و بايد ديد در هنرنمايي خود آيا مي توانند به جسد نيمه جان راهبرد «تضعيف»، «مهار» و «تحريم»، جاني تازه ببخشند؟ آمريکايي ها فکر مي کردند با تضعيف انقلاب در داخل مي توانند آن را در داخل و خارج مهار کنند.آمريکايي هاي مفلوک که از باب خودشيفتگي، غرق در رؤياهاي خود هستند اخيراً تهديد نظامي را هم به آن اضافه کردند. مضحک ترين حرفي که آمريکايي ها در مقابله با ايران 
مي توانند بزنند، تهديد نظامي است، آن هم در زمان رئيس جمهور عقب افتاده اي 
که رؤساي جمهور قبلي را به خاطر هزينه هاي سرسام آور نظامي و عدم پرداختن به مشکلات داخلي، مذمت کرده است.
امروز دست آمريکا و رژيم صهيونيستي در عراق، سوريه، يمن و در کل خطوط سرزمين هاي اشغالي زير ساتور جبهه مقاومت است. نيروهاي آمريکا و شرکايشان در منطقه، 24 ساعته زير رصد نيروهاي رزمنده ملت ايران است. دست از پا خطا کنند پاسخي دريافت خواهند کرد که در تاريخ به عنوان يک عبرت نظامي بزرگ ثبت خواهد شد. امروز نيروهاي مردمي، احزاب و گروه ها در داخل کشورمان عليه آمريکا و دشمنان اسلام کاملاً متحد و يکپارچه هستند. عزم قواي کشور در بسيج نيروها براي حل مشکلات، جدي است. آمريکايي ها اگر عاقل باشند از تهديدات عملي و نظري دست برمي دارند. نتيجه اين تهديدات اين است که رئيس جمهور ما که به تعبير آنها ميانه روست، مي گويد: «تهديد در برابر ايران جواب نمي دهد، امکان ندارد نفت منطقه صادر شود و نفت ايران صادر نشود.» اين تهديد را آمريکايي ها خوب مي فهمند. هر چند رئيس جمهور گفته است آمريکايي ها معناي تهديد نفتي عليه ايران را نمي فهمند. گلوي نفت منطقه در تنگه هرمز و باب المندب در دست ايران است. اگر آمريکايي ها بخواهند شرارت کنند به زودي خواهند فهميد دست به چه کار خطرناکي زده اند. آمريکايي ها دارند از جنگ فرار مي کنند، اما همزمان رجز نظامي مي خوانند. رجزخواني آنها به زودي قطع خواهد شد. آنها به زودي خواهند فهميد که وقتي در ايران سياستمداران ميانه رو اين طور قاطع موضع مي گيرند، اگر نظاميان بخواهند موضع بگيرند چه خواهند کرد!آمريکا به زودي مجبور مي شود از موضع تضعيف، مهار و تغيير در ايران دست بردارد. اگر اين تغيير موضع قبل از يک هماوردي نظامي باشد، به نفع آنهاست. چرا که استراتژيست هاي آمريکا مي گويند آمريکايي ها هيچ نتيجه اي از جنگ ويتنام و مداخله در عراق و افغانستان نگرفتند و قطعاً از بازي با آتش در مواجهه با ايران هم چيزي عايد آنها نمي شود.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9254/1/26378/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha