آرشیو
انتخاب نشریه


آمريکا چگونه در سوريه تحقير شد؟
افشاگري جديد عليه شيطان بزرگ

بخش سياسي خارجي: ايالات متحده آمريکا همچنان در شوک ناشي از شکست در سوريه به سر مي برد. شواهد و مستندات موجود و اطلاعات موثقي که از سوريه و عراق مخابره شده است، نشان مي دهد که واشنگتن تا آخرين لحظات در برابر شکست داعش مقاومت کرده و حتي در نبرد البوکمال نيز تمامي تلاش خود را براي جلوگيري از سقوط آخرين پايگاه داعش صورت داده است. با اين حال، با جانفشاني رزمندگان جبهه مقاومت، کاخ سفيد و عمال و مزدوران آن در منطقه شکست بسيار سنگيني را متحمل شده  اند. شکستي که آثار و تبعات آن تا ساليان دراز گريبانگير ايالات متحده و متحدان آن خواهد بود. 
بر اساس اطلاعاتي که از سوي جنبش النجباي عراق منتشر شده است، آمريکايي‌ها قبل از معرکه البوکمال نيروهاي مقاومت را هدف قرار دادند تا مانع از پيشروي آنها شوند، ولي اصرار جبهه مقاومت  بر پيشروي نقشه آنها را نقش بر آب کرد. آنها اطلاعات مربوط به مقاومت را به داعش مي‌دادند؛ اسراي داعشي، نسبت به اين موضوع اعتراف کرده اند. آنچه مسلم است اينکه در آينده اي نزديک، اسناد بيشتري در خصوص حمايت ايالات متحده آمريکا از داعش در سوريه و عراق منتشر خواهد شد. اسنادي که انتشار آنها کوس رسوايي واشنگتن را در نظام بين الملل به صدا در خواهد آورد. مروري بر سخنان اخير دبير کل جنبش مقاومت النجباي عراق بيانگر همين حقيقت( حمايت واشنگتن از داعش تا لحظات پاياني حيات شوم آنها در سوريه) بوده است. 
شيخ اکرم الکعبي در مصاحبه با شبکه الملادين  ضمن تأکيد بر باورمندي مقاومت النُجَباء به اسلام ناب محمدي ، اظهار داشت: اين جنبش توسط تعدادي از نيروهاي مبارز عليه اشغالگري آمريکا تشکيل شده است که همگي به «مقاومت» در ابعاد نظامي، فکري، عقيدتي و اجتماعي ايمان دارند. دبيرکل مقاومت اسلامي النُجَباء درباره حضور نظامي در سوريه توضيح داد: ابتدا دو تيپ ما در آنجا عمل مي‌کردند، ولي پس از اتفاقات عراق يک تيپ به کشور بازگشت. ما با موافقت دولت سوريه تيپ آزادسازي جولان را تشکيل داده‌ايم که فعلا در حال مبارزه با گروه‌هاي تروريستي تحت‌ حمايت آمريکا از قبيل «نورالدين زنکي» است؛ همان گروهي که چندي قبل يک نوجوان فلسطيني را به‌ طرز فجيعي در سوريه سر بريدند.به‌ گفته شيخ اکرم الکعبي، حضور رزمندگان مقاومت اسلامي النُجَباء در سوريه هيچ مخالفتي با قانون عراق ندارد و نخست وزير عراق نيز در کنفرانس خبري اخير خود اعلام کرد که به دولت سوريه در مبارزه با داعش کمک کرده‌ايم.وي در همين زمينه اظهار داشت: نيروهاي مجاهد به‌عنوان مسافر و بدون اسلحه به سوريه مي‌روند و حضورشان در آنجا براي دفاع از ملت سوريه و با موافقت دولت اين کشور صورت مي‌گيرد. آمريکايي‌ها حضور غيرقانوني در سوريه دارند ولي ما حضوري قانوني داريم و معتقديم نمي‌شود امنيت عراق را بدون نابودي داعش در سوريه تأمين کرد. اين وظيفه شرعي ماست که از مسلمانان دفاع کنيم. شيخ اکرم الکعبي با اشاره به اينکه دولت خرافه داعش پايان يافته و فقط بخش کوچکي از اعضاي آن در صحراي الانبار و مناطق مرزي عربستان و اردن باقي مانده‌اند، افزود: «وادي حوران» و «وادي قدف» مناطق فعاليت فعلي داعش هستند؛ علاوه بر اينکه گروه‌هاي تروريستي «نقشبنديه» و «جبهة الشام» نيز تحت حمايت سازمان‌هاي اطلاعاتي آمريکا، عربستان و اردن با هدف تهديد کربلا در اين نقاط فعاليت دارند.دبيرکل نُجَباء با اعلام اينکه «افتخار مي‌کنيم از جانب استکبار جهاني در ليست تروريسم قرار گرفته‌ايم»، گفت: اين نشانه ترس آنها از ماست. اتفاق تازه‌اي رخ نداده، آمريکا 9 سال قبل هم مرا در ليست تروريسم قرار داد.الکعبي سپس هشدار داد: اگر آمريکايي‌ها به‌دنبال اشغال مجدد عراق باشند، دوباره با آنها مبارزه خواهيم کرد و در صورتي‌که مرتکب حماقتي در سوريه يا عراق عليه النُجَباء و نيروهاي مقاومت شوند، پاسخ کوبنده‌اي خواهيم داد و تمام منافعشان را در منطقه هدف مي‌گيريم. کمااينکه اگر دولت‌‌هاي سوريه يا عراق تصميم به مقابله با آمريکا بگيرند، ما با افتخار در کنارشان هستيم.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9092/1/2624/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha