آرشیو
انتخاب نشریه


فرانسه و نقض قطعنامه 1373 سازمان ملل

محمد كاظم انبارلويي
«اف اي تي اف» با انتشار بيانيه‌اي آب پاكي روي دست بزك‌كنندگان معاهدات استعماري ريخت و اعلام كرد حق تحفظ ايران را در تعريف تروريسم نمي‌پذيريم. اين نهاد بين‌المللي كه مقر آن در پاريس است اعلام كرد ايران را همچنان در فهرست سياه خود نگاه خواهد داشت!
«اف اي تي اف» شروط گستاخانه‌اي را در بيانيه خود آورده است كه ايران را ملزم به آن مي‌كند. «اف اي تي اف» صريح گفته است كساني كه براي پايان دادن به اشغال خارجي و نيز مبارزه با استعمار و نژادپرستي تلاش مي‌كنند، مصداق تروريسم هستند و ايران نمي تواند اين انسان‌ها را مشمول تعريف تروريسم نداند. «اف اي تي اف» رسماً اعلام كرده است حق تحفظي براي ايران قائل نيست و ايران را به دليل حمايت از نهضت‌هاي آزادي‌بخش و به طور مشخص از حماس، حزب الله و مبارزه با داعش در عراق و سوريه و نيز پابرهنگان يمني، مشمول تحريم‌هاي بانكي مي‌داند و اصلاً پشيزي هم براي يك پيمان بين‌المللي كه بين ايران و 6 قدرت جهاني تحت عنوان برجام بسته شده، ارزش قائل نيست. اين بيانيه در حالي در پاريس صادر مي شود كه منافقين به عنوان مصداق اتمّ تروريسم كه دست آنها به خون 17 هزار ايراني بي‌گناه آلوده شده است آزادانه در فرانسه گشت و گذار نموده و ميتينگ برگزار مي‌كنند، منافقين در پاريس مقر دارند و دولت‌هايي چون آمريكا و فرانسه در تأمين مالي آنها از هيچ كوششي فروگذار نمي‌كنند. «اف اي تي اف» در حالي به چانه ‌زني از تعريف تروريسم با جمهوري اسلامي مشغول است كه منافقين با سياهه‌اي از عمليات تروريستي و جنايات 
بي حد و حصر در داخل ايران و عراق، زبانزد محافل حقوق بشري جهان هستند، به راحتي در پاريس ميتينگ جنگ افروزانه براي براندازي نظام مقدس جمهوري اسلامي برگزار مي‌كنند. 
سخن سرکرده منافقين در ميتينگ امسال پاريس، دو بخش بود؛
1- تکرار ادعاهاي نتانياهو عليه دولت و ملت ايران و تشويق غرب به تشديد تحريم ها.
2- فرمان تير و ترور به هواداران براي براندازي و آشوب در ايران.
از حقوق بين‌الملل، حقوق خصوصي و عمومي، حق حيات ملت‌ها و حقوق بشر سخن گفتن با آمريكا و فرانسه بي‌فايده است اما بد نيست مروري بر قطعنامه 1373 شوراي امنيت سازمان ملل در مورد وظايف دولت‌ها در قبال ترور و تروريسم و سازمان‌هاي تروريستي داشته باشيم. بر اساس اين قطعنامه؛
1- تمام كشورها وظيفه دارند از سازمان دادن، تحريك كردن، كمك يا مشاركت دراقدام‌هاي تروريستي در كشورهاي ديگر با موافقت يا فعاليت هاي سازمان يافته در سرزمين خود در جهت اقدامات تروريستي جلوگيري به عمل آورند.
2- كشورها از تأمين مالي اقدامات تروريستي جلوگيري كنند و بدون تأخير، اين كمك را مسدود نمايند.
3- تمام كشورها از ارائه هر گونه پشتيباني فعال و غير فعال به اشخاصي كه در تروريسم دخالت دارند خودداري كنند و از پناه دادن و تأمين مالي آنها پرهيز نمايند.
4- كشورها مانع استفاده از قلمرو خود بر ضد ساير كشورها از طريق حمايت از تروريست‌ها شوند و كساني را كه اعمال تروريستي انجام مي‌دهند به دست عدالت بسپارند.
و در پايان قطعنامه هم تصريح شده است؛ اعمال، روش‌ها و اقدامات تروريستي، مغاير اهداف و اصول سازمان ملل است.
دولت فرانسه با پناه دادن به تروريست‌هاي منافق، قطعنامه 1373 را زير پا له كرده است. ماكرون عملاً در جنايات منافقين در قتل عام 
17 هزار ايراني توسط منافقين شريك است. 
رئيس جمهور فرانسه در قتل عام كردها و نيز عشاير عرب در زمان صدام كه منافقين نقش اصلي را در کشتار آنان بازي مي‌كردند سهيم و شريك است. آمار قتل‌عام ‌هاي منافقين در دو كشور ايران و عراق و نيز مشاركت آنها در كنار حزب بعث و در همراهي با صدام به روايت نشريات آنها بيش از اينهاست.
طبق آمار نشريات منافقين و كتاب جمع‌بندي به اصطلاح مقاومت، شمار كساني كه مورد كشتار قرار گرفته‌ اند 116630 نفر در 3740 عمليات تروريستي است.
شنبه گذشته منافقين تروريست در پاريس يك ميتينگ سياسي با شركت اشرار جهاني و يك مشت سياه ‌لشکر كشورهاي خارجي كه براي پول و غذا آمده بودند، برگزار كردند. اين ميتينگ به پشتيباني دولت فرانسه برگزار شد، دولت فرانسه كه عنوان «مهد آزادي و دموکراسي جهان»! را يدك مي كشد، در معاندت با ملت ايران به جايي رسيده است كه از يك گروهك تروريستي روسياه با هزار جلاد آن در مبارزه با آزادي ملت ايران حمايت مي‌كند.
امروز منافقين آن قدر روسياه هستند كه حتي ديگر گروه ‌هاي ضد انقلاب ايراني، حاضر نيستند با آنها همگرايي داشته باشند. منافقين سيرك سياسي سالانه خود را در پاريس برگزار كردند و از آرزوي خود در مورد براندازي نظام و قتل عام مجدد ملت ايران سخن گفتند. برنا كوشنر وزير خارجه پيشين فرانسه به علت وفاداري و همراهي دولت فرانسه با منافقين، در اين ميتينگ شركت كرد. رودي جولياني مشاور و وكيل شخصي ترامپ در رسوايي‌هاي اخلاقي او، از ديگر شركت‌كنندگان در ميتينگ سياسي منافقين بود.
 او در اين  ميتينگ صريح گفت؛ ترامپ از طريق تحريم‌ها مي‌خواهد رژيم ايران را تغيير دهد. او مي‌خواهد دولت و ملت ايران را خفه كند. او گفت؛ سال ديگر اين نشست را در تهران و با ميزباني مريم رجوي برگزار مي‌كنيم!
كودن‌ترين رجال سياسي و بي ‌اطلاع‌ترين افراد از حقوق بين الملل و معاهدات جهاني هم مي‌دانند كه برگزاري چنين ميتينگ و حضور مقامات آمريكايي و فرانسوي و پشتيباني‌هاي مالي و معنوي از منافقين تروريسم، مصداق بارز نقض قطعنامه 1373 شوراي امنيت سازمان ملل در منع پشتيباني از ترور و تروريسم است. آن وقت همين جماعت روسياه اروپايي و آمريكايي كه مركزيت «اف اي تي اف» را تشكيل مي‌دهند، مي‌آيند با ايران روي تعريف تروريست و تروريسم چانه مي‌زنند.
عقب افتاده تر از اين جماعت، كساني هستند كه در داخل صداي ساز مذاكره مجدد را درمي‌‌آورند و هنوز اميدوارند كه آبي از كنوانسيون‌هاي جهاني و معاهدات بين‌المللي براي ملت ايران گرم شود.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9253/1/25443/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha