آرشیو
انتخاب نشریه


پاريس مهد دموکراسي يا کانون حمايت از تروريسم ؟

بخش سياسي خارجي: برگزاري نشست اخير گروهک تروريستي منافقين در فرانسه، بار ديگر حمايت علني مقامات کاخ اليزه از قاتلين هزاران ايراني را به اثبات رساند. در حالي که حداقل 17 هزار نفر در کشورمان قرباني ترورهاي هدفمند يا کور منافقين شده و هنوز داغ اين شهدا بر دل ملت ايران سنگيني مي کند، دولت امانوئل ماکرون به مانند ديگر دولتهاي فرانسوي به ميزبان و حامي اين گروهک جنايتکار و منفور تبديل شده است. برگزاري نشست مهره هاي ترور و نفاق در پاريس ،آن هم در سايه حمايت فرانسه و آل سعود و ايالات متحده آمريكا نكته اي نيست كه بتوان به سادگي از كنار آن گذشت. علي رغم اينكه غرب مدعي مقابله با تروريسم بوده و همواره اين ادعا توسط سياستمداران آمريكايي و اروپايي مطرح مي شود، در عمل شاهد حمايت مدعيان حقوق بشر و مبارزه با تروريسم از عوامل ترور 17 هزار شهيد ترور در ايران هستيم.منافقين كه منفورترين افراد در نزد ملت ايران محسوب مي شوند، در سايه حمايت‌هاي غرب به حيات انگلي خود ادامه مي دهند.
اعضاي گروهك تروريستي منافقين با برپايي گردهمايي  اخير در فرانسه با تكيه بر حمايتهاي گسترده غربي ها، به موضعگيري خصمانه و جوسازي عليه دولت جمهوري اسلامي ايران پرداختند و تلاش كردند با طرح اتهامات بي اساس از خود چهره اي مظلوم براي افكار عمومي جهان ترسيم كنند، غافل از اينكه ماهيت جنايتكارانه آنها مدتهاست براي آزادگان جهان رو شده است و فقط مدعيان غربي،آن هم براي پيشبرد اهداف توسعه طلبانه خود از اين تروريستها حمايت مي كنند. پس از خروج منافقين از پادگان اشرف و اقدام دولت عراق در اين خصوص،شاهد تشديد فعاليتهاي غرب در حمايت از منافقين هستيم.غرب در حلقه حمايتي خود،انواع تجهيزات و امكانات ممكن را براي منافقين فراهم كرده است تا آنها را از وضعيت فعلي نجات دهد.ماهيت تروريستي منافقين ،زير چتر حمايتي غرب كاملامحرز است.حمايتهاي رسمي ايالات متحده آمريكا خود مويد همين مسئله است.
طبق گزارشي که گاردين منتشر کرد، حدود نيمي از شرکت‌کنندگان در اين تجمع شامل لهستاني، چکي‌ها، اسلواکيايي‌ها، آلماني‌ها، و سوري‌هايي بودند که از طريق يک تبليغ فيس‌بوکي که وعده سفر، غذا، و تأمين محل اقامت در پاريس را به ازاي 25 يورو مي‌داد، در اين تجمع شرکت کرده بودند. همچنين صدها تن از پناهجويان سوري که در آلمان به سر مي‌برند از طريق اين تبليغ فيس‌بوکي جلب شده و در اين تجمع حضور داشته‌اند. گاردين نوشته است که طي اين مراسم، بسياري از اين شرکت‌کنندگان زير درخت‌ها چرت مي‌زدند.
رودي جولياني شهردار سابق نيويورک و از اعضاي اصلي تيم ترامپ،در حالي که به شدت از ايستادگي ملت ايران در برابر ايالات متحده ناراضي بود، از دخالت منافقين در آشوبهاي ايران خبر داد و تاکيد کرد که اين آشوبها به صورت خود به خودي رخ نمي دهد!بنابر  گزارشي که بلومبرگ منتشر کرده است، جولياني هرچند از ماه آوريل هدايت تيم حقوقي ترامپ را به‌عهده گرفت، اما همچنان پذيراي دعوت‌هاي صورت‌گرفته از وي براي سخنراني در داخل و خارج ايالات متحده است. بلومبرگ نوشت که جولياني اما از پاسخ به پرسشي درباره دستمزد دريافتي‌اش براي انجام سخنراني شب گذشته‌اش خودداري کرد. جولياني در اوايل ماه گذشته ميلادي (ژوئن) در کنفرانس بازارهاي سرمايه در تل‌آويو سخنراني کرد، جايي که از بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل تمجيد کرد و فلسطينيان را مقصر عدم‌تحقق توافق سازش دانست و انجام تحقيقات قضائي عليه نتانياهو و ترامپ را محکوم کرد و از نگرش و طرز برخورد ترامپ با زنان دفاع کرد.
رودي جولياني که هم‌اکنون وکيل شخصي ترامپ است، پس از سخنراني در تجمع منافقين در پاريس، در گفتگو با رويترز گفت: «من نمي‌توانم به‌جاي رئيس جمهوري سخن بگويم، اما به‌نظر مي‌رسد که وي فکر نمي‌کند شانسي براي تغيير رفتار [ايران] وجود داشته باشد، مگر اينکه در مردم و فلسفه تغييري ايجاد شود». روز سي‌ام ماه ژوئن هر سال، روز برگزاري همايش منافقين در برخي از شهرهاي اروپايي و تلاش آن‌ها براي به نمايش گذاشتن تعداد بالاي هواداران خود در اروپا است. اين همايش‌هاي سالانه که هم‌زمان با سالگرد بمب‌گذاري در دفتر حزب جمهوري اسلامي و به شهادت رساندن جمعي از بلندپايه‌ترين مسئولان جمهوري اسلامي برگزار مي‌شود معمولاً با حضور تعدادي از شخصيت‌هاي سياسي، نمايندگان کنگره آمريکا و مقامات قديم و بازنشسته آمريکايي و اروپايي همراه مي‌شود که براي حضور در اين جمع و سخنراني عليه نظام جمهوري اسلامي و مردم ايران، پول‌هاي هنگفتي از اين گروه مي‌گيرند. بعد از انتخاب شدن جان بولتون به‌عنوان مشاور امنيت ملي کاخ سفيد و دونالد ترامپ که هر سال جزء يکي از مهم‌ترين مسئولان سياسي آمريکا در همايش‌هاي سالانه اين گروه تروريستي بود، مسئله پول گرفتن مقامات آمريکايي از اعضاي اين گروه به تيتر يک روزنامه‌هاي آمريکايي تبديل شد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9252/1/25353/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha