آرشیو
انتخاب نشریه


فرمانده كل قوا در دانشگاه امام حسين(ع):
مسئولان از تنبلي و اشرافي گري اجتناب كنند

فرمانده كل قوا در دانشگاه امام حسين(ع) گفت: مسئولان از تنبلي و اشرافي گري اجتناب كنند.
مراسم سالانه‌ دانش‌آموختگي دانشجويان دانشگاه افسري و تربيت پاسداري امام حسين عليه‌السلام صبح ديروز با حضور حضرت آيت‌الله خامنه‌اي فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.
رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي ورود به ميدان، با حضور بر مزار شهيدان گمنام و قرائت فاتحه، ياد و خاطره‌  شهيدان دفاع مقدس را گرامي داشتند.
فرمانده کل قوا سپس از يگان‌هاي حاضر در ميدان سان ديدند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي همچنين جانبازان سرافراز حاضر در ميدان را مورد تفقد قرار دادند و با تعدادي از خانواده‌هاي معظم شهدا ديدار و گفتگو کردند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر انقلاب اسلامي در اين مراسم با اشاره به توطئه‌ دشمن براي ايجاد شکاف ميان نظام اسلامي و مردم، همگان به‌ويژه مسئولان را به هوشياري، ايستادگي، تدبير، انسجام ملي و دوري از اشرافي گري فراخواندند و تأکيد کردند: اگر مؤلفه‌هاي اقتدار ملي تقويت شوند و در مقابل دشمن، سستي و تسليم نشان داده نشود، بدخواهان بار ديگر در رسيدن به اهداف خود ناکام خواهند ماند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به آياتي از قرآن کريم، لازمه بي‌اثر شدن توطئه‌هاي دشمنان را صبر و تقوا برشمردند و افزودند: انقلاب اسلامي، ريشه‌دار و آينده‌دار است و دستيابي به آرمان‌هاي بلند آن، به صبر و استقامت نياز دارد.
ايشان همچنين گفتند: تقوا به معناي مراقبت از خود در مقابل دشمن است و لازمه‌ اين مراقبت، هوشياري در برابر حيله‌هاي دشمن و اعتماد نکردن به او، تدبير و عقلانيت، و پرهيز از سهل‌انگاري و سستي است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأکيد کردند: اگر همه مردم و جوانان و همچنين مسئولان سياسي، اقتصادي و امنيتي و نظامي، اين صبر و تقوا را به کار ببندند، به توفيق الهي، هيچ ضربه و صدمه‌اي وارد نخواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين به موضوع مؤلفه‌هاي قدرت نظام اسلامي اشاره کردند و با يادآوري سلطه‌  انگليس و آمريکا بر ايران در طول ۵۷ سال حکومت پهلوي، گفتند: با پيروزي انقلاب اسلامي، غل‌وزنجير از دست و پاي مردم باز و طعم واقعي استقلال و آزادي چشيده شد.
ايشان يکي ديگر از عناصر قدرت نظام جمهوري اسلامي را «اعتمادبه‌نفس ملي» و «تأثيرگذاري مردم در همه‌  امور کشور» دانستند و افزودند: اين اعتمادبه‌نفس ملي همراه با ايمان بود، ايماني که همچون روحي در کالبد حرکت عمومي کشور زمينه‌ساز زنده شدن، اميد و ايثار و فداکاري در جامعه شد که نمونه‌هاي فراواني از آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بوديم.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، جرأت اقدام را از ديگر ثمراتِ ايمان و اعتماد به نفس ملي برشمردند و خاطر نشان کردند: با اين روحيه و جرأت، سپاه، جهاد سازندگي، بسيج و حرکت‌هاي عمومي در کشور شکل گرفت و نيروهاي مسلح جان تازه اي گرفتند و مجموعه‌هاي خدماتي و سازندگي و حرکت‌هاي پر افتخار علمي ايجاد شد.
رهبر انقلاب اسلامي، اقتدار واقعي را جوشنده از درون ملت و بر پايه استقلال و آزادي دانستند و افزودند: اين اقتدار نيست که برخي به بيگانگان پول بدهند و از آنها سلاح بخرند و انبار کنند اما حتي نتوانند از آن سلاح ها 
استفاده کنند، يا از آن طرف دنيا بيايند در کشوري پايگاه بزنند و خون ملت آن را بمکند تا اقتدار يک خاندان را حفظ کنند؛ اينها نمونه‌هاي حماقت و ذلت است نه اقتدار. ايشان با تأکيد بر اينکه ملت ايران بايد ضمن حفظ و تقويت عناصر قدرت خود از آنها استفاده بهنگام کند، خاطرنشان کردند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يکي از مؤلفه‌هاي قدرت است که بايد از نظر کيفي، روزبه روز اعتلاء يابد و از ظرفيت‌هاي فراوان آن استفاده شود.
رهبر انقلاب اسلامي گفتند: برخي مي گويند چرا در توصيف قدرت ملت ايران مبالغه مي کنيد، در پاسخ بايد گفت، اين، مبالغه نيست بلکه عينِ واقعيت است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: بزرگ ترين دليل براي اقتدار ملت ايران، اين است که يکي از سفاّک‌ترين و بي‌رحم‌ترين قدرت هاي دنيا يعني آمريکا، در چهل سال گذشته از هيچ تلاش و شرارتي براي مقابله با ملت ايران فروگذاري نکرده اما نتوانسته غلطي بکند و در مقابل، ملت ايران پيشرفته‌تر شده است. ايشان با تأکيد بر اينکه علاوه بر دشمن خارجي، دشمنان داخلي هم در طول اين سال ها مشغول تحرک و توطئه بودند، گفتند: از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي، سه جريان معارض در داخل کشور وجود داشتند؛ «جريان باصطلاح ليبرال که دلبسته آمريکا و غرب بود»، «کمونيست‌هاي اسلحه به‌دستي که از هيچ اقدامي اِبا نداشتند» و «منافقين، با ظاهر اسلامي و با باطني خبيث و کفرآميز و 
بي هويت» که حتي حاضر به همراهي با صدام بدنام نيز شدند و اکنون هم مشغول ارائه خدمات جاسوسي و خبرچيني براي دولت هايي امثال فرانسه و انگليس و آمريکا هستند.
رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه هر سه جريان، مغلوب و منکوب انقلاب اسلامي شدند، افزودند: البته يک جريان تحجر و ارتجاع داخلي هم بود که آنها قابل ذکر نيستند و ملت از آنها عبور کرد. ايشان، دليل ديگر بر قدرت و اقتدار ملت ايران را تشکيل ائتلاف‌هاي منطقه اي از جانب آمريکا براي مقابله با نظام جمهوري اسلامي دانستند و افزودند: اگر آمريکا مي توانست به تنهايي به اهداف خود برسد، نيازي به تشکيل ائتلاف با کشورهاي روسياه و مرتجع منطقه نداشت.
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خاطر نشان کردند: به دليل قدرت و پيشرفت نظام جمهوري اسلامي، دشمني امريکا بيشتر شده است و البته نفرت ملت ايران هم از آمريکا، روزبه روز بيشتر شده است.
رهبر انقلاب سپس به طراحي دشمن در شرايط کنوني اشاره کردند و گفتند: برنامه دشمن، ايجاد شکاف و جدايي ميان نظام و مردم است و اين طراحي نشان دهنده حماقت آنهاست زيرا نمي دانند نظام جمهوري اسلامي، چيزي جز ملت ايران نيست و اين دو جدا شدني نيستند.
ايشان با تأکيد بر اينکه جمهوري اسلامي ايران يک نظام متکي بر آحاد مردم و ايمان و محبت و عواطف آنان است، به شکست تلاش هاي رؤساي جمهور قبلي آمريکا براي مقابله با جمهوري اسلامي اشاره کردند و افزودند: هدف از فشارهاي اقتصادي کنوني، به ستوه آوردن مردم است اما به حول قوه الهي، ما پيوندمان را روزبه روز با مردم بيشتر خواهيم کرد و با حفظ انسجامِ دشمن‌شکنِ خود، جوانان مؤمن و پرانگيزه و اهل اقدام را تقويت خواهيم کرد. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي خطاب به نسل جوان و غيور کشور گفتند: دشمن با استقلال و عزت و پيشرفت و حضور شما در ميدان علم و سياست و اعتلاي کشور مخالف است. رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه دشمن تا آنجايي که بتواند به موذي گري‌هاي خود ادامه خواهد داد، خاطر نشان کردند: اگر مسير صبر و تقوا همراه با هوشياري و تدبير و انسجام ملي با قدرت ادامه پيدا کند، يقين داشته باشيد موذي گري‌ها به نتيجه نخواهد رسيد.
ايشان با اشاره به تجويز برخي‌ها براي تسليم شدن مقابل دشمن افزودند: هزينه تسليم شدن به مراتب بيشتر از هزينه مقاومت و ايستادگي است و فايده و دستاوردهاي ايستادگي صدها برابر بيشتر از هزينه‌هاي تسليم شدن است. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأکيد کردند: تسليم شدن در برابر دشمن عنود و لجوج نتيجه اي جز لگدمال و بي هويت شدن نخواهد داشت.
رهبر انقلاب اسلامي به يک قانون تخلف‌ناپذير الهي اشاره کردند و گفتند: اگر سست نشويد و با دشمن سازش نکنيد، خداوند متعال در مقابل اين صبر و مجاهدت، کم نخواهد گذاشت و پاداش آن را به‌طور کامل خواهد داد.
ايشان در پايان، همه آحاد ملت ايران و مسئولان را به هوشياري و مراقبت از کار خود دعوت و خاطر نشان کردند: مسئولان مراقب باشند از سهل انگاري، تنبلي، اشرافي گري، تکبر نسبت به مردم و تکيه به جايگاه چند روزه رياستي اجتناب کنند. رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند: آن روزي که ملت ايران در جايگاهي قرار گيرد که دشمنان جرأت تهاجم نظامي، اقتصادي و امنيتي و سياسي را نداشته باشند، دير نخواهد بود و جوانان آن روز را خواهند ديد.
در اين مراسم، سردار سرلشکر جعفري فرمانده کل سپاه با اشاره به تقابل اردوگاه مستضعفين با اردوگاه نظام سلطه گفت: ملت انقلابي ايران در آستانه يک تجربه مهم تاريخي قرار دارد که نتيجه آن، شکل‌گيري دوران جديدي از بي‌اعتمادي به آمريکا و تجميع توان و انرژي براي مقابله با دسيسه‌هاي مختلف استکبار خواهد بود. سرلشکر جعفري افزود: جوانان مؤمن و انقلابيِ سپاه براي مقابله با هرگونه توطئه دشمن کاملاً آماده‌اند و همگان مي‌توانند از عمق نگاه و حرکت اين غيورمردان، سقوط امپراطوري‌هاي به ظاهر قدرتمند را پيش‌بيني کنند.سردار سرتيپ فضلي فرمانده دانشگاه امام حسين(ع) نيز گزارشي از اقدامات و برنامه‌هاي اين دانشگاه از جمله در زمينه افزايش توان رزمي و مشارکت در امدادرساني به زلزله‌زدگان بيان کرد.
در اين مراسم تعدادي از فرماندهان، مديران، مدرسان و پژوهشگران نمونه دانشگاه امام حسين(ع) هداياي خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دريافت کردند و دو نماينده دانشجويان دانشگاه امام حسين(ع) نيز مفتخر به دريافت درجه و سردوشي شدند. اجراي طرح «من انقلابي‌ام»، اجراي ميثاق پاسداري و اجراي عمليات ميداني از ديگر برنامه‌هاي مراسم ديروز در دانشگاه امام حسين(ع) بود. همچنين در اين مراسم، يگان هاي حاضر در ميدان از مقابل فرمانده کل قوا رژه رفتند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9251/1/25184/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha