آرشیو
انتخاب نشریه


سيدمرتضي نبوي: عدم اقبال مردمي و انحراف ، منافقين را به خانه‌هاي تيمي كشاند

خبرگزاري ميزان طي گفتگويي با مهندس سيدمرتضي نبوي كارنامه ننگين منافقين را مورد واكاوي قرار داد و اينكه عده‌اي تلاش مي‌كنند جاي شهيد و جلاد را عوض كنند.
منافقين 17 هزار نفر از مردم بيگناه كشور را طي ترورهاي خونين در دهه 60 به خاك و خون كشيدند. انفجار دفتر مركزي حزب جمهوري اسلامي و شهادت شهيد مظلوم بهشتي و 72 تن از ياران وي بخشي از اين جنايات بود.
مهندس سيدمرتضي نبوي در اين گفتگو به سوابق ننگين منافقين در قبل و بعد از انقلاب اشاره كرد و گفت : منافقين در سه انتخابات از مردم پاسخ نه شنيدند و چون ديدند در مردم جايگاهي ندارند روي مردم تيغ كشيدند.وي تاكيد كرد: عدم اقبال مردمي و انحراف ، 
منافقين را به خانه‌هاي تيمي كشاند.
وي گفت : در قبل از انقلاب ساواك از سال 52 در سازمان نفوذ كرده بود و به دليل اين نفوذ و انحراف فكري در سال 54 به بن بست رسيدند. نفوذ ساواك باعث شد كادرهاي اصلي آنها يا دستگير شدند يا در تصفيه‌هاي سازماني كشته شوند.
وي افزود : بنيانگذاران سازمان طيف‌هاي جوان نهضت آزادي بودند چون سطح مطالبات نهضت آزادي قانون اساسي بود طيف جوان آنها اين مشي را قبول نداشتند و به مشي مسلمانه روي آوردند.
وي در مورد علت انحراف سازمان گفت : سهل‌انگاري بنيانگذاران منافقين نسبت به آموزه‌هاي معنويت ستيز ماركسيسم، شروع انحراف‌شان بود. نسل بعدي كه آمد اعلام كرد بايد از اصول ماركسيسم به عنوان علم مبارزه استفاده كرد و نيازي به آموزه‌هاي اسلامي نيست لذا انشعاب پديد آورد و ساواك در پديداري اين انشعاب بي‌تاثير نبود.
نبوي گفت : پس از انقلاب عدم اقبال مردمي و زياده‌خواهي و انحراف نهادينه شده در جريان منافقين باعث شد آنها به دپوي سلاح و تشكيل خانه‌هاي تيمي روي آورند.
در حالي كه انقلاب هيچ برخوردي با آنها نداشت، آنها بعد از نااميدي از مردم به ترور روي آوردند و به سمت براندازي نظام رفتند.
وي افزود : در واقعه اسفبار هفتم تير، منافقين فقط به دنبال ترور شهيد بهشتي نبودند و مي‌خواستند نظام را براندازند. كه ترورهاي بعدي نشان داد در راه بي‌بازگشتي گام نهاده‌اند.
وي گفت : شهيد بهشتي جزء كارآمدترين نيروهاي انقلاب و خط امام بود و به تعبير  امام يك ملت بود. شهيد بهشتي و يارانش بازوي امام (ره) محسوب مي‌شدند و در تدوين قانون اساسي و شكل دادن به نهادهاي انقلابي نقش تعيين كننده داشتند.
وي با اشاره به فضاي ترور در اوايل دهه 60 گفت : به عنوان يك مسئول آن روزها كه صبح از خانه خارج مي‌شديم انتظار به بازگشت نداشتيم هر لحظه در معرض ترور بوديم و غير از مسئولين متن مردم هم در معرض ترور منافقين بودند.
نبوي گفت : خوشبختانه نيروهاي انقلاب و در راس آنها سپاه و دستگاه قضائي رفته رفته خانه‌هاي تيمي آنها را كشف و نقشه‌هاي تروريستي آنها را خنثي كردند.
وي افزود : منافقين در هدف خود در مبارزه با اسلام و انقلاب راسخ بودند و حتي در زندان مي‌گفتند اگر آزاد شويم ترورها را ادامه مي‌دهيم. وي با اشاره به همكاري منافقين با صدام در مقابله با ملت گفت : اواخر دفاع مقدس منافقين با حمايت صدام به ايران حمله كردند و در عمليات مرصاد شكست سختي خوردند و تلفات سنگيني هم دادند. مهندس نبوي با تجليل از نقش شهيد لاجوردي در مبارزه با منافقين و نجات افرادي كه فريب اين گروه را خورده بودند، گفت :‌لاجوردي در زندان نهايت ملاطفت با آنها را داشت و در بازگشت آنها به انقلاب نقش مهمي ايفا كرد.
وي با اظهار تاسف از كساني كه در مقام تطهير منافقين هستند، گفت : تا دنيا دنياست مرض نفاق از بين نمي‌رود، خدا نكند قلب آدم مريض شود و انسان به افكار نفاق‌آميز بيفتد. در زمان پيامبر منافقين نيز بودند. نبوي با اشاره به اقدامات اصلاحي شهيد لاجوردي گفت : شهيد لاجوردي يك شخصيت بزرگ انقلابي و متدين بود. وي به دنبال اصلاح منافقين بود با آنها در زندان زندگي كرد و خيلي از آنها را به زندگي عادي برگرداند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9251/1/25183/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha