آرشیو
انتخاب نشریه


آيا خريد اين حجم سکه و ارز، عادي است؟

احمد رضا هدايتي: بنا بر اظهارات مسئولين بانک مرکزي جمهوري اسامي ايران، طي 
يکي دو ماه گذشته، حدود ۸ ميليون سکه توسط حدود صد هزار نفر از بانک‌هاي عامل خريداري شده است، صرف نظر از افرادي که کمتر از ۱۰ تا ۲۰ سکه خريده اند. درخواست و خريد ارز نيز از روال عادي خود خارج شده است، لذا خريداران کلان را مي‌توان در ۴ گروه دسته‌بندي کرد.
افرادي که واقعاً تحليلگر اقتصادي خوبي هستند و مي‌دانند چه مي‌کنند و بي‌غرض فقط براي منافع شخصي به اين کار مبادرت کرده‌اند، گروه دوم افرادي هستند که فکر مي کنند تصميم. درستي گرفته‌اند، اما معمولاً با زيان مواجه مي‌شوند و طبق روال قبل، در نهايت دولت و مسئولين نظام را عامل شکست خود معرفي مي‌کنند. که علي‌رغم بي‌توجهي به شرايط اقتصادي کشور، شايد رفتار اين دو گروه قابل اغماض باشد.
اما گروه سوم مي‌توانند افراد ضدانقلاب و فرصت‌طلبي باشند که شخصاً اهدافي مانند؛ پولشويي، فرار مالياتي، احتکار يا قاچاق ارز و طلا و در نتيجه ايجاد نارضايتي و ناامني عمومي و ايجاد اختلال در نظام اقتصادي و امثال آن را در سر مي پرورانند و گروه چهارم هم مي توانند افراد خائني باشند که به واسطه ارتباط با بيگانگان، اطلاعاتي بيش از مسئولين نظام در مورد برنامه‌ها و توطئه‌هاي آتي دشمنان و شرايط آينده کشور دارند و با هدايت دولت‌هاي معارض برنامه‌هايي مانند؛ تأمين مالي افراد و گروه‌هاي تروريستي و آشوبگر و بحران‌سازي ياخروج ارز و طلا (پشتوانه پول ملي) از کشور و ايجاد اختلال اقتصادي و در نتيجه، رکود، تورم، آشوب، اغتشاش و ايجاد ناامني در کشور را دنبال مي‌کنند.
در هر حال اين وضعيت عادي به نظر نمي رسد و لذا اطمينان از احتمال اقدام دو گروه آخر، مستلزم بررسي بيشتر توسط دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي و اقتصادي و برخورد جدي و شديد با خائنين و ساير افراد ضدانقلاب مؤثر در اين نابساماني است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9247/1/24852/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha