آرشیو
انتخاب نشریه


تلاش غرب براي ايجاد شكاف در جهان اسلام
چرا وحدت امت اسلامي ضروري است؟

بخش سياسي خارجي: با پيروزي غرور آفرين و ارزنده جبهه مقاومت در برابر مهره هاي تکفيري ايالات متحده آمريکا و رژيم صهيونيستي در سوريه  و عراق، فصل تازه اي از تحولات منطقه آغاز شده است. بدون شک، واشنگتن با کمک متحدان غربي، صهيونيستي و عمال و مهره هاي خود در منطقه سعي دارد بار ديگر جهان اسلام را بر هم ريخته و از ايجاد تنش‌هاي مزمن امنيتي ، در راستاي اعمال تفرقه در ميان ملت‌هاي مسلمان استفاده کند. دولت انگليس نيز در اين مسير، به مانند هميشه با واشنگتن همراه است.اخيرا رهبر معظم انقلاب به نکات حکيمانه و ارزشمندي در خصوص لزوم ايجاد وحدت در جهان اسلام اشاره فرمودند. معظم له در ديدار شرکت‌کنندگان در اجلاس محبان اهل‌بيت(ع) اظهار داشتند:  حب اهل‌بيت مخصوص شيعيان نيست؛ همچنان‌که وجود پيامبر اسلام وسيله‌ وحدت بين مسلمين است،‌ محبت اهل‌بيت هم مي‌تواند عامل وحدت باشد و امروز دنياي اسلام به اين محبت و همدلي به‌شدت نيازمند است.ايشان افزودند: «امروز پيکر دنياي اسلام به‌شدت زخم‌خورده است و دشمنان اسلام توانسته‌اند با ايجاد جنگ و اختلاف، دنياي اسلام را فشل کنند و دشمن آن را در حاشيه‌ امن نگه‌دارند. در غرب آسيا رژيم صهيونيستي در امنيت به سر ببرد و آن‌وقت مسلمانان به جان هم بيفتند.»واقعيت امر اين است که در در انديشه حضرت امام خميني ( ره) ، ما با کليد واژه و مفهومي متعالي به نام «امت اسلامي» مواجه هستيم. در چنين شرايطي  هر آنچه منجر به تفرقه، چند دستگي و نزاع در جهان اسلام و ميان کشورهاي اسلامي شود مذموم و نکوهيده است. 
مقام معظم رهبري حدود 4  سال گذشته و قبل از اينکه تحرکات داعش و گروه‌هاي تکفيري تا اين اندازه در عراق و سوريه تشديد شود، در اين خصوص هشداري جدي دادند. ايشان تاکيد فرمودند:« يكي از خطرناك‌‌ترين چيزهايي كه نهضت بيداري اسلامي را تهديد مي‌كند، اختلاف‌‌افكني و تبديل اين نهضت‌ها به معارضه‌‌هاي خونين فرقه‌‌اي و مذهبي و قومي و ملّي است. اين توطئه هم‌‌اكنون از سوي سرويس‌هاي جاسوسي غرب و صهيونيسم، با كمك دلارهاي نفتي و سياستمداران خودفروخته، از شرق آسيا تا شمال آفريقا و بويژه در منطقه‌‌‌‌عربي ، با جد و اهتمام دنبال مي‌شود و پولي كه مي‌توانست در خدمت بهروزي خلق خدا باشد، خرج تهديد و تكفير و ترور و بمب‌گذاري و ريختن خون مسلمانان و برافروختن آتش كينه‌‌هاي درازمدت مي‌گردد. آنها كه قدرت يكپارچه‌‌ اسلامي را مانع هدف‌هاي خبيث خود مي‌دانند، دامن‌‌زدن به اختلاف‌ها در درون امت اسلامي را آسان‌ترين راه براي مقصود شيطاني خود يافته‌‌اند و تفاوت‌هاي نظري در فقه و كلام و تاريخ و حديث را - كه طبيعي و اجتناب‌‌ناپذير است - دستاويز تكفير و خونريزي و فتنه و فساد ساخته‌‌اند.»رهبر انقلاب بارها در سخنانشان نيز فعال کردن «گروه‌هاي تروريستي» را از ديگر روش‌هاي آمريکا براي مقابله با کشورهايي برشمردند که حاضر نيستند زير بار زور آمريکا بروند.
پيرو رصد هوشمندانه رهبر معظم انقلاب، «داعش» يا ديگر گروه‌هاي تروريستي و تکفيري در منطقه  يک جريان مستقل  نيست بلکه جزئي از پازل آمريکا و متحدان و عمال آن محسوب مي شونداين موضوع بايددر رصد امنيتي اوضاع منطقه نيز در نظر گرفته شود. «داعش» هم اکنون يک متغير امنيتي مستقل محسوب نمي شود بلکه متغيري وابسته به غرب و ارتجاع عرب است. از اين رو در ريشه يابي امنيتي تحرکات داعش بايد روي مصادر اصلي و حاميان واقعي آن متمرکز شد و تمرکز بر «صحنه عمليات ميداني در جنگ » ما را از  «رصد جامع ميدان نبرد واقعي» دور نکند.هم اکنون داعش ديگر داراي خلافت، عمارت و .... نيست اما ايالات متحده آمريکا و متحدان آن در صدد احياي اين جسد در قالب عناوين و اسامي ديگر هستند. ازا ين رو بايد علماي جهان اسلام و ملت‌هاي مسلمان، ضمن رصد هوشمندانه تحرکات غرب و رژيم صهيونيستي در منطقه، براي مقابله با هر سناريويي از سوي آنها آماده باشند. همفکري و هم انديشي و اتحاد علماي مسلمان و وحدت امت اسلامي، مهم ترين پيش شرط مواجهه با هر گونه تهديدي در زمان حال و آينده محسوب مي شود.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9090/1/2470/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha