آرشیو
انتخاب نشریه


شکست سرمايه گذاري منطقه اي غرب و ارتجاع عرب
... و جبهه مقاومت اين گونه درخشيد

محمد قادري
 حدود 6 سال قبل، زماني که ناآرامي ها در کشور سوريه آغاز شد، ايالات متحده آمريکا و رژيم صهيونيستي خود را پيروز قاطع تحولات اين کشور مي دانستند. تشکيل داعش از سوي ايالات متحده و هم پيمانان آن نيز در همين راستا صورت گرفت. کشورهايي مانند عربستان سعودي و ترکيه نيز درا ين معادله تبديل به پياده نظام واشنگتن شدند . در چنين شرايطي سخت و دشوار، مردان بي ادعا و رزمندگان غيور جبهه مقاومت، با حضور مسئولانه در ميادين نبرد، خوش درخشيدند. هم اکنون در سال 2017 ميلادي قرار داريم. سالي که در آن شاهد نابودي داعش در عراق و سوريه هستيم. در حالي که دموکرات‌ها و جمهوري‌خواهان ايالات متحده در راستاي حمايت و تقويت داعش با يکديگر هم پيمان شده بودند، جبهه مقاومت همه معادلات تنظيم شده از سوي قدرت‌هاي مستکبر دنيا را بر هم ريخت و در نهايت شجره خبيثه داعش به صورت کامل در عراق و سوريه خشکيد. بدون شک، امروز روز عزاي ايالات متحده آمريکا و متحدان غربي و عربي و صهيونيستي آن محسوب مي شود. سرمايه گذاري 6 ساله ايالات متحده آمريکا در منطقه امروز با شکست مواجه شده است. واشنگتن هرگز تصور نمي کرد که روزي خبر شکست داعش در عراق و سوريه از رسانه هاي وابسته به جريان مقاومت مخابره شود. نابودي داعش در عراق و سوريه، کمر واشنگتن و رياض را بيش از ديگر حاميان داعش شکسته است.
امروز، دونالد ترامپ رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا ناچار است شکست داعش را در دوران رياست جمهوري خود اعلام کند. اتفاقي که کبوترها و بازهاي آمريکا را در بهت و حيرت فرو برده است. تئوريسين‌ها و استراتژيست‌هاي آمريکايي بارها به مقامات کاخ سفيد اعم از دموکرات يا جمهوري‌خواه اعلام کرده بودند  که واشنگتن در راستاي اعمال سياست‌ها و راهبردهاي سياسي و فرهنگي خود در جهان اسلام و غرب آسيا  نياز به «عوامل بر هم زننده» دارند. عوامل بازدارنده گروه‌ها يا افرادي هستند که ماحصل و برآورد نهايي بازي آنها بايد به سود غرب در منطقه و جهان اسلام باشد. به عبارت بهتر، داعش جزئي از نقشه کلاني بود که ايالات متحده در عراق و سوريه و ساير کشورهاي منطقه طرح ريزي کرده بود. 
حمايت‌هاي مالي و تسليحاتي و نظامي از داعش ، که توسط واشنگتن و عمال منطقه اي آن ( خصوصاعربستان سعودي) صورت مي گرفت، سبب شده بود تا کاخ سفيد اساسا تصور نابودي داعش را توسط جبهه مقاومت در محاسبات خود مدنظر قرار ندهد. با اين حال رزمندگان جبهه مقاومت دست به کاري بزرگ زدند. در سايه فداکاري شهداي بزرگوار مدافع حرم و رزمندگان 
بي نام و نشان و بزرگمرد، کمر تروريست‌هاي تکفيري و حاميان غربي، صهيونيستي و عربي آنها در منطقه شکست. آري! جبهه مقاومت اين گونه درخشيد....
اگرچه غرب هم اکنون در شوک ناشي از نابودي داعش در سوريه و عراق به سر مي برد، اما نبايد فراموش کرد که توطئه هاي ايالات متحده و هم پيمانان آن همچنان ادامه خواهد داشت. در اين خصوص نکاتي وجود دارد که بايد مورد توجه قرار گيرد:
مهم ترين نکته اينکه اقدام اخير نيروهاي آمريکايي مبني بر خارج کردن صدها نيروي داعشي در رقه و پراکنده کردن آنها در ديگر نقاط سوريه نشان داد که واشنگتن تا آخرين لحظه براي بقاي داعش در سوريه جنگيده است. ائتلاف آمريکايي حامي داعش( که به دروغ نام ائتلاف مقابله با داعش را روي خود گذاشته بود)، در آخرين اقدام، زمينه عده اي از نيروهاي داعش  را از رفه فراهم کرد تا آنها بتوانند در ديگر نقاط سوريه به جنايت بپردازند.پيوستگي داعش با ايالات متحده آمريكا و رژِيم صهيونيستي نيز بر هيچ كس پوشيده نيست. به طور كلي گروه‌هاي تروريستي در سرتاسر دنيا علقه مستقيمي ميان خود و واشنگتن و رژِيم صهيونيستي حس مي كنند. در حال حاضر نيز ايالات متحده آمريكا در همه جنايات و خونريزي‌هاي داعش در منطقه شريك است.بديهي است که نابودي داعش در سوريه و عراق، مقدمه اي براي محاکمه سران آمريکا و رژيم صهيوينستي و مقامات آل سعود و ديگر حاميان داعش به جرم خونريزي و کشتار در منطقه مي باشد. 
نکته ديگر اينکه مقامات غربي به شدت نگران آينده داعش و بازماندگان آن و نحوه مديريت و هدايت آنها هستند. از ديد مقامات آمريکايي داعش بايد در «غرب آسيا » دست به کشتار بزند و در همان محدوده جغرافيايي جهان اسلام نيز از بين برود. غرب   در مواجهه با داعش تنها يک خط قرمز دارد و آن گسترش سطح عمليات داعش از «غرب آسيا » به آمريکا و اروپاست. اين در حالي‌است که واهمه شديد مقامات امنيتي اروپا از بازگشت هزاران عضو اروپايي داعش به داخل مرزهاي اتحاديه اروپا و حوزه شنگن نيز موضوعي نيست که بتوان آن را کتمان کرد. از سوي ديگر، تفکر تکفيري و داعشي نيز در اروپا و ايالات متحده و در سايه حمايت نهادهاي امنيتي و سياسي غرب از داعش گسترش يافته است. بدون شک، واشنگتن و شرکاي اروپايي آن هم اکنون نگران طغيان داعش عليه خود مي باشد. اين قابليت طغيانگري در ميان برخي اعضاي داعش وجود دارد. 
 جمهوري اسلامي ايران، بارها به کشورهاي غربي و عربي حامي داعش در خصوص عاقبت حمايت از اين گروه تکفيري و تروريستي هشدار داده بود.   رهبر معظم انقلاب اسلامي حدود سه سال قبل  با اشاره به خطر گروه‌هاي تکفيري در منطقه، تأکيد فرمودند:
«متأسفانه برخي کشورهاي منطقه متوجه خطري که گروه‌هاي تکفيري در آينده براي خود آن‌ها ايجاد خواهند کرد، نيستند و همچنان در حال حمايت از اين گروه‌ها هستند.برخي کشورهاي منطقه اکنون با کمک به گروه‌هاي تکفيري، از کشتار و جنايات آن‌ها در سوريه و برخي کشورهاي ديگر حمايت مي‌کنند اما در آينده نه چندان دور، اين گروه‌ها بلاي جان همان کشورهاي حامي خواهند شد و در نهايت مجبور خواهند بود که با هزينه زياد، آن‌ها را از بين ببرند.»
در نهايت اينکه مردم آزاده جهان و منطقه، امروز 
بيش از هر زمان ديگري به جبهه مقاومت و افرادي غيور مانند سردار قاسم سليماني افتخار مي کنند. نواخته شدن طنين پيروزي جبهه مقاومت در سوريه و عراق نشان مي دهد که مي توان با اتحاد و همبستگي توام با ايمان و استقامت، در برابر مظاهر طاغوت و استكبار و عمال آنها به پيروزي رسيد. بديهي است که از اين پس، ايالات متحده آمريکا و رژيم صهيونيستي و برخي کشورهاي اروپايي مانند انگليس و فرانسه از هيچ گونه اقدام وقيحانه اي در راستاي بر هم زدن اتحاد امت اسلامي فروگذار نخواهند کرد، چنانچه تاکنون نيز همين اقدام را صورت داده اند. در چنين شرايطي ملت‌هاي مسلمان بايد بيش از هر زمان ديگري در برابر توطئه هاي واشنگتن و متحدان و عمال آن هوشيار و آگاه باشند. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9090/1/2462/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha