آرشیو
انتخاب نشریه


رونمايي از توحش مقامات كاخ سفيد
سازمان ملل:اقدامات آمريكا مصداق شكنجه است

بخش سياسي خارجي: اقدامات وحشيانه دولت دونالد ترامپ در مواجهه با مهاجرين، بار ديگر فعالان حقوق بشر در سرتاسر دنيا را به واکنش واداشته است. حتي برخي سازمان هايي که تا کنون در برابر اقدامات ضد حقوق بشري واشنگتن در دنيا سکوت کرده بودند، در برابر فشار افکار عمومي و خشم ملت هاي دنيا از کاخ سفيد نتوانسته اند به سکوت وقيحانه خود در برابر جنايات آمريکا ادامه دهند. چنانچه منابع خبري گزارش داده اند، دولت آمريکا جنايات غير قابل تصوري را عليه کودکان مهاجر صورت داده است. کودکان مهاجر گفته اند که در يک مرکز نگهداري در ايالت ويرجينيا، به آنها دستبند زده، آنها را به صورت عريان در سلول رها کرده اند و به آنها داروي بيماران رواني خورانده اند...
نقض حقوق بشر در ايالات متحده امريکا مختص به دوران رياست جمهوري ترامپ نبوده است. در سال 1389، گزارش تكان دهنده اي در اين خصوص منتشر شد. بنابر گزارش، " شبكه حقوق بشر آمريكا »،  نقض گسترده حقوق بشر شامل شكنجه گسترده، بدرفتاري ها با آمريكايي هاي بومي و مهاجر و تبعيض نژادي نظام مند بوده است.
در اين گزارش كه به سفارش سازمان ملل تهيه و منتشر شد، رفتارهاي تكان دهنده و غيربشري نهادهاي امور مهاجرت و سازمان امنيت داخلي آمريكا در اين كشور تشريح شده است. در اين گزارش همچنين عنوان شده است كه چگونه از مهاجران به آمريكا بازرسي هاي 
غيرانساني صورت گرفته مي شود و از حقوق اوليه شان طي دوران زندان محروم مي شوند.    گزارش مي افزايد، تعداد زيادي پس از دستگيري به هيچ وجه اجازه ديدار با خانواده شان را نداشته اند 
و در مواقع بسيار نادر از پشت حصار توانسته اند با خانواده شان طي زمان محدودي ديدار كنند.    بسياري از مهاجران بدون دليل و يا بدون ارتباط با دنياي بيرون از زندان براي مدت طولاني زنداني شده اند. خدمات پزشكي و روانكاوي نيز براي مهاجراني كه در زندان هاي آمريكا تحت شكنجه بودند، به هيچ وجه مهيا نبوده است.    برخي از افراد دستگير شده نيز به طور مرتب با جنايتكاران و محكومان در يك بند زنداني بوده اند.
در اين گزارش همچنين به اين موضوع اشاره شد كه چگونه كودكان كم سن وسال به طور غيرقانوني در ميان زندانيان بزرگسال در زندان‌هاي آمريكا دوراني را سپري كرده اند. اين گزارش جديد در مورد نقض حقوق بشر در آمريكا در حالي منتشر شده است كه برخي گروه هاي 
حقوق بشر ديگر از قوانين سختگيرانه و سركوبگرانه اخير در ايالت آريزونا عليه مهاجران به شدت انتقاد و اين قوانين را نقض آشكار حقوق بشر و تبعيض نژادي توصيف كردند.
از اين رو آنچه امروز و در دوران رياست جمهوري ترامپ شاهد آن هستيم، نشان دهنده نقض سيستماتيک حقوق بشر در آمريکاست. موضوعي که در طول دهه ها و سال هاي گذشته و اخير همچنان ادامه داشته و در آينده نيز ادامه خواهد داشت. اين روند در دوران رياست جمهوري ترامپ تشديد شده است. سازمان ملل متحد در بيانيه‌اي سياست‌هاي دولت «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهوري آمريکا در جداسازي خانواده‌هاي مهاجر در مرزهاي آمريکا را محکوم کرده و تصريح کرده اين اقدام ممکن است در مواردي به مصاديق شکنجه نزديک شود!
در بيانيه‌اي که شوراي حقوق بشر سازمان ملل متحد منتشر کرده کارشناسان گفته‌اند فرمان اجرايي اخير ترامپ که ظاهراً هدف آن متوقف کردن جدايي‌هاي مهاجران از فرزندان آنها است در حل مشکل ناکام مانده و «ممکن است به بازداشت کل اعضاي خانواده يک مهاجر، در نقض موازين بين‌المللي حقوق بشر منجر شود.»
در اين بيانيه که توسط 11 کارشناس شوراي حقوق بشر منتشر شده آمده است: «اين فرمان اجرايي وضعيت کودکاني که از والدينشان جدا شده‌اند را حل نمي‌کند. ما از دولت آمريکا مي‌خواهيم اين کودکان را از بازداشتگاه‌ها آزاد کرده و آنها را در راستاي منافع کودکان و حق آنها براي آزادي و برخورداري از خانواده‌هاي متحد، به خانواده‌هايشان برگرداند.»
کارشناسان، به علاوه تصريح کرده‌اند: «بازداشت کودکان، اقدامي تنبيهي است كه در رشد آنها اخلال ايجاد مي‌کند و در پاره‌اي موارد ممکن است مصداق شکنجه باشد. از کودکان، به عنوان عاملي بازدارنده در برابر مهاجرت غيرمعمول استفاده مي‌شود که اين قابل پذيرش نيست.»
دولت آمريکا در روزهاي اخير پس از بازداشت مهاجران در نقاط مرزي آمريکا، بيش از 2300 نفر از فرزندان آنها را از خانواده‌هايشان جدا کرده‌اند. انتشار تصاوير و فيلم‌هايي از نگهداري اين كودكان در قفس‌هاي بزرگ، جنجال‌هاي گسترده به همراه داشته است.
نوع مواجهه غير انساني ترامپ و همراهانش با مهاجرين، صرفا محدود به کودکان مهاجر نمي شود. مقامات آمريکايي رسما مهاجرين را با لفظ "حيوان" خطاب کرده و خواستار اخراج آنها از ايالات متحده شده اند. دولت مکزيک در واکنش به اين اقدام آمريکا اعلام کرده است که شهروندان مکزيکي حيوان نيستند و بايد حرمت آنها و ديگر مهاجرين حفظ شود. در هر حال، ترامپ به صورت رسمي از توحش مقامات آمريکايي پرده برداري کرده است. توحشي که چه در زمان حضور دموکراتها و چه در زمان حضور جمهوري خواهان در قدرت در بطن سياستمداران و دولتمردان  آمريکايي جاري بوده است. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9245/1/24147/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha