آرشیو
انتخاب نشریه


خدمت بزرگ به بشريت

محمدكاظم انبارلويي
anbarloee.ir
رهبر انقلاب در پاسخ به نامه سردار سليماني كه نويد پايان سيطره داعش را داده بود، فرمودند: «متلاشي شدن داعش خدمت بزرگي به جهان اسلام و همه‌ ملت‌ ها و بشريت است.»
طي چهار سال گذشته پديده داعش كه قرائتي مزدورانه و فريبكارانه و تخريبگرانه از اسلام و قرآن بود، در مرئي و منظر جهانيان ظاهر شد. انسان‌هاي بي‌رحمي كه به راحتي سر مي‌برند، زنده ‌سوزي مي‌كنند و به زنان تجاوز مي‌كنند و آنها را به بردگي مي‌برند و...
آنچه كه بشر تا كنون از روش‌ هاي خشونت‌ آميز در جنگ‌ ها به خاطر دارد، در چينش دكور مغازه تكفيري ‌ها، آن هم از جنس داعش ديده مي‌شود.
داعش فقط يك اعلام موجوديت در بخشي از سرزمين عراق و سوريه نبود. ادعاهاي ارضي و سماوي آنها بيش از آنچه كه تصرف كرده بودند، هست. حتي ضرب شست خشونت ‌ورزي داعش در چند كشور اروپايي و حتي آمريكا در چند عمليات انتحاري به نمايش گذاشته شد. اينكه اين جريان، يك پديده خودجوش بود يا محصول كار مشترك سرويس ‌هاي 
امنيتي آمريكا، اسرائيل و انگليس، يك سوال تکراري و قديمي است. امروز با اسناد و مدارك متقن پاسخ اين سوال مشخص است كه كار خبيث‌ تر از خودشان يعني آمريكا بود.
اين مطلب خيلي مهم است که بدانيم  مأموريت حقيقي و اصلي‌ اين جريان رسوا چه بود؟ داعش و عمدتاً تكفيري ‌ها مأمورند زشت‌ ترين و قبيح ‌ترين و ناپاك ‌ترين چهره از اسلام را به نمايش بگذارند و روند بازگشت بشر به آخرين دين الهي و آخرين فرستاده خداوند را كُند يا متوقف كنند.جنايت عظيم تر داعش ترسيم تصويري بي رحمانه و خشن و غير قابل قبول از پيامبر اكرم (ص) كه رحمت للعالمين است،بود.
ترديدي نيست كه امروز همه نخبگان و متفكران جهان كه متولي ايدئولوژي‌ هاي دست‌ساز بشر بوده ‌اند در برابر نيازهاي واقعي ايشان زانو زده ‌اند و حرفي براي گفتن ندارند. اسلام و قرآن پاسخگوي همه اين نيازهاست و پيامبر اعظم صلي الله عليه و آله و به ويژه فرهنگ اهل بيت عليهم السلام پاسخگوي هر نياز فكري، روحي و معنوي امروز بشر است.
انقلاب اسلامي كه پيام‌آور اسلام ناب محمدي(ص) است مورد بغض و كينه استكبار جهاني است و جريان تكفير و داعش پياده ‌نظام آنها در مقابله با اسلام و قرآن و ايران مي باشد.
درك هوشمندانه و راهبردي مقام معظم رهبري در تأمين امنيت ملي با تجربه‌اي كه در دفاع مقدس به دست آمد، به اين مسير الهي رهنمون شديم كه سنگرهاي دفاع از امنيت ملي را كيلومترها به بيرون از مرزهاي جغرافيايي خود ببريم.
اگر دفاع جانانه سپاه قدس و همكاري جبهه مقاومت و پيوستن نيروهاي مردمي و جوانان پاک نهاد از افغانستان و پاكستان نبود، همين 
صحنه‌ هاي ويران در شهرهاي عراق و سوريه را امروز بايد در تهران، همدان، كرمانشاه، مشهد و... شاهد بوديم.
داعشي‌ها به زيرساخت ‌هاي عراق و سوريه آسيب جدي زدند، شهرها را ويران كردند، مردم را آواره كوه و بيابان كردند و ده‌ ها هزار نفر از نفوس مسلمان را قتل‌عام كردند. اين حوادث شوم مي‌توانست در شهرها و روستاهاي ايران اتفاق بيفتد. كار ارزشمند سردار سرافراز اسلام، قاسم سليماني در تاريخ ايران و اسلام ماندگار خواهد بود كه يك شرّ بزرگ را نه تنها از سر ملت ايران و ملت‌ هاي منطقه، بلكه از بشريت برطرف كرد.
اينكه شهيد حججي يك نماد مقاومت و حضور در جبهه‌ هاي جنگ عليه داعش مي‌شود و‌ آن طور مورد استقبال و تكريم و تعظيم مردم قرار مي‌گيرد، درك درست مردم از راهبرد هاي امنيتي نظام و فهم مشترك همه لايه ‌هاي اجتماعي از مقوله دفاع از مصالح و منافع ملي است.
پيروزي عظيمي در منطقه و جهان در مقابله با پديده شوم داعش، امروز نصيب ملت ايران شده است. ملت ما مي تواند به جهانيان افتخار كند كه جماعتي كه چهره انسان و اسلام را مشوه جلوه داده بودند،‌ به درك واصل شدند و قطعاً كشته‌ هاي عناصر داعشي در اسفل‌ السافلين جهنم خواهد بود.
آمريكا و عربستان سعودي با كارخانه مغزشويي كه از جريان تكفير ساخته بودند، به داعشي ‌ها القا كرده بودند به محض كشته شدن به بهشت مي‌روند. امروز كسي ترديد ندارد كساني كه در منطقه جهنم درست كرده ‌اند، نمي‌توانند مقسّم بهشت و جهنم باشند. آنها نيز به زودي رهسپار جهنم خواهند شد.
اتحاديه عرب در همه سال ‌هايي كه مردم مظلوم يمن زير بار بمباران ‌هاي وحشيانه دست و پا مي‌زدند و مردم عراق و سوريه به بي رحمانه ‌ترين وضع كشته مي‌ شدند، ساكت بود. اتحاديه عرب در همه سال ‌هايي كه شهرهاي عراق، سوريه و يمن در جنگ مي‌ سوخت، ساكت بود، ‌اما به محض اينكه يك موشك بالستيك به رياض نزديك استقرار هواپيماهاي جنگي آمريكا فرود آمد، شروع كردند به بيانيه دادن و تهديد كردن ايران، حزب‌ الله، انصارالله و...اتحاديه عرب در مقابل جنايات اسرائيل در جنگ 33 روزه، 8 روزه و 55 روزه سکوت کرد، اما حالا خواستار خلع سلاح حزب الله 
مي شود. آيا اينها واقعاً عرب هستند و از عربيت بويي برده اند؟ رئيس اتحاديه عرب در قامت يک صهيونيست عبري ظاهر مي شود و همه آنچه را که رژيم اشغالگر قدس مي خواهد، از زبان  عبري به عربي ترجمه مي کند و عملاً در جورچيني که آمريکا در منطقه چيده، عمل مي کند. اينها شرف اعراب را به حراج گذاشته اند و به امت اسلام و بشريت خيانت مي کنند. اينها واقعاً چه پاسخي براي تاريخ و انسان ها دارند؟اتحاديه عرب بايد بداند پديده عظيم بيداري اسلامي از گردنه خطرناك و صعب العبور داعش عبور كرده است و مسير تاريخي خود را تا رسيدن به اهداف مقدس الهي به سلامت طي خواهد كرد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9089/1/2300/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha