آرشیو
انتخاب نشریه


به منشور برادري امام خميني (ره) برگرديم!

 دکتر حسن کربلايي
تهديدات جهاني به ويژه عربده کشي‌هاي ترامپ و حقه‌بازي‌هاي اروپا به نخبگان، احزاب و رجال سياسي هشدار مي‌دهد که وحدت ملي را حفظ و بر صيانت از انسجام اسلامي اصرار ورزند. رفتن به سمت و سوي وحدت، ملاک و منطق مي خواهد و تئوري مي طلبد.
چنگ زدن به ريسمان الهي تکيه بر فرهنگ غني اهل بيت عليه السلام و تجربيات گرانسنگ مبارزات 100 ساله اخير فرا راه ماست. کافي است با بصيرت کامل به آنها نگاه کنيم و راه درست برويم.
اخيراً سايت جماران مصاحبه اي از حجت الاسلام مجيد انصاري عضو محترم مجمع روحانيون مبارز منتشر کرده که نکات خوب و کليدي در اين باب مطرح کرده است.
وي گفته است؛
- به منشور برادري امام خميني (ره) برگرديم
- وصيت نامه امام يک سند جامع است نمي توان آن را بريده بريده کرد
- خط امام خط خدمت به مردم و تکيه به مردم است
اگر کسي بخواهد وحدت جامعه امروز ايران را چون گوهري حفظ کند مباني آن در منشور برادري امام خميني (ره) آمده است. کافي است با ايمان و اعتقاد از آن دفاع کنيم و بر آن پاي بفشاريم.
امام عظيم الشان (ره) در منشور برادري خطاب به جريان هاي سياسي کشور فرموده اند؛ "موضع گيري ها بايد به گونه اي باشد که در عين حفظ اصول اسلام براي هميشه تاريخ حافظ خشم و کينه انقلابي خود و مردم عليه سرمايه داري مخرب و در راس آن آمريکاي جهانخوار و کمونيسم و سوسياليسم بين‌الملل و در راس آن شوروي متجاوز باشند."
و نيز فرمودند؛
"دو جريان بايد توجه کنند دشمن مشترک دارند که به هيچ کدام از آنها رحم نمي کند. دو جريان با کمال دوستي مراقب آمريکاي جنايتکار و شوروي خائن باشند. هر دو جريان بايد مردم را هوشيار کنند که آمريکاي حيله گر دشمن شماره يک آنهاست."
امروز شاهد خرد شدن استخوان هاي مارکسيسم و تحويل آن به موزه هاي تاريخ هستيم. اين مهم را امام راحل در اواخر حيات خود  پيش بيني کرده بود. اگر بخواهيم به منشور برادري امام (ره) عمل کنيم چه بايد بکنيم؟!
اينها حرف هاي درستي است و بايد با جان و دل پذيرفت. سؤال اين است که «منشور» امام را چه کسي با همصدايي با آمريکا ناديده گرفت و «برادري» را به هم زد؟
آقاي انصاري به حق مي گويد بايد به منشور برادري برگرديم. بايد پرسيد مجمع روحانيون مبارز پس از امام در عمل به منشور برادري چه کردند؟! آنها در عمل به توصيه امام در منشور برادري چگونه مردم را در برابر حيله هاي آمريکا هوشيار نگه داشتند؟ آنها چگونه حافظ خشم انقلابي خود و مردم عليه آمريکاي جهانخوار بودند؟ آنها در فتنه 18 تير 78 و فتنه 8 ماهه سال 88 کجا بودند؟!
آنها در فتنه آمريکايي ها در براندازي نظام در سال 88 چه مي کردند؟! وقتي اشرار، منافقين و سلطنت طلبان فرياد مي زدند "انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است" و يا وقتي وقيحانه و شريرانه شعار مي دادند "مرگ بر اصل ولايت فقيه!" کدامين بيانيه و فراخوان را براي مقابله با اشرار برانداز صادر کردند و با کدام بيانيه خود را در کنار کساني قرار دادند که امام راحل به آنها توصيه برادري کرده بود.
آيا پس از امام (ره) آمريکا ديگر جهانخوار نبود؟ تجاوزگر نبود؟ مداخله‌گر در امور ايران اسلامي نبود؟ به راستي در اين راستا مجمع روحانيون مبارز چند بيانيه و اطلاعيه در محکوميت تجاوزات و شرارت هاي آمريکا صادر کرد؟!
امروز روز شماتت و سرزنش نيست. برگرديم به همين سخنان آقاي انصاري عضو محترم مجمع روحانيون! مي گوييد برگرديم به منشور برادري! بسم الله برگرديم! آيا با اصرار بر امر فتنه و انشقاق و ماندن روي موضع اپوزيسيون توسط دبيرکل سابق مجمع اين کار ممکن است؟! آيا با اصرار بر دروغ تقلب توسط نامزد مورد تأييد مجمع در انتخابات سال 88 که هيچ را ه حقوقي و راستي آزمايي 
را براي کشف حقيقت و اثبات ادعاي خود نپذيرفت عمل به منشور برادري امکان پذير است!
آقاي انصاري مي گويد؛ وصيت نامه امام يک سند جامع است 
نمي توان آن را بريده بريده کرد. اين حرف درستي است. سوال اين است در عمل به توصيه هاي امام براي حفظ وحدت و ايستادگي در برابر آمريکا و غرب و نيز وحدت علما و نخبگان چه بايد کرد؟ ادامه قهر با نظام و انقلاب و مباني امام توسط برخي عناصر مورد حمايت مجمع، اين کار ممکن است؟! وقتي تاجزاده و کيان تاجبخش دست در دست هم طبق برنامه جرج سوروس عمل مي کردند، مجمع چرا آنها را نهي نکرد؟
آقاي انصاري مي گويد؛ خط امام خط خدمت به مردم و تکيه به مردم است. اين هم حرف درستي است.مگر مي شود در يک دوره انتخابات، راي مردم را بپذيريم و جشن بگيريم و در دوره‌اي ديگر بازي را به هم بزنيم و راي ميليون ها ايراني را نيز به دروغ و تهمت و آشوب و شورش بيالاييم به گونه اي که تيغ بر گلوي جمهوريت و اسلاميت نظام هم گذاشته شود.
امروز آمريکاي جهانخوار حلقه محاصره، نظامي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي را در همه ابعاد تنگ تر کرده است. آنها کور خوانده اند با لطف خداي بزرگ و وجود رهبري هوشيار و خردمند و شجاع کاري از پيش نمي برند اما نخبگان و احزاب بايد به وصيت امام (ره) عمل کنند و دور شمع وجود ولايت فقيه جمع شوند تا کشور از ظهور استبداد داخلي که آرزوي آمريکايي هاست و نيز از تحميل استبداد و استعمار جهاني به سرکردگي آمريکا رهايي يابد. اين رويکرد بايد در موضع گيري 
اعضاي مجمع با راه حل آن نشان داده شود.
اين کمترين انتظار از مجمع روحانيون مبارز در عمل به منشور برادري حضرت امام (ره) است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9236/1/22443/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha