آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

 چرا خبر مذاکرات موشکي ماكرون و روحاني
 تکذيب نمي‌شود؟
عضو هيئت نظارت بر برجام گفت: اخيرا رئيس جمهور فرانسه در سفر به روسيه اعلام کرده در گفتگو با آقاي روحاني درباره موشک هاي ايراني نيز مذاکره کرده است! چرا اين خبر تکذيب نمي‌شود؟ چرا دفتر رئيس جمهوري نسبت به اين خبر موضع گيري نمي‌کند؟ امروز بايد موضع يکپارچه نظام که عدم مذاکره در اين باره است با قوت بيان شود. به گزارش تسنيم، دکتر سعيد جليلي عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از سخنانش گفت: برجام مانند اين بود که يک ماشين يک ميليوني را به مبلغ يک ميليارد خريداري کنيم اما طرف مقابل بعد از آنکه بخشي از پول را از ما گرفت، از دادن ماشين خودداري كرده و با ماشين فرار کند و بعد شرکاي او به شما بگويند بايد بقيه اقساط ماشين را بدهيد و بعد هم گفته شود يک مزاحم از معامله خارج شد! و بعد هم بگويند اگر برجام ايراد داشت پس چرا آمريکا از آن خارج شد؟ مهم ترين ايراد برجام همين است که ايران بايد تعهدات کامل خود را اجرا کند اما نه تنها ضمانتي براي اجراي تعهدات آمريکا وجود ندارد بلکه وقتي بر شرارت هاي 
خود مي افزايد، گفته شد دستاورد برجام شکست اخلاقي آمريکاست!
***
بي ‌نتيجه بودن برجام تقصير منتقدان است!
عبدالواحد موسوي‌لاري، وزير کشور دولت اصلاحات در گفتگو با ايلنا ضمن حمله به منتقدان برجام، با اين جملات که «در خوش‌بينانه‌ترين حالت مي‌توانيم بگوييم که اين افراد دلواپس تحليل درستي از مسئله برجام نداشتند و نمي‌دانستند که ثمرات آن چيست، گرچه در خصوص مخالفت بعضي از دلواپسان در قضيه برجام تفسير ديگري هم وجود دارد، اين است که منافع‌شان به خطر افتاده، براي همين بود که تلاش مي‌کردند برجامي در کار نباشد» مدعي شد مقصر ناکامي برجام منتقدان بوده‌اند. وي در اين راستا گفت: توافق برجام براي مصالح ملي صورت گرفت و اثراتي هم داشت؛ اجماع جهاني را هم عليه ايران شکست، اما متأسفانه به دليل پاره‌اي از ندانم‌کاري‌هاي دلواپسان داخلي و بدعهدي‌هاي خارجي برجام در طول اين مدت آن‌طور که بايد پيش نرفت و انتظارات را برآورده نکرد.
***
اذعان به اختلاف در شوراي سياست ‌گذاري اصلاح‌ طلبان
محمدرضا تابش، عضو هيئت‌رئيسه فراکسيون اميد درباره اينکه به تازگي برخي از اعضاي حزب کارگزاران سازندگي از فراکسيون و آقاي عارف انتقاداتي دارند و معتقدند عملکرد ضعيف وي سبب شده است آراي اصلاح‌طلبان براي انتخابات آتي مورد تهديد قرار گيرد، با بيان اينکه نمي‌خواهم بگويم عملکرد فراکسيون اميد صد درصد خوب بوده، گفت: مجموعه اصلاح‌طلبي بايد در جلسه‌اي حضور يابند تا ما عملکردها در فراکسيون اميد را تشريح کرده و تنگناها را نيز بيان کنيم و آنها قضاوت‌ کنند. به گزارش مشرق، وي درباره اينکه گفته شده رئيس دولت اصلاحات يک سري افراد حقيقي را در شوراي سياست‌گذاري منصوب کرده‌، اما محمدرضا عارف آنها را برکنار کرده‌ است، گفت: شرايط انتخابات جديد اقتضا مي‌کند که ايراداتي که خود اصلاح‌طلبان به شوراي‌عالي سياست‌گذاري داشتند، رفع شود و اين موضوع قدري زمانبر است.
***
استدلال‌ هاي بي ‌اساس مقامات دولتي
روزنامه اصلاح‌طلب «قانون» نوشت: برخي مسئولان دولت روحاني و حاميان دولت نيز در اين چند هفته گذشته به شدت بر اين گزاره پافشاري کرده‌اند که اروپا به علت منافع تجاري که از برجام به دست آورده، تمايلي به شکست اين توافق ندارد و مانع آمريکا خواهد شد. حتي برخي مسئولان دولتي مي‌گويند برجام، موجب اختلاف ميان اروپا و آمريکا شده و اروپايي‌ها در دعواي خودساخته آمريکا با ايران بر سر برجام، سرانجام به سمت ايران چرخش خواهند کرد؛ زيرا نمي‌خواهند سود تجارت با ايران را از دست بدهند. اين روزنامه در ادامه با مقايسه حجم تبادلات اروپا با آمريکا و اروپا با ايران مي‌نويسد: آمارها و شاخص‌ها بيانگر وابستگي متقابل شديد ميان اقتصاد اروپا و آمريکاست. بنابراين استدلال‌هاي مقامات دولت روحاني و حاميان آنها درباره اينکه اروپايي‌ها منافع برجام را بر منافع تجارت با آمريکا ترجيح خواهند داد، بي‌اساس است و همچون اتکاهاي تيم مذاکره‌کننده ايران به وعده‌هاي مقامات آمريکايي در جريان مذاکرات هسته‌اي است.
سلبريتي هايي که افطار روحاني نرفتند  پوپوليست هستند!
مشرق نوشت: تحريم مراسم افطاري روحاني توسط جمعي از سلبريتي ها، با واکنش تند روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب مواجه شد؛ البته اين اولين بار نيست که روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب به سلبريتي هاي 
پشيمان حمله مي‌کنند. پيش‌ازاين نيز روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب در اقدامي قابل‌تأمل، سلبريتي هاي پشيمان را «قورباغه»! و «فاقد شعور سياسي» و «نااهل» ناميده بودند. روزنامه ابتکار در اين زمينه گزارشي با عنوان «ضيافت بزرگان؛ رفتن يا ماندن؟ کنشگري مدني يا پوپوليسم سلبريتي ها» به چاپ رساند. روزنامه اعتماد نيز مطلبي مشابه با عنوان «هنرمندان از پوپوليست فاصله بگيرند» چاپ کرد. گفتني است تعدادي از هنرمندان که در دوران انتخابات رياست جمهوري با شعار «با روحاني تا ۱۴۰۰» در فضاي مجازي خودنمايي مي‌کردند، به فاصله کوتاهي از انتخاب خود اعلام پشيماني کردند. واکنش‌هاي توهين آميز روزنامه‌هاي اصلاح‌طلب به سلبريتي هاي پشيمان در حالي است که اين روزنامه‌ها در روزهاي تبليغات رياست جمهوري ۹۶ به بازتاب گسترده اظهارات هنرمندان در ميتينگ‌هاي انتخاباتي روحاني مي‌پرداختند.
***
ترکمنچاي هم نسخه فارسي داشت
ولي برجام نداشت
دکتر علي اکبر ولايتي مشاور بين الملل رهبرانقلاب در نشست «تجربه ماندگار» گفت: يک اشکال برجام، نداشتن متن فارسي بود که احساس حقارت به انسان دست مي‌داد. حتي عهدنامه هاي گلستان و ترکمانچاي هم با آن متن ذلت بار نسخه فارسي داشتند اما درباره برجام اين هم انجام نشد. به گزارش خبرگزاري دانشجو، عضو هيئت عالي نظارت بر برجام تصريح کرد: رهبر انقلاب درباره همه اينها بارها تذکر دادند و گفتند از مقامات آمريکايي تضمين مکتوب بگيريد اما متاسفانه اين کار توسط مسئولان کشور انجام نشد. طرف مقابل خيلي از کارها را با جنگ رواني پيش مي‌برد. اما يک متخصص جنگ رواني در تيم ما نبود و نقص متخصصان در گروه برجام يک مشکل ديگر بود. ولايتي افزود: در سال 82 نيز عده اي مانند زمان امضاي برجام عجله داشتند سال 82 که همه صنعت هسته اي متوقف شد همزمان با حمله آمريکا به عراق بود که عده اي در داخل با جنگ رواني يا دفاع رواني مي‌گفتند حمله آمريکا نزديک است و تعجيل کردند. در ماجراي برجام هم با پمپاژ نااميدي در جامعه گفتند که براي رفع مشکلات بايد مذاکره کنيم.
***
مسئله‌ اي که از ده ‌ها برجام خطرناک‌ تر است!
حجت‌الاسلام والمسلمين حاجي‌صادقي، نماينده ولي‌فقيه در سپاه در گردهمايي حوزه و انقلاب اسلامي با اشاره به شکست‌هاي مکرر دشمن در طول 40 سال گذشته، در تعريف جديدترين سناريو و توطئه دشمن در مقابل نظام اسلامي گفت: حدود 160 مؤسسه علمي درباره ايران تحقيقات گسترده‌اي انجام داده‌اند و نتيجه مشترک همه اين تحقيقات اين بود که جمهوري اسلامي را جز از راه تعامل نمي‌توان از بين برد. به گزارش پايگاه بصيرت، وي تأکيد کرد: امروز برخي مسئولان در زمين دشمن بازي مي‌‌کنند و اين مسئله‌اي است که از ده‌ها برجام خطرناک‌تر است. حجت‌الاسلام والمسلمين حاجي‌صادقي در ادامه با تبيين اقداماتي که موجب ناکام ماندن دشمنان مي‌شود، خاطرنشان کرد: تقويت و تحکيم شاخصه‌هاي ماندگاري انقلاب، تشکيل جبهه متحد، مرزبندي با دشمنان، تقويت و تحکيم روحيه انقلابي، حرکت مجاهدانه به سمت سبک زندگي اسلامي و... موجب شکست دشمن خواهد شد.


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9231/1/21931/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha