آرشیو
انتخاب نشریه


نشست امنيتي فوق العاده در تل آويو
گنبد آهنين بر سر نتانياهو خراب شد

بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونسيتي بعد از حمله موشکي گسترده نيروهاي مقاومت به اراضي اشغالي در پاسخ به حملات جنگنده هاي صهيونيست به نوارغزه خواهان برگزاري نشست کابينه امنيتي شد.اين در حالي است که راديو ارتش رژيم صهيونيستي اذعان کرد که سامانه دفاع موشکي گنبد آهنين نتوانسته تعدادي از موشک‌هاي شليک شده را رهگيري کند و اين موشکها به تعدادي از شهرک‌هاي صهيونيست نشين اصابت کرده است.نيروهاي مقاومت در جريان اين حمله پايگاه نظامي صهيونيستها به نام «صوفا» را هدف قرار دادند.
مقاومت فلسطين که توانست شهرک‌هايي را که موسوم به "غلاف غزه" هستند، هدف ده‌ها موشک‌ و خمپاره قرار دهد، دست به حملات خمپاره‌اي جديد زده است.به گزارش ايسنا، شبکه المنار گزارش داد، مقاومت که در ساعات اوليه صبح ديروز  دست به حملات خمپاره‌اي و موشکي زده بود بار ديگر چندين خمپاره را به شهرک‌ها در اشکول شليک کرد و باز هم صداي آژير به صدا درآمد.اين در حالي است که شبکه اسکاي نيوز پيشتر گزارش داده بود، آژير خطري که بامداد امروز در سرزمين‌هاي اشغالي و در مجاورت نوار غزه شنيده شده در واکنش به حملات موشکي از سمت غزه بود.منابع خبري همچنين از شنيده شدن صداي چند انفجار در شهرک‌هاي صهيونيست نشين اطراف غزه خبر دادند که گفته مي‌شود به دليل واکنش پدافند هوايي رژيم صهيونيستي براي بي‌اثر کردن موشک‌هاي پرتابي از سوي گروه‌هاي مقاومت بوده است.
پس از اين حمله، جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي به طور گسترده در حريم هوايي غزه به پرواز درآمدند.
ألون بن داوود، تحليلگر شبکه ۱۰ رژيم صهيونيستي اظهار داشت، اين حملات موشکي مقاومت از زمان جنگ ۲۰۱۴ بزرگترين حمله بوده‌ است حدود ۲۵ موشک به سمت منطقه "غلاف غزه" شليک شد که سامانه‌هاي گنبد آهنين ۱۳ مورد آن را رهگيري کردند. اين به رغم آن بود که راکت‌هايي نيز در شهرک‌ها سقوط کرد و خسارت مالي بسياري را به بار آورد.
شبکه ۱۴ رژيم صهيونيستي نيز مدعي شد، سامانه گنبد آهنين حجم بالاي موشک‌ها را رهگيري کرد. اين شبکه نيز اين حملات را از زمان جنگ ۲۰۱۴ بزرگترين حمله موشکي توصيف کرد.هماهنگ‌کننده دولت اشغالگر در مناطق نيز اظهار داشت، مصر براي آرام کردن فضا مداخله کرد.گزارش شده مقاومت توانست تعداد زيادي خمپاره و راکت ۱۰۷ را به سمت شهرک‌هاي صهيونيست نشين که "غلاف غزه" ناميده مي‌شوند شليک کند.رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي نيز گزارش دادند، دستوراتي درباره تخليه تمامي شهرک‌هاي صهيونيست نشين در غلاف غزه و پناه گرفتن در پناهگاه‌ها صادر شد.
اين رسانه‌ها افزودند، ارتش سطح آماده باش امنيتي خود را در شهرک‌هاي اطراف غزه بالا برد.واکنش مقتدرانه مقاومت به رژيم صهيونيستي در حالي صورت گرفته است که جنايات رژيم منفور صهيونيستي همچنان عليه فلسطينيان ادامه دارد. شوراي اتحاديه اروپا قرار است نشستي را در خصوص بررسي اوضاع غزه برگزار کند.مردم فلسطين روز دوشنبه ۱۴ مي (۲۴ ارديبهشت) و در آستانه هفتادمين سالگرد تأسيس رژيم جعلي صهيونيستي، در محکوميت انتقال سفارت آمريکا از تل‌آويو به قدس دست به تظاهرات زدند.
همچنين ساکنان نوار غزه از روز ۳۰ ماه مارس و در چندين جمعه متوالي با برپايي «راهپيمايي بازگشت» و حرکت به سمت حصار مرزي نوار غزه بر حق بازگشت خود به سرزمين‌هاي اشغالي تأکيد کرده‌اند.در پي خشونت‌هاي نظاميان رژيم صهيونيستي عليه مردم نوار غزه و شليک مستقيم گلوله به آن‌ها در «راهپيمايي بازگشت» ده‌ها نفر شهيد و هزاران تن مجروح شدند که با محکوميت‌هاي بين‌المللي مواجه شد.
واکنشهاي جهاني نسبت به جنايات رژيم صهيونيستي در فلسطين همچنان ادامه دارد. فعالان حقوق بشر و گروه‌هاي حامي مبارزان فلسطيني در شهر بروکسل در واکنش به کشتار مردم غزه به شيوه‌اي خاص اعتراض خود را نشان دادند.بر اين اساس، تعدادي از هواداران مبارزان فلسطيني روز دوشنبه ۴۵۰۰ جفت کفش به ياد شهداي سالهاي اخير در نوار غزه در مقابل ساختمان شوراي اتحاديه اروپا قرار دادند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9229/1/21730/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha