آرشیو
انتخاب نشریه


ايران بايد يا آمريکا بايد؟

سيد مسعود علوي
سخنان وزير خارجه آمريکا در انديشکده آمريکايي - صهيونيستي هريتيج، عليه دولت و ملت ايران را بايد شديدترين و غليظ ترين مواضع ضد انقلاب اسلامي از سوي واشنگتن در 40 سال اخير تلقي کرد. او ضمن دروغ پردازي هاي مفتضح، 12 دستور به مقامات جمهوري اسلامي با تأکيد بر واژه «ايران بايد» مطرح کرد.
اينکه تحليل و محاسبات جنگ افروزان آمريکا در اين انديشکده چه بوده که اين سخنان، آنها را به وجد آورده، بماند. آمريکايي ها پس از پاره کردن برجام و زير پا گذاشتن همه تعهدات اخلاقي و حقوقي خود، با پررويي و جسارت هرچه بيشتر به مواضع ضد ايراني و نيز مطالبات خود افزوده اند. فکر مي کنند در تهران خبرهايي است و مي توانند امتيازات و مطالبات بيشتري را مطرح کنند و دستي سخاوتمندانه در ايران وجود دارد که استقلال و شرف و عزت ملي را به ثمن بخس بفروشد.
پمپئو در اين سخنراني گفت: «برجام، جهان را در معرض تهديدات گوناگون قرار داده بود.» او از کدام جهان سخن مي گويد؟! آمريکا قبلاً نام مذاکره 5 کشور به علاوه خود را گذاشته بود جامعه جهاني! امروز به طور خودسر از يک پيمان بين المللي بيرون آمده و اسم خود را گذاشته است؛ «جهان»! او مي گويد: «برجام نتوانست برنامه موشکي ايران را متوقف کند»! کندذهن ترين افراد هم مي دانند موضوع برجام يک موضوع هسته اي است و ربطي به مباحث موشکي ايران ندارد. اما پمپئو اصرار دارد دروغ را اين قدر بزرگ بگويد و کسي هم در صدق آن شک نکند! او مردم آمريکا و دولت ها و ملت هاي اروپا و جهان را احمق فرض کرده است؟! او در سرتاسر نطق خود در انديشکده هريتيج به اين حماقت مفروض مي خندد! هراس و وحشت پمپئو از ملت ايران و قدرت فرزندان ايران در سراسر منطقه، موج مي زند. او به شدت از نابودي داعش به عنوان تروريست هاي دست ساز واشنگتن رنج مي برد 
و رنج خود را از طريق ايران هراسي و وحشت از بسط قدرت ايران در منطقه در مواجهه با تروريسم، به شکلي رسوا نشان داد. نمي دانيم اين عصبانيت پمپئو از چيست؟ شايد از پيروزي مطلق نيکلاس مادورو در ونزوئلا باشد و عجبا که پيروزي او را به بسط قدرت ايران در آمريکاي لاتين نسبت نداد! او از اينکه چند جاسوس آمريکايي در تهران در چنگال قدرتمندانه سربازان امام زمان (عج) اسيرند، به شدت ناراحت بود و نتوانست اين ناراحتي را در نطق خود بروز ندهد. او تحريم هاي جديد آمريکا را به رخ ملت و دولت ايران کشيد و مزوّرانه گفت در کنار ملت ايران است. معلوم نيست اين تحريم هاي ظالمانه آمريکا اگر عليه ملت ايران نيست، پس عليه کيست؟ پمپئو در حالي ايران را متهم به ساخت بمب هسته اي و تهديد امنيت جهان مي کند که با بيرون آمدن از برجام و زدن زير هر تعهد حقوقي و اخلاقي، عملاً به ملت ايران مي گويد؛ برويد بمب بسازيد والّا با شديدترين تحريم ها و حتي برخوردهاي نظامي آمريکا روبه رو مي شويد!
رئيس جمهور مست و زنباره آمريکا که هميشه دست روي ماشه هسته اي 
دارد، تهديد صلح و امنيت جهان نيست، اما ايران که همت خود را مصروف امنيت منطقه و مبارزه عملي و علني با تروريست ها کرده، مي شود مخل امنيت جهان!
پمپئو مدعي شده است موضوع برجام را نمي توان با ديگر موضوعات امنيتي منطقه در نظر گرفت. لذا پيشنهادهايي مشخص با لفظ «ايران بايد»! را مطرح مي کند. اين پيشنهادها آن قدر رسوا و شرم آور است که در يک کلمه مي شود آن را؛ «خلع سلاح ملت ايران از تمامي قدرت هاي 
دفاعي، آن هم قبل از حمله آمريکا» تفسير کرد.
آمريکايي ها با برجام به قول خودشان ايران را خلع سلاح هسته اي کردند. حالا با اين پيشنهادها مي خواهند تمام توانمندي هاي دفاعي ايران را نابود کنند و ايران هم اعلام کند از حمايت ملت هاي منطقه و نيز از اقدامات خود در تأمين امنيت ملت دست برمي دارد. نام اين را نيز توافق جديد با آمريکا تلقي کند. 
توافقي که بر فرض محال، اگر تحقق هم پيدا کند، هيچ تضميني براي عمل به تعهدات طرف مقابل وجود ندارد. ضمن اينکه پمپئو يادش رفت بگويد در ازاي اين کارهاي «ايران بايد»، واشنگتن چه امتيازي مي خواهد به تهران بدهد؟!
ترامپ و پمپئو در توهم شهوات و آرزوهاي خود به سر مي برند. معلوم نيست با چه رويي پس از نقض برجام و زدن زير تعهدات خود، سخن از پيمان جديد با تهران به ميان مي آورند؟! بوي کباب از تهران به مشام‌شان رسيده است! آنها به زودي خواهند فهميد نه تنها در تهران بلکه در سرتاسر خطوط مقاومت و حتي سرزمين هاي اشغالي، «خر» داغ خواهيم کرد. ترامپ و پمپئو خودشان را به «خريت» زده اند و مي خواهند بدون شليک يک گلوله، يک ملت را به زانو درآورند. آنها اين آرزو را به گور خواهند برد. ملت ايران اگر اراده کند، منطقه غرب آسيا را گورستان آمريکايي ها و صهيونيست ها 
خواهد کرد. اگر آمريکايي ها دست از پا خطا کنند با تلي از خاکستر در حيفا و تل آويو روبه‌رو خواهند شد. به زودي فرزندان مقاومت نشان خواهند داد اين حرف ها چقدر هزينه براي آمريکا دارد. همان هزينه هايي که ترامپ با ترساندن مردم آمريکا از آنها رأي گرفت!
شرارت توأم با دروغ پردازي و فريب، از نطق اخير وزير خارجه آمريکا 
مي باريد. او به زودي خواهد فهميد اين قالتاق بازي هاي سياسي در قاموس اخلاق جهاني و حقوق بين الملل چه جايگاهي دارد.
اين سخن رئيس جمهورمان موضع رسمي ملت ايران نيز هست که خطاب به وزير خارجه آمريکا گفت: «تو چه کاره هستي که براي ايران و جهان تصميم بگيري و تکليف تعيين کني؟ مردم ما صدها بار از اين حرف ها شنيده اند و به آن اعتنايي نمي کنند.»
پمپئو گفته است توافق هسته اي قمار بدي با تهران بود. نگاه او به يک توافق جهاني از ديد يک «قمارباز» است. بايد به او گفت با زدن زير توافق برجام و طرح پيشنهادهاي جديد، دولت آمريکا وارد قمار بدتر از برجام شده است. آمريکا در قمار جديد، بايد همه آنچه را که در منطقه و جهان دارد، ببازد. در اين ترديدي نيست. «آمريکا بايد» گور خود را از منطقه گم کند، برود. پمپئو به زودي پشيمان خواهد شد که گفته؛ «ايران بايد».
جبهه مقاومت، آمريکا را از منطقه بيرون مي کند. اين يک «حرف» نيست، «عمل» است. عملي که آمريکايي ها و صهيونيست ها بيش از هر زمان، آن را حس مي کنند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9223/1/21123/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha