آرشیو
انتخاب نشریه


كاترين شكدم، روزنامه نگار انگليسي:
انقلاب اسلامي ايران در دشت كربلا متولد شد

يک روزنامه نگار انگليسي گفت: انقلاب اسلامي ايران، در دشت کربلا متولد شد. خانم کاترين شکدم که از مسيحيت به اسلام شيعي گرويده، اين مطلب را در مصاحبه با سايت مشرق اعلام کرد. خانم شکدم در اين گفتگو از چگونگي شيعه شدنش و نيز تحليلش از انقلاب اسلامي ايران با مشرق سخن گفته است. وي در اين مصاحبه مي گويد: «من به طور اتفاقي ازطريق دوستانم در دانشگاه با اسلام آشنا شدم. اطمينان خاطري که آنها نسبت به اسلام داشتند مرا وادار ساخت که قرآن را بخوانم.«وي مي افزايد: »آن لحظه‌اي که قرآن را در دست گرفتم، دانستم که زندگي‌ام ديگر به خودم تعلق ندارد» شکدم در بخش ديگري از اين مصاحبه  تاکيد مي کند که: «زيبايي واقعي ايران در مردم اين سرزمين نهفته است.»
شکدم در اين مصاحبه گفت: ايران به يک ميليون شيوه مختلف براي من باعث خيرو برکت بوده است و همه آن چيزي که اکنون مي بينم ملتي است که عميقا به خاطرش شکرگزارم، مردمي با شهامت و لطفي که مرا به حيرت مي آورد، و فرهنگي که ريشه اي عميق در تاريخ دارد، به گونه اي که همه ما بايد احساس غروروافتخار کنيم  که به آن خيره شويم.در ايران زيبايي شکوهمندي وجود دارد؛ زيبايي واقعي ايران نه در معماري يا مناظرآن، بلکه درمردم اين سرزمين نهفته است.اين 
روزنامه نگار شيعه در باره آشنايي اش با قرآن مي گويد: من به طوراتفاقي ازطريق دوستانم در دانشگاه با اسلام آشنا شدم. اطمينان خاطري که آنها نسبت به اسلام داشتند مرا وادار ساخت که قرآن را بخوانم. بايد بگويم که هيچ آيه اي بيش از آيات سوره الفاتحه حق را بلند ترانعکاس نداد. درآن چند آيه، به معناي واقعي کلمه تکيه گاه معنوي خود را پيدا کردم. ساده تر بگويم، احساس کردم به محيط و خانه اي آشنا(اسلام) دعوت شده ام و چاره اي جز پيروي ندارم. البته اين آغاز سفر من بود. ماه‌ها تحقيق، غوروبررسي دروني، فکر کردن به ارزش‌ها و انگيزه ها، و مطالعه لازم بود تا بتوانم واقعا خود را(نسبت به دين اسلام) متعهد کنم. اگر بخواهم واقعا صادقانه سخن گفته باشم، بايد بگويم آن لحظه اي که قرآن را در دست گرفتم، دانستم که زندگي ام ديگر به خودم تعلق ندارد.
خانم شکدم مي گويد: «به نظرمن، علي‌رغم تمام عقلانيت قرآن و گنجينه علمي که در احاديث نهفته است، اگر چه از همان اوايل آموختم که آدم بايد نسبت به مطالب و ادبياتي که مي خواند محتاط باشد، اين اهل بيت بودند که به بهترين وجه ممکن با من سخن گفتند. اگرعقل وذهن من بر اين باور بود که اسلام دين حق است، اين قلب من بود که مرا به سوي تغيير مذهب کشاند. اگر به‌خاطرامامان ما نبود، شايد هرگززيبايي امنيتي که آدمي دراين آگاهي که تقوا و پرهيزگاري او به جايي متصل است که خداوند فرمان داده، را درک نمي کردم. پس ازآن، انتخاب بين شيعه يا سني هرگز براي من يک گزينه نبود. تا آنجا که مي دانستم فقط  يک راه وجود داشت وآن بيعت غديرو کمال دين بود. براي من مسلمان بودن حکايت ازشيعه علي عليه السلام بودن دارد. در غير اين صورت اعتقاد وايمان آدمي کامل نيست.» اين روزنامه نگار انگليسي در مورد انقلاب اسلامي ايران مي گويد: «از زمان تاسيس خود، جمهوري اسلامي ايران پرچمدار انقلاب امام حسين عليه السلام بوده است. انقلاب اسلامي ايران نه در سال ۱۹۷۹ بلکه ۱۳ قرن پيش در دشت کربلا متولد شد. آنچه که ما در سال ۱۹۷۹ ديديم تکامل آن قولي بود که مردم به امام شان دادند، که در برابر ظلم، هنگامي که عهد و پيمان اسلام در خطر است، همه ايستادگي کنند.»وي افزود: «از اين لحاظ ايران به يک تهديد حياتي عليه مجموعه جنگ افروز غرب تبديل شده است. و بنابراين، دروغ ها مي بايست گفته مي شد تا نظامي را بي اعتبار کند که براي آن کساني که زير پرچمش زندگي مي کنند نه تنها عدالت بلکه آزادي را نيز ارائه مي کند.» وي تصريح کرد: «مي خواهم اين را بگويم: انقلاب اسلامي ايران به اين دليل پيروز شد که هدف آن تنها آزاد کردن ايراني ها از (ظلم و استبداد) شاه نبود، بلکه بازگرداندن اسلام به اهداف حقيقي خود بود.»

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9222/1/20964/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha