آرشیو
انتخاب نشریه


امروز دنيا پشت سر فلسطين ايستاده است
پتک مقاومت بر سر ترامپ و نتانياهو

سعيد سبحاني 
شهادت و زخمي شدن هزاران فلسطيني در روز نکبت،دل هر انسان آزاده اي را در جهان به درد آورده و در عين حال،  نقش موثري در مخابره "گفتمان مقاومت" به  سرتاسر دنيا داشته است. در حالي که جنايات چند دهه اخير صهيونيست‌ها در سرزمين‌هاي اشغالي، در سايه تيغ سانسور و سکوت رسانه هاي وابسته به جريان سلطه به فراموشي سپرده شده بود، امروز شاهد ظهور نام "فلسطين" و " مقاومت" و " انتفاضه" در دنيا هستيم. به عبارت بهتر، سانسور مقاومت اسلامي فلسطين و گفتمان برخاسته از آن از سوي آمريکا و رژيم صهيونيستي نيز نتوانست جلوي مخابره پيام قاطع فلسطينيان به ديگر ملت‌هاي دنيا را بگيرد. امروز دنيا يکپارچه در کنار ملت فلسطين ايستاده و آتش خشم خود را متوجه ايالات متحده آمريکا، رژيم اشغالگر قدس و معدود متحدان مرتجع عربي وابسته به واشنگتن و تل آويوساخته است. 
گفتمان مقاومت، امروزپويا تر  و قوي تر از هر زمان ديگري به حيات مقدس خود ادامه مي دهد. پيروزي غرور آفرين جبهه مقاومت در لبنان، آن هم علي رغم پول پاشي و تبليغات منفي آل سعود و حاميان غربي و صهيونيستي آن، بار ديگر پويايي گفتمان مقاومت و اقبال عمومي ملت هاي منطقه نسبت به اين گفتمان اصيل را به اثبات رساند. بدون شك آثار و تبعات اين پيروزي، صرفا در درون مرزهاي لبنان نمود پيدا نكرده و ديگر ملت هاي منطقه را نيز تحت تاثير خود قرار خواهد داد. روساي جمهور آمريكا و مخصوصا دونالد ترامپ رئيس جمهور فعلي اين كشور، اقدامات وقيحانه زيادي در تقابل با گفتمان مقاومت صورت دادند. هدف آنها در اين تقابل، گذار ملت هاي منطقه از گفتمان مقاومت و روي آوردن آنها به غرب و رژيم صهيونيستي بود. با اين حال پيروزي جبهه مقاومت در انتخابات لبنان،سخت ترين ضربه ممكن را به واشنگتن، تل‌آويو و رياض وارد آورده است. از سوي ديگر، تحولات اخير در فلسطين و شهادت صدها انسان بيگناه به جرم حمايت از آزادي خواهي و بازگشت به سرزمين مادري خود،گفتمان مقاومت را بيش از پيش در دل ملت‌هاي دنيا عزيز ساخته است. 
    هم اكنون جبهه مقاومت با تمامي توان و قدرت خود ، هم درميدان نبرد نظامي با دشمنان ملت هاي مسلمان منطقه و هم در ميدان نبرد فرهنگي با طرفداران سازش با رژيم صهيونيستي عرض اندام كرده است. در حالي كه علقه ميان طرفداران مقاومت روز به روز در منطقه بيشتر مي شود، شاهد ايجاد گسست و شكاف ميان طرفداران گفتمان سازش هستيم. از آنجايي كه قدرت‌هاي بزرگ طي 6 دهه اخير اصلي ترين حاميان جنايات رژيم صهيونيستي عليه ملت فلسطين بوده اند،وقوع تضادهاي پايدار ميان آنها به طور مستقيم سبب تقويت آنارشيسم صهيونيستي خواهد شد. 
    اين هرج و مرج گرايي كه به طور بالقوه در ميان صهيونيست ها وجود دارد ،در صورت بروز اختلاف ميان حاميان تل آويو به شدت تقويت خواهد شد.نبايد فراموش كنيم كه رژيم صهيونيستي در جريان جنگ 33 روزه و با وجود آنكه از حمايت مستقيم و كامل اعضاي غربي شوراي امنيت سازمان ملل متحد برخوردار بود ،شكست سختي را در برابر مقاومت اسلامي لبنان تجربه نمود.حال تكليف رژيمي كه حاميان آن در جنگ سرد با يكديگر باشند كاملا مشخص است. گفتمان مقاومت، گفتماني دامنه دار در جهان اسلام است كه خدشه‌ناپذير محسوب مي شود. بر اين اساس حتي اگر گروهي پرچم مقاومت را زمين گذاشته يا به هر ميزاني بخواهند ازگفتمان مقاومت عبور كنند، ديگر گروه ها اين بيرق را در دست گرفته و به مبارزه با دشمن صهيونيستي خواهند پرداخت.آنچه امروز در فلسطين،يمن، سوريه، عراق،بحرين و لبنان مي گذرد، نشان دهنده تبلور روح گفتمان مقاومت در كالبد منطقه است. بدون شك اين روند تا پيروزي نهايي بر دشمن صهيونيستي و آمريكايي ادامه خواهد داشت.
امروز فلسطين و لبنان مرکز و نماد مقاومت محسوب مي شوند و دشمن صهيونيستي،روز به روز بيشتر خود را در برابر قدرت مقاومت مستاصل مي بيند.  نبايد فراموش كرد كه سردمداران كاخ سفيد سرمايه گذاري زيادي روي انتخابات لبنان و شكست جبهه مقاومت در اين انتخابات نموده بودند اما اقبال عمومي شهروندان لبناني نسبت به حزب الله و گفتمان مقاومت اين معادله را تغيير داد. آنچه رژيم منفور صهيونيستي و حاميان غربي و مهره هاي عربي آن از جمله
 آل‌سعود را در ابتداي هزاره سوم در برابر مقاومت لبنان و فلسطين و يمن و سوريه و عراق و بحرين به زانو در آورده است دقيقا ناشي از عدم درك تضادهاي بنيادين ميان «مقاومت»و«سازش»از سوي تل آويو و حاميان آن است است.اين در حالي است كه جبهه مقاومت روز به روز پوياتر از ديروز در منطقه به حيات مبارك خود ادامه مي دهد. بدون شك در آينده اي نزديك، شاهد شكست‌هاي بيشتر سياسي و نظامي غرب و رژيم اشغالگر قدس در برابر جبهه مقاومت خواهيم بود. در اين ميان، آمريكا و متحدانش چاره اي جز به رسميت شناختن جبهه مقاومت و اقرار به شكست خود در برابر اين جبهه ندارند. موضوعي كه هراندازه واشنگتن و متحدانش در قبال آن تعلل كنند، هزينه هاي شكست آنها بيشتر مي شود.
آري! امروز دنيا در کنار مقاومت است و در مقابل، افرادي مانند دونالد ترامپ رئيس جمهور قاتل ايالات متحده آمريکا و بنيامين نتانياهو نخست وزير سفاک رژيم صهيونيستي به چهره هايي منفور در نزد افکار عمومي جهان تبديل شده اند. بدون شک ملت فلسطين و جنبش‌هاي مقاومت در آينده اي بسيار نزديک پاسخ بسيار سختي را به دونالد ترامپ، نتانياهو و محمد بن‌سلمان ( به عنوان مهره آمريکا و رژيم صهيونيستي) خواهند داد. در آينده اي نزديک، جنبش مقاومت انتقام خون فرزندان خود را از صهيونيست‌ها خواهد گرفت، با اين تفاوت که اين بار حماس و جهاد اسلامي و به طور کلي جبهه مقاومت، دست ياري و حمايت همه ملت‌هاي دنيا را پشت سر خود دارند. جنايات رژيم اشغالگر قدس در غزه و کرانه باختري، جاي هيچ گونه فراري را براي تل آويو و واشنگتن از مجازات گروه‌هاي مقاومت را باقي نگذاشته است. مجازاتي که مخصوصا براي رئيس جمهور ايالات متحده و نخست وزير رژيم صهيونيستي بسيار دردناک و سخت خواهد بود. بدون شک، "مقاومت" به زودي به پاشنه آشيل قدرت سياستمداران آمريکايي و صهيونيستي تبديل خواهد شد . زمان زيادي تا آن موعد باقي نمانده است.نکته مهم تر اينکه با آغاز انتفاضه جديد، رژيم صهيونيستي و حاميان ان در بحران شديدي قرار گرفته‌اند. ماحصل و نتيجه استمرار انتفاضه و مبارزه جديد فلسطينيان عليه رژيم اشغالگر و منفور صهيونيستي، سقوط اين رژيم و متحدان و مهره‌هاي آن خواهد بود. موضوعي که در آينده اي نزديک تحقق پيدا کرد و زمينه بازگشت فلسطينيان به سرزمين مادري خود را فراهم خواهد آورد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9221/1/20845/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha