آرشیو
انتخاب نشریه


انقلابيون و مسائل پيش رو

محمدكاظم انبارلويي
anbarloee.ir
انقلاب اسلامي از ابتداي ظهور خود در سپهر سياست جهان دستور كار خاص خود را داشت. اين دستور كار نه تابع شرق بود نه تابع غرب. در پيشاني نهضت رهايي بخش امام خميني (ره) و مبارزه با استبداد و استكبار جهاني، كلمه نه شرقي، نه غربي مي درخشد و اين درخشش هر سال مختصات خود را دارد. انقلاب در چهل سالگي خود با مباحث و مسائلي جديد روبه‌روست كه هرچند در اين چهار دهه برخي از آنها تكراري است اما در نوع خود بديع مي نمايد.
امروز پيش از هر زمان بايد روي كلمه انقلاب، انقلابيگري و بازتوليد افكار انقلابي تأكيد كنيم. سرّ اينكه طي يك سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامي، انقلابي بودن، انقلابي فكر كردن و انقلابي ماندن را كليد واژه بيانات خود قرار داده اند، همين است.
حركت در مسير انقلاب، نظام و مردم و كشور را از همه خطرات حفظ مي كند. اين تصور كه فاصله گرفتن از تفكر انقلابي، كشور را در حاشيه امن قرار مي دهد، توهمي بيش نيست. امروز بيش از هر زمان، عزت و اقتدار ملي در معرض تهاجم دشمن به ويژه آمريكاست. اين تهاجم، امنيت و استقلال كشور را نشانه گرفته است.
حساسيت زدايي از انقلابي ماندن و انقلابي بودن و انقلابي‌گري، از همان روزهاي اول انقلاب آغاز شد. نهضت ضد آزادي مأموريت يافت اين مقوله را عملياتي كند به طوري كه بازرگان در همان روزهاي اول انقلاب صريحاً گفت: «انقلاب پديده اي بود و اتفاق افتاد و تمام شد.» او فاتحه انقلابيگري را از همان روز اول خواند. اين در حالي بود كه شرق وغرب عالم با شمشيرهاي آخته براي سلاخي انقلاب، دور تا دور كشور را محاصره كرده بودند. امروز نيز كساني همان سمومات فكري 
انقلاب زدايي را نمايندگي مي كنند و مي گويند؛ «بايد از قطار انقلاب‌گري پياده شد، ولو به قيمت پياده شدن از قطار حكومت!»
اين منطق را دشمن با يك نفوذي در بيت آيت الله  منتظري تئوريزه كرد و او را از قطار انقلاب و حكومت پياده كرد. اين يك ركورد قابل توجه در جنگ نرم دشمن عليه انقلاب بود. همين جماعت روسياه كه امام (ره) آنها را از منافقين بدتر مي دانست، بعد از منتظري رفتند سراغ طيفي از انقلابيون و آنها را در فتنه 18 تير 78 در برابر انقلاب و مردم قرار دادند. زخم اين توطئه شوم در حوادث 8 ماهه اول سال 88 سر باز كرد. آمريكايي‌ها 10 سال فرصت داشتند با غني سازي تفكر شوم انقلاب زدايي، جمع ديگري از ساده لوحان و بازي خورده هاي دشمن را از قطار انقلاب پياده كنند.
اين جماعت صريح مي گويند گفتمان انقلابي را قبول نداريم. آنها خود را پشت گفتمان دموكراسي خواهي، قانون و حقوق بشر مخفي 
مي كنند اما هيچ قانوني و هيچ حقوقي براي ملت ايران و كساني كه در اين 
40 سال جان  خود را در طبق اخلاص گذاشته اند و براي سرافرازي ايران و اسلام از بذل هر فداكاري دريغ ندارند، قائل نيستند. آنها رأي ملت و راي انقلابي را به رسميت نمي  شناسند و در وقت خود بر اسلام و جمهوريت مي شورند. آمريكايي ها 40 سال است تلاش مي كنند انقلابيون را از قطار حكومت پياده كنند و يك مشت وابسته به اجنبي و دوتابعيتي و وطن فروش را در پست هاي حكومتي جاسازي كنند، اما زيرساختي كه امام (ره) در روزهاي نخستين انقلاب در مورد هويت انقلاب در قالب نظام جمهوري اسلامي، قانون اساسي، تأسيس نهادهاي انقلابي و... تعبيه فرمود و همه اين زيرساخت ها با رأي مردم ساخته و نوسازي مي شود، به آمريكايي ها چنين اجازه اي نمي دهد.
اخيراً فرماني از سوي دشمن صادر شده و آن، اينكه اصلاح طلبان بين انقلاب و اصلاح طلبي يكي را بايد انتخاب كنند ولو به قيمت پياده شدن از قطار نظام و حكومت! البته اين رويكرد در زمان تحصن نمايندگان مجلس ششم تست شد، جواب نداد و آنها همين فكر پوسيده را 
مي خواهند دوباره احيا كنند.
شرافت و عزت و كرامت شمار زيادي از اصلاح طلباني كه خود در انقلاب نقش داشته و دارند، اجازه تست دوباره اين تئوري را 
نمي دهد. واضع اين تئوري كه آقاي منتظري را از نظام و  انقلاب جدا كرد و با ذهن شماري از اصلاح طلبان هم اكنون بازي مي كند، بعدها جايزه خود را از بنياد جوائز مطبوعاتي بريتانيا، كميسيون ملي حقوق بشر فرانسه و نيز نشان شجاعت از بنياد اجنبي گرفت.
اين تست در فتنه 88 جواب نداد، به همين دليل سران فتنه در حصر ماندند و آنها را كه هم بيرون حصر بودند به شناعت اين تصميم كه انقلابي بمانيم يا اصلاح طلب؟ پي بردند، توطئه دشمن خنثي شد و آمريكايي ها از نبرد نرم دوم عليه انقلاب هم نتيجه اي نگرفتند.
آمريكايي ها در نبرد نرم سوم همين تئوري پوسيده را دنبال 
مي كنند. زدن زير ميز مذاكرات بر جام و عملياتي كردن زيرساخت هاي 
بي رحمانه ترين و شديدترين تحريم ها و نهايي كردن آن ظرف 180 روز، بخشي از نبرد نرم سوم آمريكا عليه انقلاب است. آمريكايي ها 
نتايج اين تحريم ها و فشارها را مي خواهند روز 13 آبان، روز فتح لانه جاسوسي بگيرند. ظاهراً برنامه زمان بندي آنها اين‌طور تنظيم شده است.
امروز مديريت كشور بيش از هر زمان نياز به كار جهادي با روحيه انقلابي‌گري دارد. اين مديريت در سطح سه قوه مي تواند 
خنثي كننده توطئه هاي پسابرجامي باشد. همان طور كه رئيس جمهور گفت: «امروز نياز است همه متحد در برابر آمريكا بايستند.» در اين گفته كسي شك ندارد، اما اين رويكرد يك الزاماتي دارد كه بايد آن را رعايت كرد؛ اولين الزام آن تقواي ديني و سياسي است. دومين الزام آن رصد كردن شرارت دشمن و خواندن دست او و حساسيت در برابر فتنه آفريني هاي سخت و نرم است. سومين الزام، تضمين استقلال كشور از طريق پايبندي به اصول و حفظ آرمان هاي امام خميني (ره) و هدايت هاي پيامبرگونه رهبري معظم انقلاب است. با اين الزامات، جشن پيروزي انقلاب در 40 سالگي آن باشكوه تر از هر سال در 22 بهمن امسال، چشم دشمنان انقلاب را كور و دل دوستان انقلاب را شاد خواهد كرد.
انقلاب اسلامي از دستور كار خود كه همانا ايجاد تمدن اسلامي از طريق به زير كشاندن طواغيت جهان به ويژه آمريكاست، دست بر نمي دارد، تلاش غرب به ويژه آمريكا براي نابودي و براندازي انقلاب به جايي نمي رسد. اكنون هدفي كه امام خميني (ره) به عنوان پيامبر آ‌زادي و آزادگي در عصر ما دنبال مي كرد، در دستور كار انقلابيون جهان است. هيچ فشار و توطئه اي نمي تواند اين دستور كار را از گفتمان آزادي در جامعه جهاني حذف كند. امروز انقلابيون در ايران و جهان يك دستور كار بيشتر ندارند و آن اتحاد و همگرايي حول محور قرآن و ولايت است. در سايه اين وحدت، همه موانع و فتنه ها از پيش پا برداشته خواهد شد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9220/1/20816/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha