آرشیو
انتخاب نشریه


بيانيه پاياني نشست سازمان همکاري اسلامي :
قدس، پايتخت ابدي فلسطينيان باقي مي ماند

سازمان همکاري اسلامي در بيانيه پاياني خود در استانبول تاکيد کرد که اقدام آمريکا در انتقال سفارت خود به قدس چيزي را تغيير نخواهد داد و قدس، پايتخت ابدي فلسطينيان باقي مي ماند. به گزارش تسنيم، در بيانيه پاياني سازمان همکاري اسلامي آمده است : انتقال سفارت آمريکا به قدس، باعث تغيير وضعيت آن نمي شود. همچنين در اين بيانيه تاکيد شده است که «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا از جنايات صهيونيست ها 
حمايت مي کند. در اين بيانيه خواسته شده تا از ملت فلسطين حمايت بين المللي صورت بگيرد. در بيانيه سازمان همکاري اسلامي جنايات نيروهاي صهيونيستي در غزه عليه فلسطينيان محکوم شده و اعلام شده که اقدام آمريکا در انتقال سفارت خود به قدس باعث تشويق اشغالگران در هدف قرار دادن فلسطينيان شده است. سازمان همکاري اسلامي در بيانيه پاياني خود خواستار اتخاذ گام هايي شده است تا مانع از آن شود که ديگر کشورها نيز سفارت خود را به قدس منتقل کنند. همين گزارش حاكي است: رئيس جمهور کشورمان با بيان اينکه اشغال فلسطين توسط کيان صهيونيستي بزرگ‌ترين تهديدِ جهان اسلام است، گفت: دولت جديد آمريکا تهديدي خطرناک براي نظام حقوقي و صلح و امنيت جهاني است. 
به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحاني در نشست فوق‌العاده سران سازمان همکاري اسلامي در استانبول، با ارائه 6 ابتکار و پيشنهاد عملي، از همه مسلمانان و دولت هاي اسلامي خواست با وحدت در عمل و همکاري و همراهي در ساختن منطقه اي قويتر و پايدارتر و دوري از منازعات بيهوده و فرساينده، زمينه پايان اشغالگري را فراهم ساخته و منطقه پهناور خاورميانه و آسياي غربي را يک‌بار ديگر به مکان همزيستي اديان ابراهيمي تبديل کنند.
حجت الاسلام روحاني شامگاه جمعه خطاب به سران کشورهاي اسلامي شرکت کننده در اين اجلاس 
فوق العاده، با تاکيد بر اينکه صهيونيست‌هاي جنايتکار در مقابل چشم اشکبار جهانيان؛ با پايمال کردن کرامت انساني و تحقير همه  ارزش‌ها، جامعه جهاني را به مبارزه طلبيده اند، اظهارداشت: اگر رژيم صهيونيستي در احاطه کشورهاي توسعه يافته و مردم سالار قرار گيرد و با يک امت متحد مواجه باشد، هرگز نخواهد توانست چنين آسوده خاطر به جنايات خود ادامه دهد.همچنين رئيس جمهور در اين نشست گفت: امروز ما به سوگ آخرين پرده از جنايات هفتادساله نسل‌کشي بي‌گناهان در فلسطين نشسته‌ايم. صهيونيست‌هاي جنايتکار در مقابل چشم اشکبار جهانيان؛ با پايمال کردن کرامت انساني و تحقير همه ارزش‌ها، جامعه جهاني را به مبارزه طلبيده اند. در حالي که صدها هزار بي‌گناه از ابتدايي‌ترين حقوق انساني محرومند، رژيم صهيونيستي، نظام آپارتايد و قوم گراي خود را به دروغ، دموکراسي معرفي کرده و افراطي گري مذهبي حاکم بر خود را سکولاريسم مي‌نامد و اندوه‌بارتر آنکه برخي کشورهاي غربي نيز، تجاوزهاي اشغالگران را توجيه مي‌کنند.وي خطاب به سران كشور هاي اسلامي گفت: اکنون وقت آن فرا رسيده است که از خود بپرسيم چگونه مي‌توان دشمن صهيونيستي را براي هميشه، از تعرض به کيان و ناموس امت اسلام بازداشت؟ اگر به جاي تحريمِ تنها گروهِ پيروز در برابر دولت اشغالگر، همه يک‌صدا پيام مقاومت را تکرار مي‌کردند؛ اگر صهيونيست‌ها به جاي اطمينان از سکوت برخي و زمزمه هاي 
ذلت بار برخي ديگر، در مقابل خود، يک منطقه قدرتمند مي‌ديدند، آيا جرأت اين‌گونه وحشي‌گري ها 
را پيدا مي‌کردند؟ 
وي سپس 6 پيشنهاد به شرح زير را به نشست سازمان كنفرانس اسلامي ارائه داد: 
۱- درخواست از سازمان ملل متحد براي برگزاري يک نشست ويژه مجمع عمومي براي رسيدگي به موضوع تصميم غيرقانوني دولت آمريکا و جنايات اخير رژيم صهيونيستي عليه مردم فلسطين در غزه بايد پيشنهاد و پي‌گيري شود.  
۲- تشکيل يک «گروه کارشناسي» متشکل از متخصصان حقوقي، سياسي و اقتصادي ذيصلاح کشورهاي عضو به منظور بررسي دقيق و تدوين راهکارهاي مقابله با تصميم غيرقانوني اخير دولت آمريکا در سطوح بين‌المللي، منطقه‌اي و ملي.
۳- اتخاذ اقدامات سياسي، اقتصادي و تجاري عليه دولت آمريکا و رژيم صهيونيستي. از دولت‌هاي مسلمان و ملت‌هاي آزادي‌خواه جهان مي‌خواهيم در راستاي کمک به ملت فلسطين و مقابله با تصميم مخرب ترامپ، در مناسبات سياسي، اقتصادي و تجاري خود با دولت آمريکا تجديد نظر کرده و همچنين همه مناسبات خود را با رژيم غاصب صهيونيستي قطع نموده و کالاها و شرکت‌هاي صهيونيستي را تحريم کنند.
۴- ايجاد راهکارهاي مناسب براي اقدام دسته جمعي در ارائه کمک هاي بشردوستانه به مردم فلسطين.
۵- زرادخانه هسته اي رژيم صهيونيستي خطر جدي براي صلح و امنيت بين المللي به ويژه در منطقه غرب آسياست. عاري شدن اين منطقه از سلاح هاي 
هسته اي که بارها توسط ايران پيشنهاد شد، بايد در اولويت اقدامات کشورهاي اسلامي قرار گيرد.
۶- اعلام آخرين جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس در تقويم همه کشورهاي اسلامي به عنوان روز حمايت مردم مسلمان و همه آزادگان جهان از مردم فلسطين و اعتراض به جنايات اسرائيل و حاميانش؛ اين ميراث امام خميني(ره) است که موثرترين روش مبارزه را بسيج امت اسلامي عليه صهيونيست ها معرفي نمود.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9220/1/20804/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha