آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

 طرح کاهش نمايندگان تهران کليد خورد
عضو کميسيون شورا‌ها و امور داخلي کشور در مجلس از طرح کاهش نمايندگان تهران در مجلس شوراي اسلامي خبر داد. به گزارش ميزان، حسين مقصودي افزود: در حال حاضر ۱۵ نماينده اين طرح را به امضا رسانده‌اند. وي تاکيد کرد: نمايندگان بر اساس اين طرح پيشنهاد کرده‌اند که نمايندگان تهران از ۳۰ تن به ۲۰ تن کاهش پيدا کنند. اين طرح در دستور بررسي کميسيون شورا‌ها قرار دارد و به زودي مورد بررسي قرار مي‌گيرد.اين نماينده مجلس اظهار داشت: معتقدم همواره برداشت نادرستي که از قوانين وجود دارد ما را به اين نکته سوق مي‌دهد که افزايش و کاهش نمايندگان بايد تنها بر مبناي جمعيت باشد، چرا که اين خود تنها بخشي از شاخص‌هاي مد نظر است و بايد به موضوعاتي از جمله گستردگي و محروميت استان‌ها هم به عنوان برخي از شاخص‌هاي مهم توجه داشت.
***
يک موفقيت بسيار بزرگ
فارس نوشت: يکي از مراکزي که در حملات موشکي محور مقاومت هدف قرار گرفت، مقر بسيار سري ارتش رژيم صهيونيستي به نام «يگان جمع آوري تصاوير9900» است که يکي از سري‌ترين بخش‌هاي واحد اطلاعات نظامي رژيم صهيونيستي به شمار مي‌رود. تعيين مقر اين يگان و منهدم کردن آن که از پيشرفته‌ترين تجهيزات براي رصد تا عمق بيش از 80 کيلومتري داخل سوريه برخوردار بود، يک موفقيت بسيار بزرگ است. معمولا در طول ماه‌هاي گذشته اين مرکز هيچ وقت از نيروهاي متخصص خالي نبوده است و بايد ديد در زمان اصابت موشک‌ به اين مرکز، چند نفر از متخصصان رژيم صهيونيستي در آن حضور داشتند. به گزارش کانال اخبار سوريه، حمله به اين مقر بسيار سري را که مديريت پهپادهاي رژيم صهيونيستي در سوريه را بر عهده داشت، بايد تلافي دقيق و حساب شده به شهادت هفت نفر از واحد پهپادي سپاه پاسداران در فرودگاه تي4 ارزيابي کرد. صهيونيست‌ها هيچ وقت فکر نمي‌کردند که اين گونه کيش و مات شوند، چرا که براي اين رژيم آنچه بيش از همه چيز اهميت داشته و دارد، حفظ نيروي انساني، مخفي‌کاري و داشتن دست بالاتر است. از مراکز ديگري که هدف قرار گرفت، «مرکز نظامي فرماندهي شنود فني و الکترونيکي» ارتش عبري بود که مهم ترين نقش را در شهادت شهيد مغنيه و شهيد الله ‌دادي داشت.
فعاليت سياسي براي ما بسيار سخت خواهد شد
محمد رضا خاتمي، فعال سياسي اصلاح‌ طلب در نشست رؤساي دواير حزب اتحاد ملت ايران اسلامي درباره برجام و ادامه دادن آن با اروپايي‌ها، با تأکيد بر اينكه «اروپايي‌‌‌‌ها آن‌چنان مستقل هم نيستند و شرکت‌هاي بزرگ به دنبال منافع و سرمايه‌‌‌گذاري مي‌‌‌روند.» گفت: «اگر در مجموع ايران نيز تصميم به خروج از برجام بگيرد، سياست‌‌‌ورزي براي اصلاحات بسيار سخت خواهد بود.» پايگاه خبري تحليلي بصيرت نوشت: شايد در نگاه اول بپرسيم كه خروج آمريكا از برجام و سپس خروج احتمالي ايران از آن، چه نسبتي با 
اصلاح‌ طلبان دارد؟ اما بايد مواضع اصلاح‌ طلبان درباره آمريکا و همه تلاشي را كه در همه سال‌هاي پس از دولت روحاني براي بزك چهره آمريکا و توجيه مذاكره با آمريکايي‌ها كردند، مروري سريع كرد.
***
صعود منحني پشيماني
صادق زيباکلام در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: واقع مطلب اين است که دولت آقاي روحاني ظرف ۱۰ ماه گذشته به شدت اعتبار و احترامش را از دست داده... بله، ايشان اعتبارشان را به شکل باورنکردني‌اي از دست دادند... وضعيتي که دولت آقاي روحاني در چهار سال اول داشت، 
به رغم همه مشکلات و مسائلي که ايشان با آن روبه‌رو بود، ولي اين طوري نبود که اين قدر اعتبارش را از دست بدهد... در دولت دوم به سرعت حيرت انگيزي مي‌توان گفت که از مهرماه سال گذشته به اين سو، واقعاً در نيمه دوم سال ۹۶، از مهر تا اسفند ۹۶ اگر شما منحني را ترسيم کنيد - نمي‌خواهم لغت محبوبيت را به کار ببرم - ولي اعتبار ايشان دارد به شدت سقوط مي‌کند و يک منحني ديگري اگر ترسيم کنيم که اسمش را منحني پشيماني گذاشته ‌ام، اين منحني دارد به سرعت رو به صعود و بالا حرکت مي‌کند؛ يعني روزبه‌روز بر تعداد کساني که ابراز و احساس پشيماني مي‌کنند از اينکه به ايشان رأي دادند، بيشتر و بيشتر مي‌شود... معتقدم خود آقاي روحاني هم در اينکه دولتش بي‌اعتبار شده، کم تقصير نداشته. زيباکلام افزود: آيا ما مي‌توانيم بگوييم که يک اتاق فکري در جايي هست و توسط تندروها دارد هدايت و اداره و برنامه ريزي و سازماندهي مي‌شود و خلاصه کلام، هدفش هم همين است که دولت روحاني را به اينجا بکشاند؟ من معتقدم چنين اتاق فکري وجود ندارد.
***
آمريکا تنها ماند
ژنرال مارتين دمپسي، رئيس سابق ستاد مشترک ارتش امريکا در انتقاد از خروج کاخ سفيد از برجام گفت: اين مسئله باعث شده که ايالات متحده تنها بماند. اين فرمانده سابق ارتش امريکا در دولت باراک اوباما با اشاره به خروج واشنگتن از برجام در توئيتر خود نوشت: از متحدان‌مان دور شده و از توافق هسته‌اي با ايران خارج شديم. اين در حالي است که از منظر راهبردي ما بايد در حل مشکلات پيچيده همکاري مي‌کرديم. وي در مورد تبعات اين تصميم دونالد ترامپ، رئيس جمهوري امريکا براي خروج از برجام گفت که اين اقدام موجب شده تا امريکا اينک شرکاي کمتري داشته باشد. دمپسي افزود: شرکاي کمتر يعني گزينه‌هاي کمتر. ما اکنون در يک مسير پرخطرتر تنها شده و گزينه‌هاي کمتري داريم.
***
نصيحت پوتين به نتانياهو
روزنامه البناء چاپ لبنان در مطلبي با اشاره به سفر نخست وزير رژيم صهيونيستي به مسکو و ديدار با رئيس جمهوري اين کشور نوشت: اين بار نتانياهو براي فهم موضع روسيه در مورد حملات اخير اسرائيل به پايگاه‌هاي سوريه وارد مسکو شده و با مخالفت رئيس جمهوري روسيه با تصميم ترامپ در مورد توافق هسته‌اي با ايران روبه‌رو شد که آن را بازي با آتش دانسته و به دنبال تلاش براي آرام کردن اوضاع است؛ چرا که در صورت اوج گرفتن مقابله‌ها، روسيه در تحمل نتايج آن، شريک نخواهد شد. به گزارش انتخاب، برخي پايگاه‌هاي خبري اسرائيل در اين باره نوشته‌اند: نتانياهو در اين سفر تلاش کرد پوتين را واسطه کند تا به تعهدي از جانب ايران دست يابد مبني بر اينکه به حمله به تي‌فور پاسخ نمي‌دهد. اما نخست وزير اسرائيل در اين باره پاسخ مثبتي نشنيده است و پوتين نصيحت‌هاي پيشين خود در مورد خروج از بازي با آتش در سوريه را خطاب به نتانياهو تکرار کرده و از او خواست از جغرافياي سوريه به نفع دولت اين کشور عقب‌نشيني کند.


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9217/1/20448/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha