آرشیو
انتخاب نشریه


رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار رئيس جمهوري سريلانکا:
کشورهاي آسيايي بايد هر چه بيشتر با يکديگر همکاري کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامي تاکيد کردند: کشورهاي آسيايي بايد هر چه بيشتر با يکديگر کار و همکاري کنند. به گزارش گروه سياسي خبرگزاري تسنيم حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر روز يک‌شنبه در ديدار آقاي سيريسنا رئيس جمهوري سريلانکا با اشاره به روابط فرهنگي و تاريخي ميان دو کشور و همچنين کشورهاي منطقه شبه قاره، سطح کنوني روابط تجاري ايران و سريلانکا را بسيار کمتر از ظرفيت‌هاي موجود دانستند و تأکيد کردند: کشورهاي آسيايي بايد هر چه بيشتر با يکديگر کار و همکاري کنند، زيرا اين همکاري‌ها موجب تقويت آنها خواهد شد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي پيشرفت‌هاي علمي، فني و تحقيقاتي ايران را زمينه‌اي مناسب براي گسترش همکاري‌هاي دو کشور برشمردند و افزودند: جمهوري اسلامي ايران آماده تقويت دوستي و همکاري با دولت و کشور شماست و در اين خصوص بايد يادداشت‌هاي تفاهمي که امروز امضا شد، به‌طور جدي پيگيري و عملياتي شوند.
برپايه اين گزارش در اين ديدار که آقاي روحاني رئيس جمهور نيز حضور داشت، آقاي سريسنا با ابلاغ سلام گرم دولت و ملت خود به رهبر انقلاب، گفت: در مذاکرات امروز تصميم گرفتيم فعاليت‌ها و همکاري‌هاي دو کشور را چند برابر و تفاهمات انجام‌شده را عملي کنيم.
رئيس جمهوري سريلانکا، ايران را يکي از پيشرفته‌ترين کشورها در حوزه فني، علمي و دانشگاهي دانست و ابراز اميدواري کرد در نتيجه افزايش همکاري‌هاي دو کشور، سريلانکا از پيشرفت‌هاي علمي ايران بهره‌مند شود.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9215/1/20310/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha