آرشیو
انتخاب نشریه


درد آمريكايي ‌ها چيست؟

محمدكاظم انبارلويي
anbarloee.ir
درد آمريكايي‌ها چيست كه اين روزها به پاره كردن قراردادها و پيمان‌هاي بين المللي و نقض حقوق بين‌الملل و نهايتاً بي‌هويتي و بي حيثيتي روي آورده‌اند؟
درد آمريكايي‌ها چيست كه ديگر چهره خود را پشت ويترين 
«جامعه جهاني» پنهان نمي كنند و اين گونه عريان به صحنه آمده اند؟
درد آمريكايي‌ها چيست كه اكنون به عنوان بزرگترين تهديد صلح و امنيت جهاني رخ نشان مي دهند و مي خواهند هزينه امنيت خود را از جيب همپيمانان خود در منطقه و جهان بپردازند؟
درد آمريكايي‌ها چيست كه ديگر به فكر همگرايي در جي هشت، 
جي بيست و ديگر پيمان‌هايي كه متضمن نظم نوين جهاني به قرائت اتاق فكرهاي مستقر در واشنگتن بود، نيستند؟
هيئت حاكمه آمريكا اين روزها  مرد مستي را مي‌ماند كه بطري مشروب در دست دارد و در خيابان‌هاي جهاني عربده مي‌كشد، فحش مي‌دهد ، حرف بي‌ربط مي‌زند  و مزاحمت براي عابرين جهاني ايجاد مي‌كند.
ترامپيسم يك پديده در جهان سياست و روابط بين الملل نيست، ترامپيسم يك تصوير عريان از چهره خبيث آمريكا بدون پرده‌پوشي است.
واقعيت اين است كه فوران چشمه توليد انديشه سياسي و فكري در غرب به ويژه آمريكا متوقف شده است. از ايده‌هاي ليبراليسم جز فرآورده‌هاي فكري فاشيسم، چيزي بيرون نمي آيد. آمريكايي‌ها به همان دردي مبتلا شده اند كه آلمان‌ها در اوايل قرن بيستم دچار شدند و جهان را به آتش كشيدند.
زير كاسه نقض پيمان‌هاي بين‌المللي و لات‌بازي سياسي در عرصه حقوق بين الملل از سوي سردمداران كاخ سفيد، نيم كاسه‌اي وجود دارد كه نخبگان جهان را به اين سو هدايت كرده است كه اگر جلوي آن گرفته نشود فجايع دو جنگ جهاني اول و دوم به شكل ديگري تكرار خواهد شد.
آتش بيار تنور رويكرد فاشيستي آمريكا، صهيونيست‌ها و قارون‌هاي عرب هستند كه در پخت و پز جنگ‌هاي آتي نقش اساسي بازي مي كنند.
اما مشكل آمريكايي‌ها با ما چيست؟ مشكل آنها با جهان، تقسيم منابع و منافع جهاني است كه در هر يك از پنچ قاره جهان حساب و كتاب خاص خود را دارد و شايد به ما ربط پيدا نكند. مشكل آمريكايي‌ها با ملت ايران اين است كه ملت ما به رهبري امام خميني (ره) فرش زيرپاي قدرت آمريكا در كليدي ترين و حساس‌ترين نقطه جهان يعني غرب آسيا را كشيده است و آمريكايي‌ها معتقدند پمپاژ بيداري اسلامي و خودباوري در كشورهاي جهان به ويژه جهان اسلام از تهران صورت مي‌گيرد. آنها معتقدند بايد جلوي «روشنگري‌» و «بيدارسازي» و غلبه منطق اسلام و ايران در جهان را از طريق براندازي نظام اسلامي در تهران گرفت. آمريكايي ها معتقدند ايراني‌ها با تكيه بر اسلام به عنوان نخ تسبيح شكل‌گيري قدرت جديد، منافع واشنگتن را در منطقه و جهان تهديد مي‌كنند. آمريكايي‌ها معتقدند درخشش نام پيامبر اعظم (ص) 
و پيام‌هاي قرآن و احكام حيات بخش اسلام، سكه «ليبراليسم» و تفكر «دموكراسي ليبرال» را بي‌اعتبار كرده است.
ايران به کمک اسلام‌شناسان آگاه و خبره، ماركسيسم را به موزه تاريخ سپرده و استخوان‌هاي شكسته شده ‌آن را دفن كرده است. اكنون به سراغ ليبراليسم آمده‌اند و همين سرنوشت در انتظار ايدئولوژي دموكراسي ليبرال است كه قرار بود در پايان تاريخ حرف آخر را بزند.
آمريكايي‌ها به اروپايي‌ها و ديگر شركاي خود مي گويند با چشم باز سرعت تحولات سياسي و تغيير معادلات قدرت در جهان را ببينيد. به آنها مي گويند شما قدرت امام خميني (ره) و پس از آن رهبر معظم انقلاب اسلامي آيت الله العظمي خامنه‌اي را دست كم گرفته‌ايد، فرصت را داريد از دست مي‌دهيد، دير بجنبيد استخوان‌هايتان در زير خروارها خاك خواهد پوسيد.
آمريكايي‌ها مي‌گويند همه ديكتاتورها در جهان و در رأس آن استكبار و استبداد جهاني در معرض خطر، فروپاشي و سقوط هستند. مردم جهان دنبال انديشه پاك، حكومت پاكدستان و معنويت معطوف به وحي هستند. اين قلم كالاها در هيچ يك از دكان هاي انديشه‌هاي خودساز بشري به ويژه ليبراليسم پيدا نمي‌شود.
آمريكايي‌ها دشمن شماره يك ملت ايران هستند، چرا كه مردم ما با قدرت و اقتدار و عزت پشت اسلام و قرآن ايستاده ‌اند و حاضرند با شهادت هزينه‌هاي اين ايستادگي را بپردازند.
تحليل عميق و بيدارساز و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در ديدار با فرهنگيان از فلسفه تداوم خصومت‌ورزي آمريكا عليه ملت ايران واقعاً شنيدني است، بايد ده‌ها بار آن را بازخواني كرد تا به عمق شرارت و پستي دشمنان اسلام پي برد و از دل بستن به پيمان با آنها پرهيز كرد. ما امروز بر سر يك پيچ تاريخي قرار داريم.
در مدينه، سه طايفه صهيونيستي با پيامبر اسلام صلي الله عليه و آله پيمان عدم تعرض داشتند؛  بني قينقاع، بني نظير و بني قريضه هر سه پيمان شكستند و نقض عهد كردند. آنها از اين نقض عهد سودي نبردند و در جنگ با مسلمانان شكست فاحشي خوردند كه هنوز هم طعم تلخ اين شكست‌ها در ذائقه صهيونيست‌هاست. خداوند در قرآن به مسلمانان وعده فرمود كه قلعه‌هاي محكم و بلند دشمني آنها فتح شدني است. اين وعده عملي شد؛ «و انزل الذين ظاهروهم من اهل الكتاب من صياصيهم و قذف في قلوبهم الرعب فريقاً تقتلون و تأسرون فريقا» (سوره احزاب، آيه 26)
از آموزه‌هاي قرآن است كه همزيستي مسالمت‌آميز با اهل كتاب تا زماني كه آنان ياور مخالفان نباشند و نقض عهد نكنند، جايز است . خداوند مي‌فرمايد از نيروهاي نفوذي و ستون پنجم دشمن و منافقين غافل نباشيد. آمريكايي‌ها نمي توانند به زيست بوم وحياني ملت ما آسيب رسانند.
اين آيه به مسلمانان امروز نويد مي‌دهد كه برج و بارو و قلعه‌هاي صهيونيست‌ها و آمريكايي‌ها يكي پس از ديگري به تصرف مؤمنين درخواهد آمد. عمليات اخير در جولان نشان داد كه چقدر رژيم صهيونيستي آسيب‌پذير است و حرفي براي زدن در اين مورد ندارد.
اميد آمريكايي ‌ها در براندازي، به يك مشت غرب‌زده و منافق از خدا بي‌خبر و طرفدار افكار پوسيده ليبراليسم، فاشيسم و ماركسيسم است . 
«ترس»، «عافيت طلبي»، «آماده خوري»، «خود مردم‌بيني»، «انفعال و وادادگي»، «وحدت گريزي» و بالأخره «نفاق و دورويي»، اين جريان را به دامن آمريكا و اروپا انداخته است. آمريكايي‌ها به اين جريان دل بسته‌اند و آنها را آلترناتيو خود، قبل و بعد از براندازي مي‌دانند.
ملت در حركت توفنده انقلابي خود در عبور از اين پيچ تاريخي، از روي جنازه آنها عبور خواهد كرد. دولت و ملت و مسئولين نظام، امروز يكپارچه و يكصدا عليه مظالم آمريكا و فريب اروپا قيام كرده اند. امروز براي كندذهن‌ترين و ساده‌لوح‌ترين افراد معلوم شده است درد آمريكايي‌ها و ستيز آنها با ملت ايران، نه سلاح هسته‌اي، نه نفوذ منطقه‌اي و نه حقوق بشر مي باشد. آنها به دنبال حيثيت از دست رفته خود هستند و نمي خواهند ايران الگوي اسلامي پيشرفت و توسعه و حيات طيبه براي مردم جهان و به ويژه مسلمانان باشد. ترامپ و صهيونيست‌ها گفته‌اند كه نمي‌گذاريم ايران چهل سالگي انقلاب را جشن بگيرد. آنها  نمي دانند در چهل سالگي، تازه كار شروع مي شود. بعثت 
نبي اكرم صلي الله عليه و آله از چهل سالگي اين وجود نوراني شروع شد. آنچه در اين چهل سال به صورت تحكيم زيرساخت‌هاي مقاومت در ايران و جهان شكل گرفته است مقدمه ظهور و نمود آن بعثت دائمي است. هيچ قدرتي در جهان نمي‌تواند جلوي اين ظهور را بگيرد. درد آمريكايي‌ها را با قدرت و مقاومت، درمان مي‌كنيم. آنها لياقت گفتگو را ندارند. ايران در مسيري قرار گرفته است كه آن را مي توان پايان گفتگو و آغاز مسيري دانست كه آنها از آن فرار مي كنند.
اينكه رهبر انقلاب به نمايندگي از كل ملت ايران در پاسخ به تهديدات واشنگتن به ترامپ گفتند؛ شما غلط مي‌كنيد! اعلام يك موضع رسمي از عمق دل ملت ايران و حتي ملت‌هاي جهان بود. ملت ايران به جولان آمريكا در جهان و جولان رژيم صهيونيستي در منطقه پايان مي‌دهد. اين پاسخ از بلندي‌هاي جولان شروع شده و ان شاء الله ادامه خوهد يافت. دوران بزن دررو در سياست و در حوزه نظامي گذشته است.
ضربه دوم و ضربات بعدي را بايد از روز نكبت شروع كرد و به هفتاد سال غصب يك سرزمين مقدس پايان داد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9214/1/20203/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha