آرشیو
انتخاب نشریه


پايان دوره بزن در رو
صهيونيست‌ها در جولان زمين‌گير شدند

بخش سياسي خارجي: 68  موشک که از خاک سوريه به مواضع رژيم صهيونيستي در جولان اشغالي شليک شدند چندين مرکز مهم و حساس اسرائيل را هدف قرار دادند و سامانه گنبد آهنين نيز نتوانست اين موشک ها را رهگيري کند.الميادين به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: سامانه گنبد آهنين نتوانست اين موشک ها را رهگيري کند. اين حمله پس از تجاوز اسرائيل به مناطقي در منطقه القنيطره در جنوب سوريه صورت گرفته است.الميادين با اشاره به جزئيات اين حمله تاکيد کرد: محموله نخست موشکي که با آن پايگاه‌هاي اسرائيل مورد هدف قرار گرفت، شامل بيش از 50 موشک بوده است و هر يک از مجتمع هاي مورد هدف قرار گرفته شده، شامل چندين مرکز اصلي نظامي بوده است.
اين موشک ها 10 مرکز مهم را هدف قرار داده است که به اين شرح است:
1- مرکز نظامي رهگيري اطلاعاتي و الکترونيکي 2- پايگاه سري اطلاعات مرزي 3- مرکز نظامي شنود شبکه هاي مخابراتي و ماهواره اي 4- مرکز نظامي کنترل ارسال پارازيت 5- مرکز تنظيمات و سازماندهي ارتباطي و فرستنده ها 6- مرکز کنترل يگان تسليحات به‌کار رفته در عمليات‌هاي نظامي زميني 
7- فرودگاه بالگردهاي نظامي 8- مقر فرماندهي نظامي تيپ 810 نظامي 9- مقر فرماندهي گردان‌هاي نظامي در منطقه حرمون10- مقر زمستاني يگان ويژه موسوم به “بنستيم”. در داخل هر يک از اين مراکز چندين مرکز نظامي اسرائيلي قرار داشته است و شاهدان محلي وقوع انفجارهاي بزرگ، آتش سوزي و رفت و آمد گسترده آمبولانس ها را تأييد کرده اند. 
همچنين منابعي ديگر در مصاحبه با الميادين تاکيد کردند: اسرائيل دستوراتي را درباره ضرورت مخفي نگهداشتن هرگونه اطلاعاتي در خصوص اين حمله موشکي به مواضع خود صادر و تاکيد کرده است: در اين زمينه به بيست موشک شليک شده از سوريه به سمت سرزمين هاي اشغالي سخن نگويند. رسانه هاي 
رژيم صهيونيستي نيز اعلام کردند از شهروندان اسرائيلي منطقه اشغالي جولان خواسته شده است به پناهگاه ها 
بروند.همچنين به گفته اين منابع، بيشتر اين پناهگاه‌ها در شماري از مناطق اشغالي مجهز به آب و برق نيست که اين مسئله باعث شده تا شهرک نشينان آنجا را ترک کنند. اين منابع گفتند: رژيم اشغالگر به آنها اجازه داده است اين پايگاه‌ها را ترک کنند اما از آن دور نشوند.پايگاه اينترنتي العهد لبنان نيز نوشت: رسانه‌هاي رژيم صهيونيستي فاش کردند دستگاه اطلاعاتي اين رژيم نتوانسته است از قبل به اطلاعات مربوط به حمله از سوريه به جولان اشغالي دست يابد. از سوي ديگر، فرماندهي کل ارتش و نيروهاي مسلح سوريه اعلام کرد که در نتيجه حمله بامداد پنج شنبه رژيم صهيونيستي به نقاطي در سوريه «سه شهيد» بر جاي گذاشت و با بيش از نيمي از موشک‌هاي شليک شده مقابله شده است. فرماندهي ارتش سوريه اعلام کرد که «تجاوز جديد اسرائيل، که نيروهاي ارتش با آن مقابله کردند، بار ديگر بيداري نيروها در دفاع از سرزمين و حاکميت سوريه را نشان داد... پدافند هوايي با کفايت و آمادگي بالا، موفق شد با بخش بزرگي از موج مداوم موشک‌هاي اسرائيلي در بامداد امروز مقابله کند؛ موشک‌هايي که تعدادي از مواضع نظامي سوريه را هدف گرفته بود».  به گفته فرمادهي ارتش سوريه، سه نفر بر اثر حمله رژيم صهيونيستي «شهيد» و دو نفر ديگر مجروح شدند و يک ايستگاه راداري و يک انبار مهمات منهدم و تعدادي از مواضع پدافند هوايي دچار خسارت شد.  ارتش سوريه با تأکيد بر آمادگي نيروهاي مسلح براي مقابله با هر تجاوز جديد،‌تصريح کرد که «تلاش‌هاي[ اسرائيل] براي حمايت از تروريسم، بي‌ثمر خواهد ماند... و چنين تلاش‌هايي جز به دستاوردهاي بيشتر ارتش در مبارزه با تروريسم در کل خاک سوريه منجر نخواهد شد.  وزارت دفاع روسيه اعلام کرد که 28 جنگنده اسرائيلي در حملات بيستم ارديبهشت به نقاطي از سوريه که شامل اف-15 و اف-16 است، مشارکت داشته‌اند و مجموعا 60 موشک شليک کرده‌اند.وزارت دفاع روسيه نيز گفته است که پدافند هوايي سوريه، بيشتر از نيمي از موشک‌هاي شليک شده را منهدم کرده است. اين موشک‌ها به گفته وزارت دفاع روسيه، نقاطي که ايراني‌ها در آن هستند و همچنين سامانه‌هاي پدافند هوايي و جنوب سوريه را هدف گرفته بود.چنان که روزنامه گاردين گزارش داده است، جاناتان کونريکاس سخنگوي بين‌المللي و مسئول شبکه اجتماعي ارتش رژيم صهيونيستي به خبرنگاران گفت: ارتش رژيم صهيونيستي توانست تعدادي از راکت‌هاي شليک شده به سوي خود را رهگيري کند ولي تمامي آن‌ها را رهگيري نکرده است.روزنامه انگليسي تلگراف هم در مطلب مشابهي به نقل از ارتش رژيم صهيونيستي نوشت، راکت‌هاي شليک‌شده به سوي نيروهاي صهيونيست در جولان ۲۰ عدد بوده که گنبد آهنين ۴ راکت را ساقط کرده است.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9213/1/20086/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha