آرشیو
انتخاب نشریه


دشمن به فکر چيست؟

دکتر حسن کربلايي
hassankarbalaei@gmail.com
ترامپ به چه چيزي فکر مي کند؟ او عملاً از برجام خارج شده است و وزارت خزانه داري آمريکا به مثابه اتاق جنگ اقتصادي دشمن هر روز به تصرفات اقتصادي خود مي افزايد.
گزينه تغيير رژيم جمهوري اسلامي ايران هميشه روي ميز سياست خارجي آمريکا بوده و پنتاگون تمهيدات نظامي آن را به عهده داشته است. 
سازمان سيا نيز از طريق نفوذ به چند و چون براندازي فکر مي کرده است. اما هر چه بيشتر تلاش مي کنند کمتر نتيجه مي گيرند. حوادث دي ماه گذشته شاخک هاي آمريکايي ها را تيزتر کرده است و مي خواهند 
يک بار ديگر شانس خود را امتحان کنند.
توطئه آمريکايي ها از طريق پيام رسان هاي خارجي به ويژه تلگرام در حوزه اقتصادي کمتر از حوزه امنيتي نيست. متاسفانه 60 درصد حريم الکترونيک کشور در اختيار تلگرام قرار داده شده است تا به توطئه هاي اقتصادي، امنيتي، فرهنگي و اخلاقي خود ادامه دهد. 
تاسف بارتر از اين آنکه در حالي که همه مسئولان کشور براي رفع اين تهديد بسيج شده اند رئيس جمهور کشورمان به تنهايي و به بهانه هاي 
بي اساس از تلگرام دفاع مي کند!
آمريکايي ها به برجام به عنوان يک وسيله که زمينه ساز براندازي نظام است نگاه مي کنند. به قول وزير خارجه انگليس، برجام دستبند روي دست هاي ايران است. هنوز در تهران رئيس جمهور به برجام اميدوار است و اين در حالي است که هيچ يک از مقامات سياسي در داخل دولت چنين نگاهي ندارند و دستاورد آن را هيچ يا "تقريباً هيچ مي دانند."
دلار و يورو روز به روز گرانتر مي شود و اثري از مديريت مثبت دولت در اين زمينه ديده نمي شود. يک سوي کاهش ارزش پول ملي به سوءمديريت مسئولان دولتي و از سوي ديگر به توطئه آمريکايي ها برمي گردد.
توطئه آمريکايي ها را مي توان با آتش زدن برجام و خروج از 
«ان پي تي» خنثي کرد اما سوءمديريت مسئولان دولتي مستلزم تغيير نگرش اقتصادي دولت و مديريت کشور بر اساس سياست هاي کلي و نيز اجراي اقتصاد مقاومتي است.
دولت چاق و فربه توان تحرک بيش از اين را ندارد. بايد مسئولان دلسوز با اراده جهادي به ميدان بيايند تا اين مشکل حل شود.
اين روزها اصلاح طلبان که اعتراف مي کنند نردبان شکل گيري چنين دولتي بوده اند زبان به شکوه و شکايت از برنامه هاي اقتصادي يا بهتر بگوييم بي برنامگي دولت گشوده اند و روزنامه هاي آنها و فضاي مجازي پر از پرت و پلا گفتن در اين مورد هستند.
هدف از اين پرت و پلا گفتن ها اجراي راهبرد "کي بود کي بود من نبودم" است.
صندوق بين المللي پول مي گويد ذخاير ارزي ايران در دو سال پس از برجام 20 ميليارد دلار کاهش يافته است. اين نشان مي دهد وعده هاي 
برجامي دروغي بيش نبوده است. آمريکايي ها هر روز به بهانه اي پول هاي 
بلوکه شده ايران را مصادره مي کنند و گوششان هم به احدي بدهکار نيست.
دولت و مجلس بايد به اين بازي خطرناک خاتمه دهند. قوه قضائيه نيز در اين باره مسئوليت هاي سنگين به ويژه در برخورد با نفوذي ها دارد.
دم دستي ترين کاري که مي شود در ارتباط با توطئه هاي اقتصادي دشمني کرد پس گرفتن سه لايحه تقديمي دولت در تامين نظرات «اف اي تي اف» است.
»اف اي تي اف» يک آرايش صد درصد جنگي آمريکا و اروپا در مورد نفوذ منطقه اي ايران و نيز قدرت دفاعي و موشکي کشورمان است. اين آرايش جنگي بايسته بندي و عده هاي مالي است. همان وعده هاي که در برجام شکل عملي به خود نگرفت.
آگاهان مي گويند ماهيت سه لايحه اي که اين روزها در مجلس تحت عنوان، "الحاق ايران به کنوانسيون مبارزه با تامين مالي تروريسم" و "اصلاح قوانين مبارزه با تامين مالي تروريسم" مطرح مي باشد، خودتحريمي است و براي تکميل تحريم هاي فلج کننده تدوين شده است.
دولت و مجلس بايد با هوشمندي آن را کنار بگذارند و بروند سراغ بانيان تروريسم در جهان يعني آمريکا و شرکاي اروپايي آنها و عزم خود را براي جنگ با تروريست‌هاي داعش و جبهه النصره و ... جزم کنند و نگذارند آمريکا جبهه نبرد با تروريسم را از عراق و سوريه به شهرهاي ايران و تهران بکشانند.
فرصت سوزي بس است. مديريت زمان و تصميمات راهبردي در شوراي عالي امنيت ملي و نيز کارگروه هاي اقتصادي دولت فوق العاده مهم است. دقيقاً بايد معلوم کنيم در اين پيچ خطرناک و تاريخي کجا ايستاده ايم و به کجا خواهيم رفت.
پيروزي حزب الله در انتخابات لبنان نشان داد که ايران براي تحکيم پايه هاي دموکراسي تلاش مي کند. جريان اشرار جهان و تبهکاران تروريست به فکر بازگشت سلطه و ديکتاتوري زر و زور تزوير هستند. ما هيچ‌گاه نبايد در راهي که طي مي کنيم ترديد کنيم.
ما در اين شرايط نياز به اتحاد ملي و انسجام اسلامي داريم هر کس بر طبل تفرقه و پروژه دوقطبي يا چند قطبي سازي بکوبد صداي دشمن را در داخل «تَکرار» مي کند.
اينکه دشمن به فکر چيست؟ پاسخش روشن است!
دشمن هيچ گاه از خصومت ورزي و کينه توزي چيزي کم نمي گذارد. اينکه ما به فکر چه هستيم، مهم است. آيا دشمن را رصد مي کنيم؟


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9211/1/19809/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha