آرشیو
انتخاب نشریه


مهندس سيدمرتضي نبوي: نمي‌توان به غير از زبان مقاومت و قدرت با آمريكا حرف زد

مهندس سيدمرتضي نبوي در گردهمايي اصناف و بازاريان گفت: غير از زبان قدرت و مقاومت، نمي‌توان با آمريكا حرف زد. وي كه به دعوت جامعه انجمن‌هاي اسلامي اصناف و بازار در مسجد امام خميني(ره) بازار سخن مي‌گفت، با اشاره به جنايات آمريكا و بدعهدي‌هاي غرب در برجام گفت: ما نبايد در شناخت ماهيت واقعي غرب و آمريكا دچار اشتباه شويم. مهندس نبوي افزود: جنايات آمريكا در زمان پهلوي نبايد فراموش شود. آمريكايي‌ها در نهضت ملي شدن نفت با فريب و نيرنگ، با يك كودتا دوباره محمدرضا پهلوي را سر كار آوردند و منابع نفتي ما را به غارت بردند. حضور منطقه‌اي آمريكا در زمان شاه به دو پايه استوار بود؛ يكي دلارهاي نفتي عربستان و ديگري قدرت نظامي ايران، آمريكا از اين طريق سلطه خود در منطقه را تحكيم مي‌بخشيد. ايران زمان شاه حامي اسرائيل بود و شاه از طريق ساواك هرگونه صداي حق‌طلبي را سركوب مي‌‌كرد. وي با اشاره به برخي شبهات در مورد تداوم خصومت ايران و آمريكا گفت: آمريكا دست از خصومت با ملت ايران برنمي‌دارد، چه زماني كه با پرخاشگري با او صحبت كنيم، چه زماني كه با زبان نرم و مسالمت‌آميز! آنها با انقلاب و اسلام مخالف هستند. وي با اشاره به تجربه برجام گفت: تجربه برجام نشان داد آنها به هيچ عهدي پايبند نيستند و در خصومت با ملت ايران هيچگاه كم نمي‌‌گذارند. نبوي با اشاره به مجاهدت‌هاي امام خميني(ره) براي رسيدن به استقلال و آزادي گفت: انقلاب اسلامي با مجاهدت ملت به رهبري امام خميني(ره) به پيروزي رسيد و آمريكا در رسيدن به اهداف سلطه‌طلبانه خود ناكام ماند. وي گفت: ملت ايران در 8 سال دفاع مقدس با توطئه ديگر آمريكا مبارزه كردند و پيروز شدند. سيدمرتضي نبوي به ديگر توطئه‌هاي آمريكا در منطقه در به وجود آوردن داعش اشاره كرد و گفت: ايران اسلامي با رشادت جوانان پاكباخته خود، توطئه آمريكا را در خارج از مرزهاي ايران خنثي كردند و در مبارزه با تروريسم پيروز شدند. اگر اين مجاهدت‌ها نبود، مردم با داعش بايد در شهرهاي ايران درگير مي‌شدند.
وي با اشاره به تحريم‌هاي اقتصادي آمريكا گفت: تحريم‌هاي اقتصادي از اول انقلاب بوده، اكنون با تحكيم زيرساخت‌هاي تحريم از سوي غرب تشديد شده است. برخي فكر مي‌كردند با گفتگو مي‌توان از تحريم‌ها عبور كرد،‌ اما تجربه برجام نشان داد اشتباه مي‌‌كردند. اين فكر درست نيست. وي گفت: برجام هم در دولت اوباما كه اين قرارداد بسته شد، نقض گرديد و هم در دولت كنوني آمريكا كه به هيچ عهد و پيماني پايبند نمي‌باشد. مديرمسئول روزنامه رسالت افزود: امروز ما با رئيس‌جمهوري در آمريكا طرف هستيم كه به هيچ اصول اخلاقي‌اي پايبند نيست و مفاسد او زبانزد ملت‌هاي جهان است. نگاه او به منطقه و اعراب خليج فارس، نگاه يك گاوچران به گاو شيرده است. عجيب اينكه همين نگاه را براي تحقير سران اعراب به زبان مي‌آورد.
وي با اشاره به حضور جمهوري اسلامي در منطقه گفت: ايران و جبهه مقاومت در برابر رژيم صهيونيستي ايستاده است و به همت جوانان خود پرچم سرافراز مقاومت را براي سرافرازي ايران و اسلام به اهتزاز درآورده است. ايران در برابر تجاوزات رژيم صهيونيستي و جنايات آمريكا ايستاده است و از عزت مومنين در جهان اسلام دفاع مي‌كند. اگر اين ايستادگي نبود، امروز بدتر از گذشته ايران به زير چكمه‌هاي آمريكا مي‌رفت. مهندس نبوي افزود: شرط تداوم پايداري و مقاومت در برابر آمريكا، اتحاد ملي و انسجام اسلامي است. وي گفت: دولت بايد با اجراي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، جلوي توطئه‌هاي اقتصادي غرب بايستد. البته ترديدي نيست شرط داشتن يك اقتصاد پويا و نيز شرط تحقق آزادي، امنيت است. بحمدالله امروز ايران به يمن فداكاري‌ نيروهاي مسلح  خود، امن‌ترين كشور جهان است. طي 4 دهه گذشته همواره مواضع سياست خارجي و امنيت ملي خود را صحيح اتخاذ كرديم و نتيجه آن امنيت مثال‌زدني است كه امروز در منطقه داريم. وي تاكيد كرد: مواضع نظام و فهم درست مردم از دشمني آمريكا بارها به تجربه ثابت شده است كه مسير را درست مي‌رويم. كساني كه در اين مورد شبهه ايجاد مي‌كنند، بايد در عقلانيت سياسي خود ترديد كنند. وي گفت: اينك نوبت قواي سه‌گانه است كه با استفاده از امنيت به وجود آمده شرايط پيشرفت و كسب و كار را براي مردم فراهم كنند. موانع اعم از قوانين دست و پاگير و مشكلات ناكارآمدي اداري و قضائي را برطرف كنند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9210/1/19705/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha