آرشیو
انتخاب نشریه


100 شهيد و مجروح در حمله موشکي به سوريه
لحظه شماري براي پاسخ نظامي به صهيونيست‌ها

بخش سياسي خارجي: رژيم اشغالگر قدس و حاميان غربي آن يعني ايالات متحده آمريکا و انگليس، جنايات ديگري را در سوريه مرتکب شده اند. بدون شک، هم اکنون زمان پاسخگويي به جنايات مکرر صهيونيست‌ها در سوريه فرا رسيده است. اقدام اخير رژيم اشغالگر قدس و حاميان آن در حمله به مواضع ارتش سوريه و جبهه مقاومت ، به مثابه  خودکشي نظامي علني صهيونيست‌ها مي باشد. هم اکنون ديگر زمان صبر در برابر رژيم منفور صهيونيستي به پايان رسيده و اين رژيم اشغالگر بايد به بدترين و صريح ترين نحو ممکن، پاسخ جنايات چند باره 
خود در سوريه را دريافت کند. هم اکنون  طرفداران محور مقاومت براي پاسخ صريح نظامي به رژيم صهيونيستي لحظه شماري 
مي کنند. روزنامه رسالت در تاريخ 8 ارديبهشت ماه در مطلبي تحت عنوان «از کجا آغاز کنيم» نسبت به اقدام دوباره صهيونيست‌ها در سوريه هشدار داده بود. در بخشي از اين مطلب آمده بود : 
«حمله به تيفور بايد پاسخ داده مي شد. تا حمله دوم اشرار جنايتكار آمريكايي و اروپايي شكل نگيرد. اكنون كه پاسخ اول را به تاخير انداخته ايم ممكن است به زودي حمله سوم دشمن عملياتي شود....» ارتش سوريه اعلام کرد که يک‌شنبه‌شب چندين موشک به پايگاه‌هاي نظامي در حومه حماه و حلب شليک شد.برخي مواضع نظامي در حومه حماه و حلب در ساعت ۱۰:۳۰ به وقت محلي دمشق هدف اصابت چندين موشک قرار گرفته است.   
بر اساس گزارش خبرگزاري رسمي سوريه، اين تجاوز همزمان با تلاش‌ها براي رسيدن به توافق جهت خروج تروريست‌ها از منطقه «يلدا»، «ببيلا»، «بيت سحم» و اردوگاه «اليرموک» و پس از شکست‌هاي سنگين آنها در مقابل ارتش سوريه در حومه دمشق و خروج آنها از غوطه شرقي و القلمون شرقي صورت گرفته است.
در اين‌باره يک منبع در ارتش سوريه اعلام کرد: «سوريه در معرض تجاوزي جديد قرار گرفته و چند پايگاه نظامي در نواحي استان‌هاي حماه و حلب هدف اصابت موشک‌هاي دشمن قرار گرفته است».
تلويزيون سوريه پيشتر گفت: صداي انفجارهاي پياپي در استان حماه شنيده شده و مقامات در حال تحقيق درباره آن هستند.روزنامه دولتي «تشرين» سوريه به نقل از منابع ميداني، نوشت حمله يک‌شنبه‌شب به مواضع نظامي در استان‌هاي حماه و حلب از پايگاه‌هاي آمريکايي و انگليسي در شمال اردن صورت گرفت.روزنامه تشرين در صفحه کاربري خود در فيس‌بوک اعلام کرد که ۹ موشک در اين حملات شليک شدند.روزنامه عبري‌زبان هاآرتص نوشته است که «براساس برخي گزارش‌ها اسرائيل مسئول حمله (يک‌شنبه‌شب) بوده است».
خبرگزاري آلمان نيز به نقل از منابع رسانه اي گزارش داد که حملات موشکي، يک مقر در مرکز «نهر البارد» (در ۶۰ کيلومتري شمال غرب استان حماه)، مرکز نظامي ديگر در منطقه «تقسيس» نزديک شهر سلحب در حماه و نيز مقر «تيپ ۴۷» را هدف قرار دادند. اين منابع احتمال دادند که جنگنده‌هاي اسرائيلي اين حملات را صورت دادند.گروه موسوم به «ديده بان حقوق بشر سوريه» که مقر آن در لندن است، اعلام کرد که اين حملات همچنين پايگاه‌هاي ارتش سوريه در اطراف فرودگاه نظامي «النيرب» را هدف قرار داده که نزديک فرودگاه بين‌المللي حلب است.
در همين حال، شبکه تلويزيوني «اسکاي‌نيوز» نيز به نقل از فعالان سوري مدعي شد که طي حملات موشکي  به «مواضع ارتش سوريه »، بيش از ۴۰ تن شهيد شدند  و حدود ۶۰ نفر مجروح.اسکاي‌نيوز مدعي شد که پس از اين حملات موشکي، در يکي از انبارهاي تسليحاتي متعلق به ايران در حومه شهر «سلحب» در ريف غربي حماه انفجارهايي به وقوع پيوست. 
يک منبع از ميان شورشيان سوري نيز به خبرگزاري «رويترز» گفته است يکي از نقاطي که هدف قرار گرفت از پايگاه‌هاي ارتش موسوم به «تيپ ۴۷» در نزديکي شهر حماه بود که  مرکز جذب نيرو توسط «شبه‌نظاميان شيعه مورد حمايت ايران» خوانده شد.    «آويگدور ليبرمن» وزير جنگ رژيم صهيونيستي روز يک‌شنبه اظهار داشت که اسرائيل «آزادي عمليات» در سوريه را براي خود محفوظ مي‌داند.رژيم صهيونيستي حدود ۳ هفته پيش نيز فرودگاه نظامي «تي‌4» در حومه حمص را هدف حملات موشکي قرار داد که طي آن، ۷ مستشار نظامي ايران به شهادت رسيدند.
از سوي ديگر، «ايهود اولمرت» نخست وزير سابق رژيم صهيونيستي با اذعان به اينکه اين رژيم توان حمله و مقابله با ايران را ندارد، در مورد طرح هاي دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا و اصرار بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي براي «لغو يا اصلاح» توافق هسته اي گفت:با اين دو نفرموافق نيستم.
اولمرت  در کنفرانس سالانه روزنامه صهيونيستي جروزالم پست در نيويورک گفت: فکر نمي کنم که حق با ترامپ باشد. اگر جايگزين ديگري وجود دارد، پس آن را تغيير دهيد. اما اگر [جايگزيني] نداريد، براي تغيير اين توافقنامه عجله نکنيد.
جروزالم پست در نيويورک به نقل از اولمرت نوشت : تصميم گرفتم که به تاسيسات هسته اي ايران حمله نکنم زيرا اين اقدام برنامه هسته اي ايران را فقط دو سال عقب مي انداخت.حمله به ايران خطر بسيار بزرگي بود و امروز هم اين واقعيت به قوت خود باقي است.
اولمرت با اشاره به حمله سال 2007 به سوريه اظهار داشت: کاري را که نتوانستيم با سوريه بکنيم، نمي توانيم با ايران انجام دهيم.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9206/1/19353/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha