آرشیو
انتخاب نشریه


رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار كارگردان و كارآفرينان و كارگران
پای آمریکایی‌ها از منطقه قطع مي شود

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح ديروز در آستانه روز کار و کارگر، در ديدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرينان، اصلي ترين طراحي کنوني براي مقابله با نظام جمهوري اسلامي را جنگ اقتصادي دانستند و با تأکيد بر اينکه تنها راه مقابله با اين جنگ، حمايت از کالاي ايراني و تکيه بر توانايي ها و ظرفيت هاي
داخلي و چشم ندوختن به بيگانگان است گفتند: وظيفه دولت و مسئولان، برطرف کردن مشکلات و موانع کارآفرينان و کارگران و افزايش ظرفيت توليد واحدهاي توليدي است و وظيفه مردم نيز تصميم و عزم جدي براي خريد کالاي ايراني است.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به جنگ و ناامني و خونريزي ناشي از حضور آمريکا در منطقه تأکيد کردند: آن کسي که بايد از منطقه غرب آسيا خارج شود، آمريکا است و نه جمهوري اسلامي و همانگونه که چند سال قبل گفتم، دوران «بزن، در رو» تمام شده است.
حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار با گراميداشت عيد بزرگ نيمه شعبان و با تأکيد بر لزوم مغتنم شمردن ايام پربرکت و معنوي ماه شعبان، گفتند: نيمه شعبان مظهر اميد به آينده و اميد به وعده تخلف ناپذير الهي براي اصلاح نهايي جهان و تغيير شرايط ظالمانه کنوني به وسيله حضرت صاحب الزمان (عج) است.
ايشان در ادامه، نيروي انسانيِ بخشِ توليد بويژه کارگران را ثروتي عظيم خواندند و افزودند: مهمترين ويژگي نيروي کار در ايران، اين است که هنر و انديشه و انگيزه و خلاقيت او از سطح متوسط جهاني بالاتر است.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به بازديد چند ساعته عصر ديروز خود از نمايشگاه محصولات ايراني در حسينيه امام خميني(ره)، تأکيد کردند: به رغم همه فشارها و تحريم ها و همه مشکلاتي که مستکبران ايجاد مي کنند
 اما توليدات داخلي که در اين نمايشگاه عرضه شده بود، برجسته و ممتاز بود و بايد در مقابل نيروي کار ايراني سر تعظيم فرود آورد و به همين دليل بايد دست هنرمند کارگر ايراني را که يکي از بهترين کارگران دنياست، بوسيد. حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: با وجود اين برجستگي و هنرمندي نيروي کار ايراني، اما متأسفانه عده اي در داخل، حمايت از کالاي ايراني را يا باور 
نمي کنند يا به آن عمل نمي کنند.
ايشان حمايت از کالاي ايراني را به معناي حمايت از نيروي کار و توليد داخل دانستند و خاطرنشان کردند: اين حمايت، همه جانبه، بر عهده مسئولان و همچنين مردم است. رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به گلايه ها و مشکلاتي که از جانب توليد کنندگان و کارگران مطرح مي شود، گفتند: وظيفه دولت و مسئولان براي حمايت از کالاي ايراني، برطرف کردن کامل موانع همچون مشکلات بيمه، بانکي، مالياتي و کمبود نقدينگي است. حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: اگر اين مشکلات برطرف شوند، ديگر شاهد آن نخواهيم بود که کارخانه اي با يک سوم ظرفيت خود کار کند زيرا خالي بودن ظرفيت يک کارخانه به معناي بيکاري متراکم در داخل است. ايشان با تأکيد بر اينکه حمايت از کالاي ايراني، مانع از بيکاري کارگران خواهد شد و زمينه اشتغال جوانان تحصيلكرده را نيز در بخش هاي
مختلف توليد فراهم خواهد کرد، گفتند: وظيفه مردم در حمايت از کالاي ايراني تصميم جدي براي خريد توليدات داخلي است.
 رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد از خريد کالاي خارجي به رغم وجود مشابه با کيفيت داخلي، افزودند: چرا عده اي بر خريد کالاي خارجي اصرار دارند، اين چه بدفهمي و مرضي است؟ همه دستگاههاي دولتي و همچنين همه مردم بايد تصميم بگيرند که از کالاي ايراني استفاده کنند. 
حضرت آيت الله خامنه اي يکي از نتايج حمايت از کالاي ايراني را جلوگيري از تبعات اجتماعي، امنيتي و اخلاقي ناشي از بيکاري دانستند و خاطرنشان کردند: حمايت از کالاي ايراني، يکي از بهترين و مؤثرترين شيوه هاي مقابله با طراحي اقتصادي دشمنان است زيرا آنان متوجه شده اند که در جنگ سخت و نظامي به نتيجه نخواهند رسيد. ايشان افزودند: البته من در چند سال قبل و در زمان رئيس جمهور ديگر ِآمريکا که همانند رئيس جمهور فعلي بداخلاق و هَجوگو بود، گفتم که دوران «بزن در رو» گذشته است و مي‌دانند که اگر وارد درگيري نظامي با ايران شوند، چند برابر ضربه خواهند خورد. رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: آنها اکنون تمرکز خود را بر جنگ اقتصادي و جنگ فرهنگي گذاشته اند
و اتاق جنگ اقتصادي با نظام جمهوري اسلامي، وزارت خزانه داري آمريكا است.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه راه مقابله با جنگ اقتصادي، تکيه بر توانايي ها و ظرفيت هاي داخلي است گفتند: من معتقد به قطع ارتباط با دنيا نيستم اما تکيه به بيرون مرزها نيز غلط اندر غلط است.
ايشان افزودند: ما حتماً بايد با هوشياري و زرنگي و جديت با دنيا ارتباط داشته باشيم اما اين را هم بدانيم که دنيا فقط آمريكا و چند کشور اروپايي نيست، دنيا بزرگ است و بايد با کشورهاي مختلف ارتباط داشت.
ايشان تأکيد کردند: ارتباط با دنيا به معناي چشم دوختن به عنصر خارجي نيست بلکه بايد به نيروي داخلي چشم دوخت. رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: اگر مردم ببينند که مسئولان اصرار دارند مشکلات را با تکيه بر ظرفيت هاي داخلي حل کنند، مشکلات و سختي ها
را نيز تحمل خواهند کرد، بنابراين مسئولان توجه داشته باشند که نبايد به خارج تکيه کرد.
حضرت آيت الله خامنه اي يکي ديگر از شيوه هاي آمريكا براي مقابله با نظام آزاديخواه و مستقل جمهوري اسلامي ايران را تحريک برخي دولتهاي کم فهم منطقه و ايجاد اختلاف و درگيري در درون منطقه دانستند و گفتند: آمريکايي ها تلاش دارند تا با تحريک سعودي‌ها و برخي کشورهاي منطقه، آنها را در مقابل جمهوري اسلامي قرار دهند اما اگر آنها عقل داشته باشند نبايد فريب آمريكا را بخورند. ايشان با تأکيد بر اينکه آمريكايي‌ها مي خواهند هزينه مقابله با نظام جمهوري اسلامي و ملت مقتدر ايران را خودشان متحمل نشوند و آن را به دوش برخي دولتهاي منطقه بيندازند، افزودند: برخي کشورهاي منطقه بدانند، اگر با جمهوري اسلامي ايران روبه‌رو شوند، قطعاً ضربه و شکست مي‌خورند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به ناامني و جنگ و درگيري ناشي از حضور آمريكا در منطقه غرب آسيا تأکيد کردند: به همين دليل بايد پاي آمريكايي‌ها از اين منطقه قطع شود و بايد از منطقه غرب آسيا بيرون بروند.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه آن کسي که بايد از منطقه بيرون برود، آمريكا است و نه جمهوري اسلامي ايران، افزودند: ما اهل اينجا هستيم و 
خليج فارس و غرب آسيا، خانه ما است اما شما، بيگانه و به دنبال اهداف خباثت آميز و ايجاد فتنه هستيد.
ايشان تأکيد کردند: بدانيد، آمريكا و برخي کشورها نظير آن، پايشان از اين منطقه قطع خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش پاياني سخنان خود به موضوع واردات بي رويه و همچنين قاچاق کالا اشاره کردند و گفتند: شکايت و گله بسياري از توليد کنندگان و سرمايه گذاران و کارگران همين دو موضوع است که دولت، بايد با اين مقوله مقابله کند.
پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي ربيعي وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي با بيان گزارشي از سياست‌ها و اقدامات اين وزارتخانه براي بهبود وضعيت کارگران، ايجاد اشتغال و فقرزدايي، گفت: مي‌توانيم کالاي ايراني را به چنان سطحي از کيفيت و رقابت‌پذيري در دنيا برسانيم که بتواند سهمي شايسته از بازارهاي جهاني را از آن خود کند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9206/1/19346/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha