آرشیو
انتخاب نشریه


رئيس جمهور در جشنواره ملي قدرداني از كارگران :
دولت از بس چاق شده نمي‌تواند راه برود

رئيس جمهور با بيان اينکه دولت از بس فربه و چاق شده نمي تواند راه برود، اظهارداشت: دولت بايد خودش را سبک کند، با اين وضعيت دويدن که هيچ، راه رفتن هم براي دولت سخت است و بايد عصا و ويلچر براي دولت بگيريم؛ دولت بايد سبک تر و چابک تر شود.
به گزارش الف حجت الاسلام حسن روحاني رئيس جمهور اسلامي ايران در بيست و نهمين جشنواره ملي قدرداني از کارگران که به مناسبت هفته کارگر در سالن اجلاس سران برگزار شد، با بيان اينکه اعتقاد به مهدويت به ما مي گويد مسير و آينده درخشان براي بشريت است، اظهار داشت: اين تفاوت ما معتقدين به امام دوازدهم با ديگران است.
وي با بيان اينکه اميدواري نسبت به آينده مسئله بسيار مهمي است، گفت: يکي از توطئه هاي دشمن عليه ملت ايران ايجاد ياس و نااميدي براي کشور است. شخصي که اخيرا در آمريکا سمتي گرفته و انسان بددهني نسبت به ايران است، از سال گذشته مي گويد که جمهوري اسلامي ايران، چهلمين سال انقلاب خود را نخواهد ديد. به کوري چشم او ما وارد چهلمين سال انقلاب شديم و با اميد و تحرک بيشتر سالمان را به پايان مي بريم و در ۲۲ بهمن با مشارکت گسترده مردم چهلمين سالگرد انقلاب را پشت سر خواهيم گذاشت.روحاني با بيان اينکه نيمه شعبان و ميلاد امام زمان(عج) به معناي اميد به آينده است، اظهار داشت: انتظار مظهر اميد و اميدواري نسبت به آينده است؛ دوران حکومت 
امام زمان(عج) دوران امنيت، عدالت و ريشه کن کردن ظلم است.اميد به آينده معناي عدم برنامه ريزي براي آينده را نمي دهد، اميد به ما روحيه و نشاط مي دهد.
وي افزود: حمايت از کالاي ايراني از کارگران و کارآفرينان آغاز 
مي شود و در راه تحقق اين شعار همه بايد دست به دست هم دهيم. اگر توليدات شما مصرف نشود، کارخانه شما حرکت نمي کند. اين بازار است که کارخانه شما را به حرکت در مي آورد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: جوان ما بايد درس بخواند براي بازار کار، نه بازار استخدام؛ بازار کار نيز با توليد و رونق ايجاد 
مي شود. توصيه من به وزراي علوم، آموزش و پرورش و کار اين بوده است که به اين جوان ها مهارت کار ياد بدهيد.
وي تصريح کرد: جوان ما ديپلم، ليسانس و فوق ليسانس مي گيرد و هيچ کاري بلد نيست، بايد مهارت کار را ياد بدهيم که اين وظيفه وزارت کار، وزارت علوم، آموزش و پرورش، معاونت فناوري رياست جمهوري و همه مسئولان است.
رئيس جمهور با اشاره به تلاش دولت براي بهبود معيشت کارگران، گفت: نمي گوييم در اين زمينه خيلي موفق بوده ايم اما از روز اول دولت يازدهم که آقاي ربيعي آمد، گفتم که حقوق کارگر و کارمند ما بايد از تورم بيشتر باشد و به اين قول عمل کرديم. 

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9205/1/19182/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha