آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

تصوير معنا‎دار نشريه دفتر رهبري
نشريه خط حزب‎الله که از سوي دفتر حفظ و نشر آثار آيت‎الله خامنه اي منتشر مي‎ شود، تصوير معني داري را براي گزارشي با عنوان «دشمن عقب نشيني خواهد کرد، اگر...» منتشر کرده است. در اين گزارش، تصوير برچيده شدن مرحله به مرحله فعاليت هسته‎ اي، فعاليت موشکي، سپاه پاسداران و... به عنوان نيت ‎هاي دشمن در صورت عقب نشيني ايران، القا مي ‎شود.
***
سياست ورزي با جسد موميايي رضاخان
 احمد غلامي سردبير شرق، ماجراي جسد موميايي منتسب به رضا خان را موضوع قرار داد و نوشت: کشف جسد مومياييِ رضاخان که هنوز اظهارنظر قطعي درباره واقعي‌بودن يا نبودن آن از سوي مقامات رسمي ابراز نشده، به‌سرعت در فضاي خموده سياست ايران به موضوعي سياسي تبديل شد. کشف اين جسد چندان مهم نيست، آنچه اهميت دارد اين نکته است که از طريق اين رويداد مي‌توان به وضعيت سياست داخلي پي برد و آن را از زاويه‌اي ديگر تحليل کرد. آنچه همگان به آن باور دارند و اکثر روشنفکران در آن اتفاق نظر، اين است که رضاخان ديکتاتوري تمام عيار بوده است، گيرم اصلاح طلباني ازجمله صادق زيباکلام و تئوريسين‌هاي «ليبرال» با ايده ديکتاتوري مصلح بخواهند نقاب بر چهره رضاخان بگذارند و تاريک ترين وقايع تاريخي آن دوره را با اين الفاظ ناديده بگيرند و واقعيت را مخدوش کنند.
***
 گمشده اي به نام جلسات ستاد هماهنگي مبارزه 
با مفاسد اقتصادي
افکار عمومي در ماه‌هاي اخير، گمشده‌اي دارند به نام «جلسات ستاد هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي». اما ظاهراً هيچ کس و حتي رئيس ستاد هم نشاني از اين گمشده ندارد. جلسات ستاد از سوم مهر سال گذشته به اين سو متوقف شده؛ بدون توضيح موجه و بدون ارائه استدلالي در خور. عضو ناظر اين ستاد در مجلس در خصوص دلايل متوقف شدن جلسات به خبرنگار شمانيوز گفت: جلسات ستاد تا پيش از آخرين جلسه مرتباً برگزار مي‌شد. هنوز هم هيچ کس دليل مشخص توقف جلسات را نمي‌داند، اما به باور من مشکل اصلي استقرار دبيرخانه ستاد در يک دستگاه اجرايي؛ يعني نهاد رياست جمهوري است که اين مشکل قطعاً به قانون برمي‌گردد. عبدالرضا مصري معتقد است ستاد مبارزه با مفاسد بايد در دستگاه ناظر (مجلس يا قوه قضائيه) باشد تا جلسات به صورت ماهانه تشکيل شود نه در دستگاه اجرايي که کثرت و تنوع بالاي امور محوله در آن، برگزاري جلسات ستاد مبارزه با مفاسد را به حاشيه مي‌برد. به گفته وي اگر جلسات ستاد کماکان متوقف و نامرتب باشد، اثرگذاري خود را از دست مي‌دهد. مصري حل مشکل ۹۰ درصد سپرده‌گذاران مؤسسات مالي غيرمجاز را از دستاوردهاي قابل توجه ستاد دانست.
***
اين چه فرماندهي است؟!
حسين شمسيان، عضو شوراي سردبيري روزنامه کيهان نوشت: آقاي آشنا از اينکه کيهان به اقدام ضد ميهني آقاي ظريف پرداخته عصباني شده و مدعي شده او فرمانده (!) ميدان ديپلماسي است و  کيهان از پشت به فرمانده خنجر زده! آقاي آشنا نمي تواند متوجه شود صفات فرمانده چيست و اصلا فرمانده يعني چه!؟ چراکه با اين چيزها حداکثر در کتاب ها آشنا شده! قضاي روزگار صندلي بلند «رياست مرکز تحقيقات استراتژيک رياست جمهوري» را زير پاي داماد يک وزير اطلاعات اسبق گذاشته و  او احساس دانايي مي کند! اما خوب است بدانيد که آقاي ظريف در شوراي روابط خارجي آمريکا گفته بود: «نه ايران و نه عربستان سعودي نمي‌توانند هژمون منطقه ما باشند... بايد به دنبال منطقه‌اي قدرتمند باشيم، نه دنبال قد‌رتمندترين بودن در اين منطقه (!) ما براي مستثنا کردن يکديگر و تبديل شدن به قدرتمندترين در منطقه، منطقه را نابود کرده‌ايم (!) بايد اين روند را متوقف کنيم»! مگر بن سلمان و ترامپ و ديگر وحوش عالم حرفي جز اين مي گويند!؟ آنها هم مي گويند شما در حال گسترش هلال شيعي هستيد و با اين کار منطقه را به آتش کشيده ايد! اين را  تا به حال نشنيده بودي 
حاج آقا استراتژيک!؟ اين ننگ را بايد به کجا برد که وزير خارجه کشورمان پيش آمريکايي ها درد دل مي کند و مُهر تاييد به حرف آنها مي زند که «ما منطقه را نابود کرده ايم»! اين چه فرماندهي است که جانفشاني هاي سربازان خط مقدم جبهه نبرد با داعش را، معادل نابودي منطقه مي داند!؟  
چند مي گيري که تحريک کني؟!
مسيح علي نژاد درآمد سالانه بالايي براي پروژه تحريک به بي حجابي زنان ايراني کسب مي کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، به تازگي ويدئويي از 
روح اله زم ، سردبير کانال ضد انقلاب آمد نيوز منتشر شده که درباره درآمد فاش شده مسيح علي نژاد خبرنگار زن فراري و ضد دين  که در شبکه معاند صداي آمريکا، زنان ايراني را به بي حجابي تحريک مي کند ، اظهار نظر کرده است. جالب اين است که روح اله زم ، درآمد  250 هزار دلاري علي نژاد را براي کمتر از يک سال، کم هم مي داند. در حالي که اين درآمد براي هر ماه بيش از 20 هزار دلار مي شود که در آمريکا نيز درآمد بسيار بالايي است.
***
هدف اپوزيسيون نماها، مشکل آفريني براي نظام است
عضو شوراي مرکزي حزب موتلفه اسلامي گفت: امروز يکي از وظايف اصلي افراد مسئول اين است که در مردم ايجاد روحيه اميد و نشاط کنند. اگر مسئولين اپوزيسيون نمايي کنند و دست روي نقاط سياه و تاريک بگذارند، ديگر چيزي از نظام و حاکميت نخواهد ماند. به گزارش جام جم، دکتر حسن غفوري فرد افزود: وقتي کسي در هر نظامي اعم از انقلابي و غيرانقلابي يا ايدئولوژيک يا غير ايدئولوژيک مسئوليتي را قبول کرد بايد اخلاقا آن نظام را با همه شرايطش قبول داشته باشد. اگر مسئولي نسبت به آينده نظام خوشبين نباشد، طبيعتا نمي تواند کار مفيدي در راستاي حل مشکلات مردم انجام دهد. وي همچنين گفت: بعضي افراد که روزگاري مسئوليت داشتند و از سمت خود کنار رفتند، در قالب اپوزيسيون وارد عمل شدند و تلاش مي کنند براي نظام مشکل ساز شوند.
***
خوش اخلاق بود، آزاد شد
مصطفي محبي، مدير مرکز زندان هاي استان تهران در گفتگو با ايسنا در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا رفتار محمدرضا رحيمي در زندان بر آزادي او تاثير داشت، گفت: بله وي اخلاقش خوب بود. معاون اول دولت محمود احمدي نژاد و از متهمان پرونده اختلاس از بيمه ايران بود، به اتهام اخذ رشوه و تحصيل مال از طريق نامشروع و با راي شعبه 11 ديوان عالي کشور به پنج سال و 91 روز حبس و پرداخت دو ميليارد و 850 ميليون تومان رد مال و يک ميليارد تومان جزاي نقدي محکوم شده بود. خبر آزادي محمدرضا رحيمي معاون اول دولت دهم که 28 اسفند سال 96 با پذيرش آزادي مشروط از زندان آزاد شده بود، دوم ارديبهشت ماه امسال منتشر شد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9204/1/19105/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha