آرشیو
انتخاب نشریه


سيف: سقف مجاز سود سپرده ارزي پنج درصد است

رئيس کل بانک مرکزي به سپرده گذاران ارزي توصيه کرد تا در سپرده گذاري هاي خود دو پارامتر نرخ سود معقول و اعتبار بانک‌ها را در نظر داشته باشند و گفت:سقف مجاز سود ٥ درصد است.
ولي اله سيف در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص رفتار برخي بانکها در اعطاي سود به سپرده هاي ارزي گفت:بانک مرکزي براي نرخ سود 
سپرده هاي ارزي سقفي را تعيين کرده که براي سپرده هاي دلاري پنج درصد و براي يورويي ٤درصد تعيين شده است. بر اين اساس به بانک‌ها اعلام شده که هر چقدر سپرده ارزي بگيرند، مي توانتد آنرا نزد بانک مرکزي سپرده گذاري کرده و سود دريافت کند. رييس کل بانک مرکزي افزود: بانکها حتي مي توانند زير اين نرخ هم عمل کنند،اما همانطور که قبلا اعلام کردم ريسک هر بانک متفاوت است؛بنابراين مردم وقتي مي خواهند نزد بانکي سپرده گذاري کنند بايد دو پارامتر را در نظر داشته باشند.وي تصريح کرد: اولين پارامتر نرخ سود سپرده و دومين پارامتر ميزان اعتمادي است که مردم به آن بانک دارند؛ اگر يک بانک معتبر نرخ سود پايين تري را ارائه دهد براي مردم قابل قبول تر از آن است که بانکي با اعتبار کمتر نرخ سود بالاتري بدهد؛ بانک مرکزي به اين موضوع ورود نمي کند؛ بلکه نرخ سودي که بانک مي دهد را مبنا قرار داده و با آن نرخ سودي که اعلام کرده است به آنها سود مي دهد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9203/1/18942/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha