آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

مسئولين بايد در باره فرار کاوه مدني پاسخگو باشند 
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با اشاره به فرار کاوه مدني به خارج از کشور، گفت: اين فرد دوتابعيتي متاسفانه با حکم عيسي کلانتري رئيس سازمان محيط زيست، معاون اين سازمان شد. جواد کريمي قدوسي نماينده مردم مشهد و کلات در گفتگو با سايت الف با بيان اينکه کاوه مدني حداقل دوتابعيتي بوده و حتي ممکن است چند تابعيتي هم باشد، گفت: حتي ما اگر همان دوتابعيتي بودن وي را در نظر بگيريم، باز جاي تعجب دارد که چطور اين فرد که يک روز سابقه کار در سازمان محيط زيست را نداشته، به يکباره معاون اين سازمان شده است؟ وي با اشاره به بازداشت جاسوسان محيط زيست در سال گذشته، تصريح کرد: همزمان کاوه مدني هم بازداشت اما با فشارهاي برخي افراد وي بلافاصله بعد از چند روز آزاد مي شود. وي با بيان اينکه وزير اطلاعات بايد پاسخگوي انتصاب اين فرد و فرار وي از کشور باشد، افزود: اين فرد که  به اتهام جاسوسي دستگير شده بود چگونه در اين ايام به اتفاق خانواده از کشور خارج مي شود و باز نمي گردد؟
***
تعريف عارف!
روزنامه قانون طي يادداشتي نوشت: همان ‌گونه که مي‌دانيد بين تماشاچي بودن و بازيگري تفاوت است و خاصيت تماشاچي بودن نق و نوق و غر زدن است. بازي‌گران هم به دليل جامد شدن و به عبارتي قالب پيدا کردن در ابعادي مشخص همانند يک ماشين کوکي عمل مي‌کنند. بر همين اساس حفظ وضع غير همگون اقتصادي موجود براي آنان در اولويت است؛ اولويتي که به قيمت آسيب به باور و اعتماد عمومي شده و با توجه به وضع موجود نسخه قابل عرضه‌اي براي دواي اين درد عمومي نيست. درد را از هر طرف که بخوانيم درد است، چه از سمت و سوي اصولگرايان و چه از سمت و سوي اصلاح طلبان باشد! براي مثال؛ محمد رضا عارف با شهردار شدنش چه دردي را از درد‌هاي اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي مردم پايتخت درمان خواهد کرد؟! اگر از عارف پرسيده شود که در کدام نقطه ايستاده و مسير حرکت جامعه چه سمت و سويي دارد چه تحليلي خواهد داشت؟ اين‌گونه شخصيت‌ها صرف حضورشان دواي درد خلأ‌هاي دروني شان است و به عبارتي دواي درد جامعه نيست و براي حاکميت هم موي دماغ نيستند و اتفاقا زينت بخش ادبيات سياسي محسوب شده و به آساني قابل کنترل هستند و به تعبير زيبا کلام، عارف با يک تشر تا يزد عقب ‌نشيني مي‌کند!
***
هزينه هاي انتخاباتي كانديداها شفاف مي شود
سخنگوي وزارت کشور از نهايي شدن لايحه جامع انتخابات در کميسيون سياسي دفاعي دولت خبر داد و اظهارداشت: لايحه جامع انتخابات به صحن دولت ارائه شده و بررسي آن در دستور کار هيئت وزيران قرار گرفته است. به گزارش فارس، سيد سلمان ساماني از 
شفاف سازي هزينه هاي انتخاباتي کانديداها بر اساس لايحه جديد خبر داد و افزود: عدم شفافيت در هزينه هاي انتخاباتي از جمله مسائلي بود که همواره از سوي گروه‌ها و اقشار مختلف از آن به عنوان يک ضعف ياد مي‌شد که بدين ترتيب در اين لايحه پيش‌بيني شده که هر يک از کانديداها ملزم شدند شماره حساب انتخاباتي خود را در يکي از بانک‌ ها افتتاح کرده و نماينده مالي خود را هم جهت ارائه گزارش مالي انتخاباتي معرفي کنند. وي تاکيد کرد: با اجراي اين سازوکار جديد هر يک از کانديداها ملزم به ارائه گزارش مالي هزينه هاي انتخاباتي خود مي شوند که اين مسئله منجر به شفاف سازي هزينه هاي انتخاباتي براي مردم و گروه ها و جريانات خواهد شد.
***
خسته کننده
با وجود آنکه احتمال مي ‌رفت اليور استون کارگردان مطرح آمريکايي به ايران سفر نکند، او با حضور در تهران، کارگاهي براي 110 دانشجوي سينما در جشنواره جهاني فيلم فجر برگزار کرد. به گزارش تابناک، استون در مورد چگونگي انتخاب بازيگر در فيلم هايش گفت: بايد کساني را انتخاب کنيد که بيننده از ديدن آنها لذت ببرد نه اينکه يک مرد و زن به دردنخور و کسل کننده بگذاريد چون در زندگي روزمره داريم اين گونه افراد را مي بينيم. من درک نمي کنم چگونه 
فيلم هاي ايراني و هندي تا اين حد خسته کننده مي شوند و در آخر هم در بعضي جشنواره ها جايزه مي برند!
اجراي پنهاني سند ۲۰۳۰ در برخي مدارس
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت سيدالشهدا (ع) استان تهران به اجراي پنهاني سند 2030 در برخي از مدارس اشاره کرد و گفت: اين سند شايد در ظاهر متوقف شده اما در باطن برخي مدارس اجرا مي‌كنند. به گزارش تهران نيوز، حميد دامغاني با اشاره به تهديدهاي دشمنان از اوايل انقلاب يادآور شد: يکي از تهديدات دشمنان متوجه نوجوانان است و حتي اداره برخي از مدارس برعهده سفارتخانه‌هاست. بعضي از مربيان مهد را به کشورهاي همسايه مي‌فرستند و بعد از آموزش وارد مراکز آموزشي مي‌کنند و اهداف خود را پيش مي‌برند.
***
حمايت از کالاي خارجي!
روزنامه کيهان در انتقاد از جشنواره جهاني فيلم فجر نوشت: چرا در شرايط بد اقتصادي‌ و ارزي، بخشي از ارز مملکت‌‌ بايد هزينه جشنواره جهاني فيلم ‌فجر و مهمانان خارجي‌ و فيلم‌‌هاي فرنگي شود؟ اگر در اين‌ جشنواره اولويت با تجلي فرهنگ بومي کشورمان‌ بود، باز مي‌شد اين‌ همه هزينه را توجيه کرد، اما اينکه کلي مهمان‌ خارجي با هزينه‌هاي گزاف به ايران دعوت مي‌کنند تا فيلم خارجي به آنها نشان دهند، نوبر است! مگر وظيفه سازمان‌ سينمايي، تبليغ و ترويج‌ فيلم‌هاي خارجي است؟ جالب است که قائم‌ مقام جشنواره جهاني فيلم ‌فجر در مصاحبه اخير خود گفته است: "سعي داريم‌تا با نمايش فيلم‌هاي خارجي در جشنواره، زمينه اکران فيلم‌‌‌هاي خارجي در ايران را  فراهم کنيم.»
***
شمع و گل و بلبل همه جمعند!
به گزارش جماران، بند 241 اوين متعلق به حفاظت اطلاعات قوه قضائيه است که سعيد مرتضوي را پس از دستگيري به آنجا بردند. اما اين بند علاوه بر سعيد مرتضوي ميزبان کدام يک از زندانيان معروف ديگر است؟ بابک زنجاني متهم نفتي معروف که شاکي وي وزارت نفت است مدت هاست که در اين بند 
به سر مي برد. حکم اعدام زنجاني صادر شده و او در صورت عدم پرداخت بدهي 12 هزار ميليارد توماني اش بايد منتظر اجراي حکمش باشد. نکته جالب توجه آن است که بخشي از اتهامات بابک زنجاني و بدهي هايش مربوط به تامين اجتماعي در زمان رياست سعيد مرتضوي است. اسفنديار رحيم مشايي، يار غار احمدي نژاد و از ديگر اعضاي حلقه اوليه دولت نهم و دهم است که از قضا با مرتضوي نيز داراي آشنايي و همکاري قديمي است. حميد بقايي رئيس اسبق سازمان ميراث فرهنگي براي تحمل حکم 15 ساله زندان خود وارد زندان اوين شده است و او نيز در بند 241 حضور دارد.
***
آمار عجيب کشفيات مواد مخدر 
در حاشيه مدارس
به گزارش سلامت نيوز، سخنگوي ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نيروي انتظامي توانست در سال ٩٦ در شعاع ٥٠٠ متري مدارس ١/٩ تن انواع مواد مخدر را از خرده فروشان کشف و ضبط کند که اين امر باعث سخت‌تر شدن دسترسي به مواد مخدر در اطراف مدارس شد.  در ارزيابي‌هاي سال ٨٠ مشخص شد ٠/٥ درصد از جمعيت دانش‌آموزي مقطع دوم متوسطه، تجربه مصرف مواد مخدر را داشتند که البته اين آمار در سال ٩٠ به يک درصد جمعيت دانش‌آموزي مقطع دوم متوسطه و در سال ٩٥ به حدود ٢ درصد جمعيت دانش‌آموزان اين مقطع رسيد.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9202/1/18863/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha