آرشیو
انتخاب نشریه


آيت‌الله خامنه‌اي: حوزه سراغ فلسفه نرود نااهلان متصدي آن مي‌شوند

رهبر معظم انقلاب اسلامي تاکيد کردند: حوزه سراغ فلسفه نرود، نااهلان متصدي آن 
مي شوند.
به گزارش گروه سياسي خبرگزاري تسنيم، بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دست‌اندرکاران همايش حکيم تهران (نکوداشت مرحوم آقاعلي مدرس زنوزي) که در تاريخ ۳ ارديبهشت ۹۷ برگزار شده بود، صبح روز چهارشنبه در محل اين همايش منتشر شد.
حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار با ابراز خرسندي از رونق علوم عقلي در حوزه‌هاي علميه پس از انقلاب اسلامي، نقادي و نوآوري را موجب ترويج و اعتلاي اين شاخه از علوم برشمردند و افزودند: از خصوصيات برجسته مرحوم آقاعلي زنوزي همين روحيه نقادي و بيان حرف نو در علوم عقلي است و اين‌گونه بزرگداشت‌ها صرفاً بزرگداشت يک شخص نيست بلکه در واقع تکريم و ترويج يک جريان فکري و انديشه‌ورزي است.
ايشان با ياد کردن از برخي بزرگان فلسفه و تأکيد بر لزوم شناساندن شخصيت و آراء آنان به جامعه علمي، اهميت تدوين خلاصه‌اي قابل‌فهم از نظرات فلسفي و عميق اين بزرگان را يادآور شدند و گفتند: دعوت جوانان به علوم عقلي و توجه حوزه‌هاي علميه به علوم عقلي و بويژه فلسفه بسيار مهم است.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: حذف فلسفه از حوزه علميه قم موجب خواهد شد افرادي نااهل، سطحي و کم‌عمق، متصدي تبيين و تدريس اين علم شوند، بنابراين فلسفه بايد در حوزه‌ علميه قم و همچنين حوزه علميه تهران که روزگاري مرکز فلسفه بوده است، رواج پيدا کند.
رهبر معظم انقلام اسلامي همچنين از مدرسان فلسفه و مجمع عالي حکمت اسلامي و حضرات آيات جوادي‌آملي، سبحاني و مصباح‌يزدي که هدايت و نظارت بر اين مجمع را برعهده دارند، تقدير و تشکر کردند.

آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9202/1/18861/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha