آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار برگزيده

 گاف مشترک
برخي منابع اسرائيلي به‌ نقل از واحد سخنگويي نظاميان اين رژيم تصاوير و گزارشي درباره پايگاه‌هاي هوايي و مراکز هدايت پهپادهاي ايران در خاک سوريه منتشر کردند. اين گزارش بين برخي رسانه‌هاي ديگر همچون بي‌بي‌سي نيز بازتاب يافت. 
تسنيم نوشت: اما دقت در تصاوير منتشرشده نشان مي‌دهد که «تصوير هوايي از فرودگاه مهرآباد تهران»‌، البته با 180 درجه چرخش، به‌عنوان يکي از پايگاه‌هاي هوايي ايران در خاک سوريه ارائه شده است! نکته جالب اينجاست در تصاويري که پايگاه‌ جروز‌الم‌ پست منتشر کرده‌، تصوير هوايي ميدان آزادي تهران کاملاً هويدا و آشکار است. اما بي‌بي‌سي فارسي در اقدامي سؤال ‌برانگيز، اين بخش از تصوير را که شامل محوطه ميدان آزادي است، از تصوير حذف و سپس تصوير را منتشر کرده است. 
بي‌بي‌سي نيز در توضيح اين تصوير به‌ صراحت به عبارت «پايگاه‌هاي هوايي ايران در سوريه» اشاره کرده است!
دولت اجازه ندهد جاسوسان 
در ارکان کشور نفوذ کنند
عضو کميسيون قضائي مجلس با اشاره به انتشار تصاوير از رفتارهاي غيراخلاقي معاون سازمان محيط زيست، گفت: دولت نسبت به موضوع کاوه مدني واکنش و حساسيت نشان دهد و اجازه ندهد نفوذي‌هاي دشمن و جاسوسان در ارکان مختلف حضور پيدا کنند. محمدعلي پورمختار، نماينده مردم بهار و کبودرآهنگ در گفتگو با خبرنگار فارس افزود: رئيس سازمان حفاظت محيط ‌زيست بايد در مورد به‌کارگيري چنين فردي با اين سابقه پاسخگو باشد و با توجه به اينکه رئيس سازمان محيط‌ زيست،‌ معاون رئيس‌جمهور نيز هست، رئيس‌جمهور نيز در اين مورد بايد از کلانتري توضيح بخواهد که چرا چنين افرادي را در سازمان محيط‌ زيست به کار گرفته است؟ پورمختار خاطرنشان کرد: دستگاه‌هاي مختلف و ازجمله حراست‌هاي سازمان‌ها بايد نسبت به به‌کارگيري افرادي همچون کاوه مدني حساس باشند و وقتي در مورد اين افراد استعلام گرفته مي‌شود، توقع اين است که راجع‌به موضوع اظهارنظر صريح و روشن داشته باشند و اجازه ندهند که اين اتفاق بيفتد.  
***
تغيير ۱۸۰درجه ‌اي شورايي ‌ها 
براي انتخاب شهردار
فارس نوشت: اعضاي شوراي شهر که تا ديروز منتقد مدير جهادي و ميداني بودند و مي گفتند نبايد شهردار سوار بر موتور شود و سر هر حادثه حضور يابد، با شکست در انتخاب نجفي اين بار موضع خود را تغيير داده و خواهان مدير ميداني براي شهرداري تهران شدند. تناقض ها درباره تغيير معيارهاي انتخاب شهردار در اظهارات مقامات شورا محسوس است و مشخص نيست که پشت درهاي بسته چه تصميماتي گرفته مي شود، در حالي که يکي از 
وعده هاي شوراي پنجم، شيشه اي کردن تصميم گيري ها بود.
***
 مواضع رياکارانه!
اصلح نيوز نوشت: احمدي نژاد در آخرين توييتي که اخيرا منتشر کرده با اشاره به وضعيت منطقه نوشته است: "در درگيري هاي منطقه هر اتفاقي بيفتد طرف پيروز، فقط و فقط مستکبران، صهيونيست ها، دولت هاي استعماري و فرا منطقه اي هستند." دقت کرديد؟ او اين قدر نمک نشناسانه و بدون کوچکترين اشاره به شهداي مدافع حرم، صريحا مي گويد "در درگيري هاي منطقه هر اتفاقي بيفتد طرف پيروز فقط و فقط صهيونيست ها هستند." اما همين آقاي احمدي نژاد چند ماه قبل پس از پيروزي تاريخي جبهه مقاومت در سوريه و عراق بر داعش در آبان 96، همرنگ جماعت شد و طي پيام تبريکي به حاج قاسم سليماني نوشت: "پيروزي بزرگ بر جريان خشن و تکفيري مورد حمايت نظام سلطه و صهيونيسم بين الملل که در سايه فداکاري خيل عظيمي از انسان هاي مومن به دست آمد را به رهبري انقلاب، ملت‌هاي آزاده عراق و سوريه و ايران و تمامي مردم منطقه، جبهه مقاومت، خانواده معظم شهيدان و به جنابعالي که نقش مهمي در اين رويداد تاريخي داشتيد، صميمانه تبريک عرض مي نمايم."
مواضع رياکارانه احمدي نژاد مدت هاست آشکار شده اما بايد تاسف خورد به حال آن 500 برادر و خواهر سابقا بسيجي که دو هفته قبل در نامه به رهبري، بر اساس  توهمات و مواضع مزورانه احمدي نژاد، سياست هاي منطقه اي جمهوري اسلامي را "سلطه جويي منطقه اي" توصيف و در پايان نامه شان از محمود 
احمدي نژاد به عنوان ناجي دو عالم ياد کردند!  
***
مهره درشت جاسوسي فرار کرد 
عضو هيئت رئيسه مجلس گفت: امروز ما شاهد هستيم که يکي از مهره‌هاي درشت جاسوسي از کشور فرار کرده و دستگاه‌هايي که اجازه دادند تا کاوه مدني از کشور خارج شوند، بايد پاسخگو باشند. سيداميرحسين قاضي‌زاده هاشمي نماينده مردم مشهد در گفتگو با فارس، با اشاره به تصاوير منتشر شده از کاوه مدني معاون سازمان محيط زيست و همچنين سوابق اخلاقي و امنيتي وي گفت: طبق قانون دستگها‌هاي مختلف وظيفه دارند تا درمورد مشاغل حساس از دستگاه‌هاي امنيتي درمورد افرادي که در اين سمت‌ها به کار گمارده مي‌شوند استعلام بگيرند.
 ***
هماهنگي رسانه‌ اي براي پمپاژ نااميدي 
پايگاه خبري تحليلي بصيرت نوشت: انعکاس گسترده و پرحجم اخبار مربوط به فساد، فقر، بيکاري و اعتياد و همچنين بزرگنمايي آسيب‌هاي اجتماعي، موضوعي است که اين روزها و به وفور مي‌توان در رسانه‌هاي معاند يافت، به گونه‌اي که اين موضوع عملاً به وجه اشتراک همه جريان‌هاي اپوزيسيون از نهضت آزادي و منافقين گرفته تا به تازگي رسانه‌هاي حاميان احمدي‌نژاد تبديل شده است. در اين زمينه روزنامه‌اي که خود را «صداي اصلاحات» مي‌نامد، گوي سبقت را حتي از رسانه‌هاي معاند خارج از کشور نيز ربوده است. مروري کوتاه بر شماره‌هاي چند ماه اخير اين روزنامه، انبوهي از اخبار، گزارش‌ها و تيترهاي منفي و يأس‌آلود را پيش چشم مخاطب قرار مي‌دهد. حراج رحم براي امرار معاش، تولد سياه‌چاله‌ها در مهدکودک‌هاي تهران، هر ساعت چهار کودک‌آزاري در ايران، دهن‌کجي دولت به 60 هزار بيمار نادر، رسيدن سن اوباش تهران به 18 سالگي، مرگ روزانه 46 ايراني در جاده‌ها، وجود 15 هزار دختر بيوه زير 15 سال، حمله به دستفروشان، ثبت روزانه 490 طلاق در سال 96، آغاز فستيوال سارقان پايتخت و... تنها بخشي از صفحات اين روزنامه در يک ماه گذشته است که روزانه به مثابه توپخانه‌اي پرحجم، اعصاب و روان مخاطبان را بمباران کرده است.
***
 مظلوم نمايي براي مدير دوتابعيتي فراري!
پس از کشف و دستگيري اعضاي شبکه جاسوسي و نفوذ در پوشش فعاليت محيط زيستي در سال گذشته، «کاوه مدني» معاون ايراني - انگليسي سازمان محيط زيست و استاد دانشگاه امپريال کالج لندن، دانشگاه متصل به سرويس امنيتي انگليس نيز بازداشت و مورد بازپرسي قرارگرفت؛ هرچند موضوع بازداشت «مدني» توسط منابع رسمي تأييد نشده ولي در همان روزها وي پس از حضور در سازمان محيط زيست در يک توئيت تلويحاً بازداشت خود را تأييد کرد.اما چند ماه بعد کاوه مدني در روندي سؤال برانگيز از کشور خارج شد و در خارج از کشور از سمت خود استعفا داد! پس از اين اتفاق، سؤالي که در افکار عمومي ايجاد شد اين بود که با توجه به حواشي به وجود آمده در چند ماه اخير، چرا کاوه مدني بايد به راحتي به خارج از کشور برود؟ آيا عدم حضور کاوه مدني در کشور و استعفاي عجيبش در خارج از کشور به معناي احساس خطر شبکه جاسوسي از لو رفتن ديگر ارکان شبکه نفوذ نيست؟! در اين ميان روزنامه‌هاي زنجيره‌اي و مدعيان اصلاحات همصدا با رسانه‌هاي معاند با جنجال رسانه‌اي به مظلوم‌نمايي از «کاوه مدني» و وارونه جلوه دادن خروج وي از کشور پرداختند. روزنامه آرمان اخيرا در مطلبي نوشت: «کاوه مدني که چندي پيش خبر بازداشت وي درخصوص برخي اتهامات منتشر شده بود، از سمت خود استعفا کرد و اين استعفا مورد پذيرش قرار گرفته تا دانشمند جوان و نخبه کشورمان که عضو کالج سلطنتي لندن و استاديار دانشگاه فلوريداست، راهش را از مسئوليت در زادگاهش جدا کند. مدني پس از انتشار تصاوير خصوصي و انتقادات زياد دلواپسان، در حالي که در سفر کاري در خارج کشور بود، از همانجا استعفا داد و استعفاي او پذيرفته شد.»


آدرس مطلب http://www.resalat-news.com/newspaper/page/9197/1/17869/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha